Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek le lehet úgy élni...

Szerintetek le lehet úgy élni egy életet, hogy soha nem békülünk ki férjem szüleivel?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, mielőtt összeházasodtunk megbeszéltük, hogy el tudja-e fogadni, hogy soha nem lesz jó kapcsolat a szüleivel.Ez annyit jelent, hogy havonta beugrik hozzájuk egy órára, meg az apjával telefonon is beszélget.Én nem járok oda, ő is csak ennyit.Az előzményekről annyit, hogy mindkettőnket megbántottak nem egyszer sok esélyt kaptak.Elég volt ebből, bocsánatot sem kértek soha.Szerintem esküvő előtt fontos átbeszélni az ilyen lényeges kérdéseket.Így beszéltük át, hogy ennyire szorul a kapcsolat köztük, részemről pedig nem erőlteti.Akármennyire szeretem, amilyen problémás a családja, inkább nem mentem volna hozzá, ha ezt nem vállalja.Már arról is beszéltünk, ha gyerekünk lenne, akkor én nem szeretném, hogy lássák.Ezt is elfogadta és megértette.De mi lesz, ha később máshogy alakul? Ha mégis békülni akar? Ki lehet törölni őket teljesen?

#anyós #após problémák
2019. jan. 16. 13:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Meg lehet szakítani a szülőkkel akár örökre is a kapcsolatot, de ez a gyerek döntése kell legyen és nem a házastársé.

Te nem döntheted el a férjed helyett, hogy mikor és hányszor találkozzon, beszéljen a szüleivel.

Ne felejtsd el, hogy a gyerekednek is joga van a saját nagyszülei megismeréséhez. Attól, hogy valaki rossz szülő/anyós,após, még nem biztos, hogy rossz nagyszülő lesz.


A férjemmel mi ezen már túl vagyunk: 15 éve vagyunk házasok, a férjem anyja diagnosztizált mániás depressziós és borderline szindrómás, több öngyilkossági kísérlettel, a gyógyszeres kezelést és a terápiát elutasítja.

Miután nem engedtem, hogy egyedül vigyázzon a 4 éves gyerekemre, kitagadta az egész családot, az unokáját is a családból. Apósom bólogatott mindehhez, azzal a felkiáltással, hogy "A mama most jól van, nála lehetett volna hagyni a gyereket"

Azóta, lassan egy éve nincs velük kapcsolatom, sem nekem, se a gyerekünknek, de a férjem hetente egyszer beszél az apjával. Az anyja az utcán aranyvasárnap köszönés nélkül elsétált a férjem mellett, bár ránézett, a férjem pedig ráköszönt.

Ezek ellenére nem lehet megjósolni, hogy mi lesz a jövőben, lesz-e még kapcsolat.


Arra vigyázz szerintem, hogy ne állítsd választás elé a férjed, mert biztos, hogy rosszul jössz ki belőle. Ha téged választ, akkor is keserüséget hagy a kapcsolatotokban.

2019. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Csúnyán fog hangzani, de mi megvártuk hogy meghaljanak, mielőtt gyereket vállaltunk. És időközben mindkettőnknek meghaltak a szülei. Így soha nem volt ebből probléma. De másik opció lehet még a külföldre költözés.
2019. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha külföldre mesz menj Amerikaba!!!

Mi 800kmre vagyunk nemetben tölük

megis evente 3-4 szer jönnek 1-2 hetre

rosszabb mintha heti 1 szer talalkoznank

örjitöen idegesitö mikor idecuccolnak hetekre

minel messzebb menni,h kocsival lehetetlen legyen eljutni oda

2019. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!