Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek ez nem esne rosszul?

Nektek ez nem esne rosszul?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szóba jött a párommal az összeköltözés, anyukája mondta, hogy a telek végébe építhetnénk egy kis házat, ahová betudunk költözni, és még olcsón ki is tudnánk hozni, mert nem kell ugye a telket megvenni, először ez nekem furcsa volt, mert nem gondoltam volna, hogy itt fogunk lakni, azt hittem máshová költözünk, na de valamiért mégis bele éltem magam, és örültem, hogy nem kell olyan sokat várni a költözéssel, ugyanis most elég egy kisebb kettőnknek, majd később lehet bővíteni ha lesz gyerek. Erről a tervről már a szüleimnek beszéltem én is és a barátom apukája is. Majd valahogy ismét szóba jött ez a dolog tegnap és a barátom mondja, hogy az anyukája azt mondta, hogy csak úgy engedi a házat építeni, hogyha a barátom fizeti az egészet, ugyanis ha külön mennénk ne kelljen engem kifizetni, ez nekem nagyon rosszul esett, ha nem hozom szóba a ház témát akkor nem is tudok erről amit a leendő anyósom mondott.
2019. jan. 28. 14:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Semmi pénzért nem költöznék anyóssal egy kertbe, így még pláne, ez a létező legrosszabb felállás. Ha nem hiszel nekem, lakjál náluk legalább egy hónapig, hogy megérezd te is a bőrödön, milyen megtűrt cselédnek lenni. Ráadásul ide szülnél gyereket is...
2019. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg, ez jó ötlet!

Költözz oda hozzájuk, amíg kész nincs a ház.. Ha kihúzzátok addig anyóssal a nyakadon.

kockázatos, de jó tudni, mire vállalkozol, ha a kertjébe költözöl be és szülsz neki unokát...

2019. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

Ne költözz anyósék közelébe! Különben beigazolódik amitől anyósék tartanak...:D


De viccen kívül, tényleg. Mérgező dolog.

2019. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Ennek a kapcsolatnak máris annyi, mert a párod anyuci pici fia, nem hajlandó leválni. Ebből rengeteg probléma lesz még. Mindig anyucihoz fog szaladni, bármi lesz, mert te nem vagy egy határozott személyiség. Én biztosan nem mennék bele így az építkezésbe tutira. Mi a francnak tennél bele pénzt, ha semmi nem járna belőle?
2019. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem ez miért probléma, párom most vett egyedül egy házat, mert bár van megtakarításom,de nem annyi, hogy fele fele arányban vehettünk volna, ezért ezt láttuk jobbnak. Kb 10 év múlva viszont szeretnénk egy közöset is.
2019. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%
Semmi pénzért nem költöznék anyós közelébe... Majd megszívod te ezt meg a jövőben.
2019. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
93%
Semmi pénzért ne épitkezzetek oda. Egy rohadt virágot nem ültethetsz majd a kertbe anyos engedélye nélkül és ahogy most az anyagiakba ugy mindenbe beleszól majd később. Nálunk is az én nevemen van a ház mert engem tudtak anyumek támogatni. Ha együtt maradunk ugyis mindegy ha nem akkor meg ugyis a gyerekeinké lesz párom ebből nem csinált problémát. De soha nem költöznék még a szomszésjába se nem hogy egy telekre
2019. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Karena26 ***** válasza:
87%

Ha ennyire komoly a kapcsolat, mint még egyik barátnővel se, miért nem vesz el téged feleségül, s alapít veled saját családot, saját otthonnal?

Jajj, most ne gyere az eljegyzéssel, meg a "tervezi az esküvőt" dologgal!!! Te is tudod, ha egy kicsit mersz őszinte lenni, hogy ez mese habbal! Akkor lesz valóság, ha van egy közös anyakönyvi bejegyzésetek és közös, saját vackotok bárhol, ahova hazamehettek az esküvő után, kettesben (!).


Ha bevállalod a jelenlegi feltételeket, SOHA nem leszel egyenrangú fél ebben a kapcsolatban!!! Ha esküvő nélkül költöztök össze, életed végéig csak anyucipicifia "ágyasa" leszel, ha el is vesz később, feljebb léphetsz "utódgyár" pozícióba, és ennyi.


Többet érsz te annál, hogy eladd magad egy álomért, ami sosem válik valóra!!!

Hagyd ott a pasit, egy szó nélkül, s kezdd el élni a saját életed! Ha igazán szeret, és fontos vagy neki, megkeres, de nem azért, hogy rádumáljon téged a korábbi verzióra, hanem hogy mindent megtegyen azért, hogy méltó alapokat teremtsen számotokra a közös élethez.

Ha nem így lenne, adj hálát, hogy megszabadultál egy élethosszig tartó megalázó, szolga-pozícióból, s keress egy szegény fiút, akinek te vagy a legfontosabb kincse a világon, és vigyétek sokra együtt!

2019. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
89%
Azt anyos fogja berenezni... Anyoséktol minimum 200 km..
2019. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Eléggé úgy tűnik mintha ebben a kapcsolatban a te szavad nem számítana. Abban a házban egyébként te csak megtűrt személy leszel.
2019. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!