Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek szentestét kettesb...

Szerintetek szentestét kettesben töltenj nagy kérès lenne?

Figyelt kérdés

Már 7ève egy pàr vagyunk, de csak idèn diplomàztunk le ès házasodtunk össze a férjemmel. A főiskola ideje alatt kollègiumban èltünk, de volt sajât lègterü k, így feleslegesnek tartottuk azt, hogy albérletbe költözzünk-így olcsóbb volt.. Lènyeg, hogy soha nem laktunk az édesanyjàéknàl, megvolt a saját kis èletünk, ès “a kis kuckónk”. És anyagilag sem kellett minket egyàltalàn tàmogatni, mert àllamin tanultunk, ès ösztöndíjat is kaptunk, illetve dolgoztunk.

Eddig a karàcsonyaink úgy teltek, hogy az ő szüleinèl többet voltunk, mint az én szüleimnèl.

Ès most jön a lényeg:

Elkezdtünk dolgozni, ès el is költöztünk 300km-rel arrèbb anyósèktól. Úgy tervezzük, hogy a szentestèt együtt töltjük itthon, kettesben. De abból kiindulva, hogy anyós minden héten elvàrnà h elmenjünk hozzájuk, és mindenről tudni akar, ès elmondja mit hogy kellene csinàlnunk-nem tudom hogy fogja ezt elfogadni. (a fősuli ideje alatt nem volt ilyen, pedig havonta egyszer max.kétszer látogattuk meg őket, mert dolgoztunk hétvègèn is)

Nem tudom, hogy mi vàltotta ki belőle, talàn a diplomaosztó és az esküvő?

Nem akarjuk megbàntni természetesen, de mi mâr hivatalosan is egy kis család vagyunk, és felnőtt emberek. Szeretnènk eszerint is élni.

Szerintetek hogy tálaljuk ezt neki?

(Azért azt mèg hozzàteszem, hogy szereti manipulàlni, érzelmileg zsarolni az embereket. Szerintem fel sem fogja egyèbkènt.)



2018. okt. 22. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Felnottek vagytok ok is 4-es jol irta ennyit kell mondani. Ez nem banto egyaltalan.

Utana erdemes olyasmivel folytatni, hogy a hirtelen keletkezo vakum nehogy beszippantson, hogy 25-re mit hozzunk en arra gondoltam i fozunk sutunk ezt vagy azt....tetszes szerint egeszitsd ki a mondatot kerdezd meg hanyra kellene odaernetek. Meddig tudtok maradni.

Anyos ha magahoz ter, vagy akadekoskodik akkor ugyis a kerdesenek reakciojanak megfeleloen udvariasan valaszolj. Ha megkerdi miert nem szenteste mentek. Akkor arra el lehet mondani, hogy vegre van kozos otthon es szeretnetek edeskettesben, mint uu kis csalad egyutt tolteni ezt az estet a szeretetben es utana az o es a te csaladodat is meglatogatni. Ennyi. Nalunk ez nem ment at konnyen, de az erzelmi zsarolast es jatszmakat utalom.

Egyszeruen neked se kell rajta gorcsolni lathatod a valaszokbol is. A lenyeg, a hatarozottseg es udvariassag. Ha eleve vedekezessel es magyarazkodassla inditasz, hogy jaj ugye nem bantodik meg ha mi kulon az azt jelenti hogy teszerinted banto kulon karacsonyozni, de ha az akkor miert csinalnad?

2018. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Nagy kérés? Igazából ezt kérni sem kell senkitől. Szóval nem.

Mi sem megyünk, itthon vagyunk.

Az első évben átmentünk három helyre. Akkor megmondtam, hogy a legszeretettebb ünnepem nem mások igényei szerint szeretném tölteni. Ami azt illeti, anyósommal nem is vagyunk olyan jóban.

Szóval a 24-25-26 itthon, hármasban telik, és előtte,ünnepek közt vagy utána találkozunk avval, aki szeretne.

Nekünk ez így nagyon jó, és megszokták.

