Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én reagálom túl, vagy tényleg...

Én reagálom túl, vagy tényleg fura ez?

Figyelt kérdés

A barátom anyukája nagyon rendes velem, mindig mondja, hogy milyen édesek vagyunk meg, hogy nagyon szeret engem, ajándékokat is szokott nekem venni. Viszont amiket mond az fura

Pl. Barátommal készülődtünk egyik nap, hogy jövünk hozzánk, erre az anyukája mondja: Miért mentek el? Muszáj menni?


Aztán egyik nap a szüleivel voltunk, és mikor indultunk volna hozzánk, hogy ott alszunk, anyukája mondja: Nem akarsz mégis haza jönni? Már csak azért, hogy nehogy megfázz


Volt olyan, hogy én a barátom és a szüleim a temetőben voltunk, az anyukája tudta hogy megyünk, de felhívta a barátom, hogy hogyan kell kikapcsolni a számítógépet, 10 percig magyarázta, pedig szerintem nem olyan bonyolult, főleg ha van laptopja


Minden nap szoktunk találkozni barátommal, amivel nem is volt semmi gond, néha tartunk egy külön napot de az ritka, erre az édesanyja már mondta, hogy jó ha van olyan nap amikor nem találkozunk, meg annó ő sem találkozott minden nap a párjával (ezt nem előttem mondta)


Olyan aranyos mindig velem, meg érzékeny lelkű, pont ezért is nem akarom elhinni, hogy rosszat akarna


2018. nov. 4. 21:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Lehet zavarja hogy minden nap egymás nyakán lógtok.
2018. nov. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
#11 egy párkapcsolatban még jó hogy minden nap egymás nyakán lógnak! Akkor mi lesz majd kedves anyukával ha osszekoltoznek és minden nap együtt élnek! Te jó isten milyen emberek milyen felfogással futkaroznak szabadon. Régen volt nagy divat hogy addig meg együtt aludni sem lehetett míg nem házasodtak össze. Aztán meg jaj de sok a válás, mert hát lakva ismerszik meg az ember. Szóval jól teszik, találkozzanak amilyen gyakran csak tudnak, anyuka meg törődjön bele hogy még ennyit sem fogja látni a fiát mert az a természet rendje hogy a gyerek felnő és ki repül, és majd egy héten egyszer mennek látogatóba, többit pedig a fia a saját családjával tölti ami a párját és a közös gyerekekért jelenti. Ennyi.
2018. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

"A barátom anyukája nagyon rendes velem, mindig mondja, hogy milyen édesek vagyunk meg, hogy nagyon szeret engem, ajándékokat is szokott nekem venni"

"Olyan aranyos mindig velem "


Elképesztő, hogy micsoda anyósok vannak!

:)

2018. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%
Túlfélti a fiát, nehezen engedi el maga mellől. Emellett persze lehet jószándékú, ahogy írod.
2018. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

"" A barátom anyukája nagyon rendes velem, mindig mondja, hogy milyen édesek vagyunk meg, hogy nagyon szeret engem, ajándékokat is szokott nekem venni"


"Olyan aranyos mindig velem "



Elképesztő, hogy micsoda anyósok vannak!


:)

"

Elképesztő hát!

- Az enyém is aranyos volt! (szemtől szembe hátam mögött még minden sz**rnak elhordott:))


- Nekem is vett ajándékokat! (csak és kizárólag szakács könyveket, abból is az ilyen egészség mániás meg Vega recepteseket, pedig nem vagyunk se vegak, és főzni is tudok, csak a baj annyi volt hogy én a szüleimtől tanult izvilag szerint főztem, nem pedig az övék szerint :))


Nem minden az aminek látszik, főleg az anyosokra igaz ez! Kevés a rendes, és hátsó szándék nélküli anyós! Sajnos.

2018. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%

Az utolsónak üzenem, hogy mindenbe bele lehet magyarázni a rossz szándékot. Még a szakácskönyvek ajándékozásába is.


Kérdező: örülj, ha kedves, legyél te is az vele. Nem kell kombinálni. Ha azt mondja: miért mentek, muszáj menni?? Válaszod: Igen, muszáj, anyáék várnak-és elmentek.

Arra a kérdésre, hogy nem akartok mégis hazajönni? válaszoltok: nem, ma este itt alszunk. És így tovább, határozottan.

