Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek ez nem esne rosszul?

Nektek ez nem esne rosszul?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szóba jött a párommal az összeköltözés, anyukája mondta, hogy a telek végébe építhetnénk egy kis házat, ahová betudunk költözni, és még olcsón ki is tudnánk hozni, mert nem kell ugye a telket megvenni, először ez nekem furcsa volt, mert nem gondoltam volna, hogy itt fogunk lakni, azt hittem máshová költözünk, na de valamiért mégis bele éltem magam, és örültem, hogy nem kell olyan sokat várni a költözéssel, ugyanis most elég egy kisebb kettőnknek, majd később lehet bővíteni ha lesz gyerek. Erről a tervről már a szüleimnek beszéltem én is és a barátom apukája is. Majd valahogy ismét szóba jött ez a dolog tegnap és a barátom mondja, hogy az anyukája azt mondta, hogy csak úgy engedi a házat építeni, hogyha a barátom fizeti az egészet, ugyanis ha külön mennénk ne kelljen engem kifizetni, ez nekem nagyon rosszul esett, ha nem hozom szóba a ház témát akkor nem is tudok erről amit a leendő anyósom mondott.
2019. jan. 28. 14:10
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Plusz azért esik rosszul, mert tökre vártam, hogy első kis közös ház amit közös pénzből építünk, közösen rendezzük be, barátomnak ezt mondtam is, meg azt is, hogy rosszul esik, hogy azt gondolják, hogy külön fogunk menni, erre az volt a válasza, hogy egyáltalán nem gondolják azt, hogy mi szakítunk. Majd mondtam neki, hogy én nem így gondoltam ezt az egészet, meg miért nem lett elmondva nekem, hogy nem lesz közös a ház, erre csak annyit tudott válaszolni, hogyha az anyja így engedi házat építeni akkor ő ezzel nem tud mit kezdeni. Pedig szerintem igenis lehet mit kezdeni!
2019. jan. 28. 14:14
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normális, valószínűleg fordított esetben a Te apád is csak akkor engedné a saját kertje végébe építeni a házikótokat, ha esetleges szétválás esetén nem kellene pereskedni meg könyörögni, hogy menjen el a már nem kívánatos ex...

De én biztosan így csinálnám és nem sértődnék meg ha ebben a helyzetben lennék.

Másrészt akit ismerek, átkozza magát, amiért az anyóskertjébe/tetőterébe költöztek és ha újrakezdhetné, mindenki másképp csinálná.

2019. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy kiveszem az írásból, még nem is éltetek együtt, most akartok összeköltözni és rögtön építkezni, ráadásul a párod anyja kertjébe?

Szerintem örülj, hogy így alakult és gondolkozzatok el más variációkon is, mert aminek nekiindultatok, a lehető legrosszabb kombináció.

2019. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
#3 Sokat vagyunk együtt, már szinte együtt élünk, de persze még nem kettesben. Egyébként én felvetettem az albérletet, de barátom azt mondja nem dob ki feleslegesen pénzt. Aztán amikor mondtam, hogy lakunk máshol, pl panel, akkor azzal jött, hogy nem fogja hallgatni, hogy melyik szomszéd mit csinál.
2019. jan. 28. 14:19
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Épitsetek házat DE NE AZ ANYÓSÉKHOZ! A palidnak meg ideje lenne leválni. Ha mégis oda építkeztek, te MINDIG CSAK EGY VENDÉG MARADSZ! MINDIG!!
2019. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#5 Mivel azt mondta az anyuka a barátomnak, hogy az ő pénzéből lesz, ő meg persze ezt meg is fogadja, így sajnos neki biztos mindenbe nagyobb beleszólása lesz ugyanis ugye nem az én pénzem.
2019. jan. 28. 14:25
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Volt ilyen exem.. Ő aztán nem megy panelba, ő nem megy 5 kilométerrel messzebb, ő nem ez, ő nem az, 2 hónap küzdés után hazaküldtem a fenébe, úgyis egész nap otthon lógott, csak akkor jött át, ha valamiért e akart szúrni...

Szóval a kifogások megvannak, én úgy gondolom, ha valaki akar valamit, képes érte áldozatokat hozni.


A párod szülei kertjében lévő ház SOHA nem lesz a Tied, akármennyire Te tervezed, Te rendezed be, bármit csinálhatsz vele, bármennyi pénzt belerakhatsz.

Ha a párod építi a házat és mégis szétmentek, neked sem kell majd futnod a pénzed után. (Bármennyire is rossz erre gondolni, ha nem akarsz magaddal kiszúrni egész hátralévő életedre, ezt a lehetőséget is át kell gondolni.) Szóval a lehetőségek közül ez a legjobb, Neked is.


Meg van a mondás, hogy úgy költözz, hogy anyós ne tudjon egy papucsban átmenni ;)

2019. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Anyós kertjébe max akkor építkeznék, ha már házasok lennénk. Egyáltalán hogy a viharba jutott eszetekbe építkezni, közös ingatlanba pénzt feccölni úgy, hogy még soha nem éltetek együtt???

Jelenleg tök igaza van a talán leendő anyósodnak, hogy nem engedi, hogy tulajdonrésze legyen egy ki tudja meddig jelenlévő barátnőnek a saját kerítésén belül.

2019. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
#8 Miért vagyok buta naiv? Meg milyen kislány..
2019. jan. 28. 14:36
 10/28 A kérdező kommentje:

#9 Miért is lenne igaza?

Ő hozta fel, hogy a kertjében építkezzünk, és akkor még úgy volt, hogy közösen fizetjük. Plusz ha nem hajlandó albérletbe menni a barátom akkor nem tudok mit tenni. Egyébként meg a többi családtag is megmondta, hogy senkivel nem volt ilyen komoly a barátom, hogy esküvőt tervezzen stb. Csak ez a költözés része nem tetszik nekem.

2019. jan. 28. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!