Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetnek ekkora különbs...

Hogyan lehetnek ekkora különbségek higiéniás szokásainkban és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A párom családjának nagyon eltérő a véleménye a tisztaságról, mint nekem... Kezdetben ezzel nem is volt gond, én nem tettem szóvá sosem, maximum ha senki sem látta igyekeztem udvariasan átmosni a dolgokat... De az a baj, hogy még ők kötekednek velünk.


Pl. a mosogatás, ők két mosogatótálcában csinálják, állóvízben. Na most ez persze oké, járható út, ha nincs folyóvíz valahol, de bármilyen más esetben miért csinálja ezt bárki? Konkrétan belenézek az állóvízbe és úsznak benne a kajamaradékok, undorító az egész, és ebben ázik minden edény, és nem is lesznek tiszták... Egyszer átjöttek hozzánk a mi lakásunkba, és már akkor is felháborodva mondták, hogy én folyóvízben mosogatok? Hát miért nem tudok megtölteni egy edényt és odarakni? És nem értették meg, hogy én így szeretem, arról meg nem akartam őket kioktatni hogy ez így higiénikusabb... Na azóta másik albérletben vagyunk, itt van mosogatógép (nem mi vettük, járt hozzá), és apósom szabályosan ideggörcsöt kapott, hogy én komolyan a géppel mosogatok? Miért nem tudok odatenni egy edényben vizet és abban? És egyszerűen nem értem, hogy ez mit fáj nekik... Ekkor meg is mondtam, hogy a gép kicsit magasabb hőfokon kezeli az edényeket és hogy víztakarékosabb is, úgyhogy márpedig én így mosogatok. Értem én, hogy más generáció, de nekem a szüleim, sőt a nagyszüleim is örömmel használnak mosogatógépet, ha van rá lehetőség, nem ragaszkodnak a gusztustalan állóvízhez...


De sok minden más dologban is így vannak, a lakásuk full poros, szerintem portörlés kb. sosem történik, pókhálósak a lámpák, a sarkok, porszívózni kb. egy évben egyszer porszívóznak...

Vagy nem takarítás, de mégis ilyen, amikor apósom süt-főz valamit, folyamat beleeszeget a kajába, de puszta kézzel pl. gyúrja a fasírtot, lenyalja a kezéről a húst és úgy nyúl vissza a tálba..Ez hol normális dolog? Vagy én reagálom túl?


És mit lehetne velük kezdeni? Én nem akarok nekik okoskodni meg kioktatni őket. Azonban hamarosan gyerekünk lesz, és ez így még kellemetlenebb, magamban még valahogy elviseltem valahogy azt, ami nekem gusztustalan, de gyerekkel nem lesz így jó...


Párom egyébként szintén az én pártomon van, eleinte vele is volt pár szokás amit "otthonról hozott" így nem figyelt oda a higiéniára, de amikor szóltam neki, hogy ezt már tisztítani kellene, cserélni kellene, csináljuk így, ne úgy, akkor mindig kérdés nélkül elfogadta a véleményemet, és úgy csinálja, ahogy én mondom, sőt nem egyszer megjegyzi, hogy tényleg, igazam van. Szüleivel szemben is igazat ad nekem, de ő sem oktatja ki a szüleit a dolgokról... Vajon kellene? Vagy csak tűrjük? És tényleg az is zavar, hogy még ők kötekednek velünk ilyen hülyeségeken, hogy mosogatógép..


2019. jan. 22. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
66%

Ezekkel semmit nem lehet kezdeni.

Mi vagyunk kisebbségben. Elég megnézni az emberek fejét, a zsírtól tocsogó hajuk, a ruháik, a cipőik, az izzadt bűzük, a szájszaguk.

De műköröm, meg tetovált szemöldök, meg márkás ruhák, drága autók megvannak, csak rohadnak az igénytelenségben a máz alatt, meg edzőteremben a végen elég a dezodor, minek a zuhany...

2019. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
75%

#61# frappánsan összefoglaltad a lényeget.

Pontosan ez a véleményem nekem is.