Ha gondja van a fiától val óelszakadásban, majd megoldja magának, ez az ő feladata. A tiétek meg az önállósodás.

Nem kell az anyóst külön állatfajként kezelni, minden mondatába, tettébe belemagyarázni valamit. Éljétek az életeteket, nem kell ellenségeket gyártani. Határozottan elmondani neki, hogy ti mit szeretnétek. Telefont akkor felvenni, ha szeretnétek vele beszélni, ha éppen nem zavar. Ha emiatt balhézik, kinyomod. Írsz sms-t: Ne haragudj, de ilyen hangerővel csak összeveszünk, írj/hívj, ha lecsillapodtál, hogy érdemben, kulturáltan beszélhessünk. Ennyi. Ha keres, és nyugodt, és ráértek, beszéltek vele. Ha nem, megismétled az sms-t. Ha összeveszik, összeveszik.

Egyszerűen egy anyós nem akkora súlypont egy kapcsolatban, hogy tönkretegyen bármit is. Ha igen, az a ti hibátok, és beszélni kellene a kapcslatotokról. Egy anyós csak annyira vesz részt az életetekben, amennyire beengeditek.

Egyszer már leírtam, hogy ezeknek az anyós kérdéseknek a nagy része párkapcsolati probléma. Csak könnyebb rátolni a felelősséget, az utálatot egy harmadik személyre, mint szembesülni azzal, hogy a páromnak nem is vagyok olyan fontos, inkább az anyjánál ül, pattan, ha füttyentenek, stb.

Sok menyről is lerí itt, az írása alapján, kb. milyen anyós lesz. Összeesküvéselmélet az megy, utálkozás is, de megvizsgálni, miért ekkora súly az anyós az életünkben, az nem, az energiát, szembenézést igényelne. És mennyivel könnyebb a harmadikat szidni, mint megvizsgálni a házasságunkat, magunkat. Határozottnak, tökösnek, de nem bunkónak kell lenni.


Kedves Kérdező, ez az írás csak részben szólt neked, de már herótom van a sok áskálódó, buta, anyósellenes megjegyzésből, kérdésből.

2018. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

16, jó dolgokat írsz, szerintem jó a meglátásaid többsége. Főleg az, hogy minden pár életében csak annyira vehet részt az anyós (vagy bárki más, szerintem), amennyire a pár tagjai beengedik.

Mondjuk én úgy látom, hogy az anyós (és após) problémák nagy része egyrészt párkapcsolati-, másrészt szülő-gyerek probléma.

2018. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os! Ez nem belemagyarázás drága! Anyós nekem kerek perec megmondta! Akkor azt hittem jaj de kedves gondolt rám az ajándékokkal kapcsolatban. Aztán később kibujt a szög a zsákból és fejemhez vágta mit miért kaptam. Nem tartott elég jónak a fiához, hiába tudtam és tudok főzni de nem úgy mint ő! És hát a kisfia azt szokta meg! Nem baj hogy párom odáig van a főztömért, évekig próbált anyós átformálni engem a saját képére! Csak ezeket később vettem észre/tudtam meg. Azt is megkaptam hogy amúgy bármilyen lehetnék akkor sem fogadna el mert idézem :"egy anya mindig mást akar a fiának." ennyit erről, de persze tudom ebbe is biztos csak én magyaráztam bele dolgokat, és ő egy kedves aranyos ártatlan nénike. Mindegy hogy kepembe mondta ezeket, biztos csak belemagyarazom.
2018. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ennek az oldalnak az a lényege, hogy lehessen szidni az anyósokat.

A menyjelöltek úgyis kiforgatnak mindent, még a legaranyosabb, legkedvesebb anyósra is ráhúzzák a vizes lepedőt.

Szerintem elég annyit kiírni, hogy "anyós kérdés?" azután alul nem is kell részletezni a továbbiakat. Mindenképpen telefröcsögik majd azok a nők a rosszindulatú válaszaikkal, akik pár év múlva szintén anyósok lesznek.

Sorry

2018. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

21:14

"Ez nem belemagyarázás drága! Anyós nekem kerek perec megmondta..."


Kedveském!

Nem tűnt fel neked, hogy a kérdés NEM a te anyósodról szólt?!!

(Mondom NEM!)

2018. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!