Anyósomnak igazából nem lett semmi különös mondva. Hívott, finoman visszautasítottuk, és ennyi. Nem tetszett neki, de nem csinált nagy ügyet belőle

2018. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
Jaj ne is mond! Nekünk már van lányunk és így duplán jogos lenne, hogy otthon töltsük a 24-ét. Apósom-anyósom elvált. Így 2 napot kell alapból rájuk szánni a szüleimnek meg marad 1 nap.. Tavaly megoldottuk, mert nem csipáz minket após felesége, 1 órára benéztünk hozzájuk anyukámék után és így volt szentesténk, nyugis karácsonyunk! Viszont idén közölték velünk, hogy ők dolgoznak 25 és 26-án így szenteste lesz náluk karácsony. Na ezen össze is vesztünk párommal, mert ő akar menni, mert úgy illik, én meg nem. Könyörgöm már nem gyerekek vagyunk, ne mondják már meg mikor kell menni..
2018. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
Ja és minden évben megsértődik az ajándékon após felesége. Tavaly már pénzt kapott díszes borítékban, hogy ne durrogjon, de azt is sértőnek találta. Én mondtam páromnak ne adjunk neki semmit, hisz tavaly 2 db üres papírdobozt kaptam én is tőle. Amúgy hasznát veszem, belepakoltam a lányom kinderjátékait.😂
2018. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 acelsziv ***** válasza:
60%

Hmm. Nálunk annyi vinnyogás volt belőle, hogy egyszerűen lementünk 1 héttel korábban, odaadtuk az ajándékokat, puszi puszi és jöttünk haza.

Kérdező: 4 -nek igaza van, hiába ekézed. Ha anyós erőszakos úgysem fog menni a dolog sértődés nélkül. Ha meg nem bírsz konfrontálni vele akkor bizony a bábja leszel és úgy ugrálsz ahogy ő fütyül.

2018. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%
9# nevetséges vagy.... Tudod a melyeknek is van anyja, nem tudom miért gondolod hogy a szenteste a fiús anyák privilégiuma 😂. Ha ilyen hülye anyósom lenne, akkor megmondanám hogy nyugodtan dugja fel a sütés -főzèst mert nem megyünk.
2018. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Valóban az lenne az ésszerű,hogy megmondjátok nekik,de nem fogják megérteni és megy majd a duzzogás.Ja ,és Te leszel a rossz....De ha megpróbálod és emiatt megharagszik,legalább nem kell mennetek egy darabig. Sajnos mi is így vagyunk. 4 éve vagyunk együtt,de egy Szentesténk sem volt még kettesben. Állandóan mennünk kell párom édesanyjáékhoz,bár velük nincs bajom,de a párom édesapja minden évben dec.24-én eljön és 26-án megy haza. Idén lebetegedett( cigi és alkoholizmus előhozott nála egy stroke-ot) ,kórház után 3 hétig kellett nálunk gondoznom. (Értsd,kiszolgálnom,körbeugrálnom,mert a konyháig kitudott volna menni,de így jobb volt neki) Mióta nem a kocsmába él,állandóan unatkozik és jönni akar ide minden hétvégén péntek déltől vasárnapig....Nincs magánéletünk jóformán. Eljön,elterül a szobánkban a fotelban és egész nap tv-zik,alszik,kiszolgálom.... Este átmegy a másik szobába aludni. Most már sorolta a párom,hogy mi lesz Karácsonykor. Mondtam páromnak,h eljöhet 24.-én de 26.-án hazavisszük,mert jön a gyerekem.Párom meg agyal,hogy "de hát az kevés és egyedül lesz az apukája az ünnepek alatt". Én is tanácstalan vagyok,mert a gyerek évente 2-3 alkalommal van itt,párom apukája meg minden második hétvégén és én a gyerekkel szeretnék lenni pár napot.Ő ritkábban jön.Meg hát...párom apukája még ivott folyton piszkosan jött (értsd:hónapokig nem tisztálkodott)ami bosszantott,h.wc után sem mosott kezet,a hétvégék alkoholmámorban teltek. Most legalább tudom elzavarni fürdeni,körmeit vágom(mert az még mindig nem megy,le is sz*rja) De a lényeg,szeretnék én is egy szentestét, amit a párommal tölthetek el.De ez még mindig lehetetlen.
2018. dec. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!