2019. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
35%
61, te melyik bolygóról írsz? mert én ezt nem tapasztaltam itt. Vannak leeresztett csövik, de egyébként ez nem jellemző. De előre a 100ig a károgással-hápogással, tisztaságmániás asszonyok roulez!
2019. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
76%

Tehát aki vécé után utca kutya kezet mer mosni az tisztaság mániás ,hát gratula,de akkora ne nyávogjatok ha vmelyik rokon korházi fertőst kap el.. Mindig is tudtuk h a magyarok 80% még mindig a pottyantos szinten áll,de a válaszok be is bizonyították,h miért van mindenhol ránk huzva az igénytelen jelző,otthon csak fel kell szállni egy buszra büdös ápolatlan gondozatlan emberek... :(

36N

2019. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
37%
Rossz társaságban vagytok - kivált te előző,64-es, mindig példátlan baromságokat írsz. Nem ismerek ilyen embereket. Pont.
2019. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
52%

Napokban néztem a Stand up Comedy-t. Bődöcs éppen jól kifigurázza a vidéki disznótorokat, ahol szintén a higiénia a tetőfokán hág. Beszartam rajta. Ezekszerint az itt hozzászólok nem találnák viccesnek, mert nekiki az a norma.

Amúgy járok egy privátházat takarítani. Hát igen, alapdolgokat velem csináltatnak. Morzsás asztal, szőr és hajszálakkal teli fürdőszoba, szaros WC. Az elején megkérdezték, miért nem a takarítás után porszívózok. Azt feleltem, mert nincs gusztusom a fürdőszobába bemenni, hogy egy vödör vizet hozzak a takarításhoz.

Szóval én sok mindent láttam már.

Én bevallom, tisztaság mániás vagyok, de nem beteges, mivel nem akadályozza a napi tevékenységemet, egyszerűen nekem egyértelmű, hogy semmit nem hagyok magam után koszosan. Napi fél óra takarítás és semmi nincs elhanyagolva.

2019. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
21%

Nalunk nagymamam es dedimamam ilyen, foleg a mosogatos es furdoszobas resz. Nagymamamnal mindig zsirosak, koszosak voltak az edenyek, o mindig allovizben mosogatott, utana pedig hideg vizben oblitette le. amig kisebb voltam nem is igazan foglalkoztatott, de amint idosebb lettem mar nem volt gusztusom ott enni vagy akar mosdoba elmenni. az evoeszkozoket hideg vizzel leoblitette, mosogatoszer nelkul es ment vissza a fiokba. poharakkal gondolhatjatok mennyire gusztusos volt mikor mamamnal lattam az etelmaradekokat a poharon, evoeszkozon..🤢🤢minden csupa ragacs meg zsir volt, semmit nem mertel megfogni. pedig mamam 24/7ben otthon volt mindig. ok is mindig egy kad vizben furodtek, mikor mi hugommal ott aludtunk mi is abban kellett hogy furodjunk. dedim sem kulonb, hozza mar bemenni se nagyon birtam, a higenia hianya miatt. ez mar sokkal jobb volt anyumnal, o folyoviz mellett mosogatott, de meg igy is volt hogy nem volt eleg tiszta a tanyer az en elvarasaimnak, ugyhogy sokszor volt hogy en elmostam mielott ettem vagy csak elpakoltam volna a szaritobol a tanyerokat. mostmar o is mosogatogepet hasznal, de meg igy is amikor visszaadja az edenyeimet en altalaban kifozom oket, es megegyszer elmosom mosogatogepben.

en nagyon harklis vagyok a tisztasagra, foleg konyha/furdo/wc. mosogatas az mosogatogepben tortenik, elotte leoblitem folyo viz alatt, utana be mosogatogepbe. a gep is hetente takaritva van belulrol.

ha vendegsegben vagyok es olyan a furdo, inkabb nem megyek el mintsem hogy osszeszedjek valamit es hazavigyem. mindig van nalam antibakterialis kezfertotlenito, ez talan Neked, kedves kerdezo, is segithet. en ipari mennyisegben

en is ugy vagyok mint az egyik valaszolo itt, kezpenzt nem szivesen hasznalok, inkabb kartya vagy Apple Pay. telefonomat is minden este attorlom alkohollal, hiszen pontosan tudom milyen sok bakterium el rajta.

antibakterialis folyekonyszappan, antibakterialis tisztitoszerek, mindig minden tokeletesen tiszta nalunk.

