Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon megbántott az anyósom....

Nagyon megbántott az anyósom. Hogy kezeljem ezt utólag?

Figyelt kérdés

Kislányom szülinapja volt tegnap. Nem volt buli, a tortázás hármasban lezajlott, köszönteni jöttek csak át.

Hozott tortát, amit cukrászdában vett, és alaposan leszólta azt, amit én sütöttem, meg folyton csak azt fújta, hogy a szép torta a lényeg, és kierőltette, hogy a hozott tortával legyen a gyerek lefotózva, meg gyertya stb, és azt tegyük el, amit ő hozott.

Akkor még fotózás közben is megjegyzéseket tett rám, mert odaadtam neki a cumiját. Intézkedett, fontoskodott, rendezkedett, velem nagyon szemét volt, de mindent nem sorolok fel, hosszú lenne.

A lányom első szülinapja nem valami jó emlék így nekem, jól meg is bőgetett, és igazán azt gondolom, jövőre ha muszáj jönnie, én elmegyek addig.

Persze,ez nem újkeletű, folyton bánt, piszkál, a saját othonunkban, kikészít már, pedi direkt kint voltam a konyhában.

Mit csináljak már, hogy észrevegye, ő itt vendég, és nem kell mindenáron találkozni, ha nem visel el?



2018. okt. 10. 22:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ezt kell válaszolni. Nem, anyuka, Pannika át én tortámmal lesh fotózva. Nem, anyuka, nem akarom. Nem, anyuka, ha nem tetszik, ott az ajtó. Ennyi
2018. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Én biztos elküldtem volna a buds picsba....


Bár lehet van egy másik oldala a dolognak, sok esetben az anyósék hazába laknak a szülők:D tehát akkor olyan nincs hogy nem mehet be de biztos megtiltanám ha az én hazám lenne ed ezt nyíltan meg is mondanám a fia előtt is...vagy ha nem tetszik neki akkor bejöhet de egy szót se szóljon. De nem inkább takarodjon az ilyen máshova!

Tipikus élettelen kötekedő rohadt anyós !

2018. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Salx Narval ***** válasza:
53%
Nehéz így kívülállóként igazságot tenni és tanácsot adni én nem is vállalkoznék erre hiszen nem ismerlek benneteket. Talán az lenne a leginkább célra vezető ha leülnétek és megbeszélnétek a dolgot a férjeddel ő vajon miképp vélekedik a történtekről. Közösen bizonyára megtaláljátok a módját, hogy hogyan kellene kezelni az ilyen szitukat, ill megelőzni a következő összejövetel kellemetlenségeit úgy, hogy lehetőleg senki ne érezze megbántva magát. Nálunk az én házam az én váram elv és a jó házigazda, jó vendég kapcsolat működőképes, oda vissza alapon, továbbá kölcsönös beszélgetések minden érintettel egy-egy összejövetel esetén. Én férjként anyámat és a nejemet is szeretem és sohasem hagytam, hagynám, hogy egymást megbántsák, szerencsére nem nagyon kellett kettejük dolgába beleszólnom.
2018. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

Anyósod erőszakos természetű, de pedig nem tudsz kiállni magadért.

Ezzel a szituációval már nem tudsz mit csinálni, de legközelebb állj ki magaért. Légy határozott, nyugodtan és kitartóan mondjál nemet. Nem fog rád szakadni az ég, anyósod meg kicsit visszavesz, ha látja, hogy nincs minden megengedve neki.

(A lányod miatt is érdemes ezt elsajátítanod, mert könnyen a fejedre nőhez, ha nem tudod kijelölni a határokat.)

2018. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Mit csinálj?

Inkább mit csinálJATOK a férjeddel.


Szólni kell anyukának, hogy mama, jöjjön ki a konyhából, ez MI otthonunk. Anyuka, majd mi tudjuk, mert ez a mi életünk.


Azaz: le kell állítani.


Jelenleg lábtörlőként viselkedsz, a férjed tűri, az anyósod meg van annyira bunkó, hogy kihasználja.


A varázsmondat:

"Erzsike/Marika/anyuka, ezt úgy fogjuk csinálni, ahogy mi mondjuk, mert a mi gyerekünkről van szó. Pont."

2018. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%

18

Neked és az 57%-osnak is elmagyarázom, mert nem vagytok képesek beemelni.


Az anyós megkérdőjelzet és semmibe vette a kérdező kompetenciáját a saját gyerek és élete felett. EZ a baj, és ez egy valid probléma, még akkor is, ha felismerése képességeiteket meghaladja, vagy akkor is, ha csak annyi nyújt élvezette nektek a héten, hogy belerúgtok még ti is. Igazi, gyűlölt, szűklátókörű anyósfajta gondolkodását idézitek. Vigyázzatok, mert még belegyöpösödtök. Nem sok hiányzik hozzá.

2018. okt. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%
Semmit, csak mosolyogd meg magadban. Anyám tök normális volt fiatalon, de most neki is vannak vicces húzásai.
2018. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
7%

Délelőtt még volt 2-3 ember, aki teljesen kulturáltan leírta, hogy a kérdezőt tartja problémásnak. Érdekes, mind törölve lett. Szomorú.


Én is úgy gondolom, anyós nem anyósként volt ott, hanem anyaként és nagyanyaként. Milyen jogon tiltaná ki??? Miért ne ünnepelhetné vele is a fia az unoka születésnapját? Nektek férjként hogyan esne, ha a feleségetek egy órára nem tudná félretenni az ellenszenvét és tönkretenné a gyerek első születésnapját? MErt szerintem nem a mama tette tönkre (főleg, hogy előtte már a kis családi szülinap megvolt hármasban, tehát nem az maradt el a mama miatt).

2018. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%

19

Szezont a fazonnal.


1, Anyós nem kompetens. Anyós távolabbi kör, a család az az anya-apa-gyerek. Anyós nem azonos jogkörrel és rendelkezési körrel bír ott.


2, SEMMIT nem tudsz arról, mi a férj véleménye. Ezért ez nettó ostobaság. Más kérdés, hogy embert nem láttam még, aki házastársként mással, egy kívülállóval kacsintott volna inkább össze. Igen, a családon kívülálló az anyós is, meg az unokatestvér is. Vagy a igen, azt a házasságot mg is lehetettt nézni.

2018. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hú, mennyi válasz lett máris.

Pár kérdést láttam.

Azért nem reagáltam azt hiszem, mert bazira meglepett a dolog, nem számítottunk erre. Nem is az volt mondjuk a kérdés, hogy akkor mit kellett volna csinálni, ezt utólag már én is tudom.

A párom mellettem áll teljesen. Igazából mindenki számára világos, hogy szemétkedik velem folyton, neki sem újdonság.

Mi volt még kérdés. Kitiltani nem szeretném. Én nem vagyok haragtartó, tőle is tűrtem évekig, de pont ezért, mert nem szeretek haragban lenni, szerintem nem kell erőltetni a találkozást. Ami azt illeti, én nem is megyek hónapok óta. Csak a kitérésem úgy látszik pockot ad neki.

Egyes, bocsáss meg a fogalmazásért. Ha az én otthonomról és lányomról van szó, még a te kedvedért se írhatom, hogy a szomszédé.

2018. okt. 11. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!