Szerencsere anyosomeknal is mindig gyonyoru tisztasag van, mosogatogepet hasznal, nincs olyan. hogy koszos a furdo vagy a konyha. meg az en germafobiammal is tudok ott lenni. ok spanyolok, ugyhogy evi 2-3x szoktunk hozzajuk menni egy hetre. parom viszont nem olyan tiszta mint en, de tanul. peldaul nala nem alap kezet mosni wczes utan vagy amikor hazajon munkabol vagy barhonnan, de mindig mondom neki es lassan, de biztosan tanul.


en is megkaptam mar amiatt hogy ilyen nagy tisztasagot tartok, hogy ez mar tul tiszta. csaladomban senki nem ilyen. viszont! az is igaz hogy gyerekkoromban mindig beteg voltam, allandoan ment a hasam, mindenfele virusokat osszeszedtem, miota parommal lakom es en takaritok 1-2 evente esetleg egyszer osszeszedunk egy kis nathat de ennyi. semmifele mas betegseget nem szoktunk

Amint nekunk is lesz babank mi sem fogjuk olyan kozegbe vinni ami nem tiszta, foleg hogy en ateltem gyerekkoromban milyen rossz hatasai vannak egy kisgyermek fejlodo szervezetere a virusok/bakteriumok.


annak aki azt irta hogy kertes hazban nem lehet folyo vizzel mosogatni, csak megemlitenem hogy egesz gyerekkoromat kertes hazban eltem le es erdekes modon barmennyit mosogattunk folyovizzel mindig volt eleg esti furdeshez/zuhanyhoz.



Szoval draga kerdezo, szerintem egyaltalan nem reagalod tul, manapsag sokkal veszelyesebb vannak mint anno, csak ezt az oregek nem tudjak felfogni. akkor meg elfogadott volt a higenia hianya, mert nem tudtak milyen bakteriumok es virusok veszik oket korbe. es ez csak rosszabbodott azota.

en is szova tettem nekik nem egyszer, de kb veszett fejsze nyele nekik barmit is mondani, nem valtoznak, ugyhogy inkabb nem megyek hozzajuk, ez az en dontesem. inkabb elviszem oket valahova, elmegyunk hetvegezni egy wellness kozpontban mikor magyarorszagon vagyunk parommal vagy ilyenek.

2019. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

Szörnyűlködtem és jókat nevettem olvasás közben :) Igen,sajnos sok igénytelen ember van. Közeli ismerősöm sem képes kb.soha kezet mosni,fürdeni 2-3 havonta ha muszáj,haja csatakos zsíros undormány,szája szélén soknapos kajamaradék,a fehér bögréje fekete,körmei 1,5-2cm-esek alattuk körmönként pár gramm szutyok. És amikor sütit vesz a tálcárol ezzel a kezével fogdossa össze mindet,majd a legelsőre megfogottat kiveszi. Azóta külön tányéron kap pár sütit,nem akarom a beléből az e colit és barátait eszegetni,sem a fürdetlen testéről a karmai alá szorult retket megenni. Ebből a roppant igényes példánybol hála Istennek nem sok van,de a wc után nem kezet mosó,retkes kézzel tapogatóbol igen. A karját tudnám kitépni és azzal agyonütni azt,aki a boltban minden zsemlét megfogdos.Undorítóak az emberek. Bevallom,nekem van problémám,mindig fertőtlenítek,takarítok,de én 7 éve nem voltam megfázva sem (remélem más se lesz) Nem szeretem ha hozzámérnek,utálok kezet fogni,de illemből megteszem (persze a wc utáni mosatlan kéz jut egyből eszembe) ,kész vagyok,ha valaki megfogja a használati tárgyaimat,olyan autóba utálok beülni,ami nem sajátunk. Mindig van fertőtlenítős törlőkendő nálam és bőszen takarítom az idegen autót. Utazás közbeni illemhely használat...ha nagyon muszáj,előtte fertőtlenítem,de nem ülök rá.Kilincseket nem fogok meg,ha elgorgatós,akkor zsepivel,utána kézfertőtlenítő gél.

Egyébként mamám is álló vízben mosogatott,de patyolat tiszta volt minden. Az egész ház 3 szoba,nappali fürdő,kamra,nyárikonyha mindig tiszta,illatos volt.

2019. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

"13-as. Nekem is bojlerből jön a meleg víz, ami éjszaka fűt fel és ha én napközben elmosogatom, akkor este nincs meleg víz fürdésre.


Ezért ha tetszik, ha nem állóvízben kell mosogatnom és hideg folyóvízzel öblítenem.


Korlátlan meleg víz csak a panelosok kiváltsága, aki családi házban él, mindenki így mosogat." Én kertes házban élek gyerekkorom óta és akkora marhaságot írsz, bár gondolom próbáltál burkoltan panelprolizni...

2019. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!