Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek ez nem esne rosszul?

Nektek ez nem esne rosszul?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szóba jött a párommal az összeköltözés, anyukája mondta, hogy a telek végébe építhetnénk egy kis házat, ahová betudunk költözni, és még olcsón ki is tudnánk hozni, mert nem kell ugye a telket megvenni, először ez nekem furcsa volt, mert nem gondoltam volna, hogy itt fogunk lakni, azt hittem máshová költözünk, na de valamiért mégis bele éltem magam, és örültem, hogy nem kell olyan sokat várni a költözéssel, ugyanis most elég egy kisebb kettőnknek, majd később lehet bővíteni ha lesz gyerek. Erről a tervről már a szüleimnek beszéltem én is és a barátom apukája is. Majd valahogy ismét szóba jött ez a dolog tegnap és a barátom mondja, hogy az anyukája azt mondta, hogy csak úgy engedi a házat építeni, hogyha a barátom fizeti az egészet, ugyanis ha külön mennénk ne kelljen engem kifizetni, ez nekem nagyon rosszul esett, ha nem hozom szóba a ház témát akkor nem is tudok erről amit a leendő anyósom mondott.
2019. jan. 28. 14:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%
Boritékolom h te mész majd onnan egyedül albiba mikor egy perc nyugtod, nulla magánéletetek lesz,mindenben ott lesz anyos,a család,nulla szavad lesz, meg leszel türve,anyós rendezi be a házat ő választ tapétát.. Köszi átéltem,elváltunk,mákomra nem volt tőle gyerek.. Mit tudsz tenni ha nem hajlandó albiba menni v külön együtt vmit találni,rá tudsz ébredni h anyatejszivóval nem költözünk össze,mert ezek sose válnak le,meghagyjuk őket anyukáknak..
2019. jan. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
90%

Mennyi idősek vagytok és mennyi ideje vagytok együtt?

Megértem a párod, hogy nem szeretne albérletre kiadni pénzt, ha megoldható saját kis ház is, viszont ha hosszú távon nem élnétek ott nem hiszem, hogy megéri építkezni inkább várjatok addig amíg annyi pénzt össze tudtok spórolni, hogy megfelelő méretű házat tudjatok vásárolni hiszen ha majd nagyobba szeretnétek költözni az anyósod telkén lévő házat nem tudjátok pénzzé tenni mert eladni nem tudjátok majd így az ebbe a házba fektetett pénzetekkel később nem számolhattok.

Anyósod teljesen megértem, ha az én telkemen (főleg hogy az én lakóingatlanom is a telken van) építkezne a gyerekem és a kedvese én is ragaszkodnék ahhoz, hogy a ház teljes egészében az én gyerekem pénzéből épüljön fel azaz jogilag teljesen az övé legyen. Ez nem a te személyed ellen van, szerintem teljesen félreérted. Ennek a lényege, hogy pereskedés nélkül is a család tulajdonában marad az ingatlan és nem veszélyezteti anyósod telkét/házát egy esetleges válás/szétköltözés. Ez nem arról szól, hogy nem szeretnének téged a családjukban de a mai világban sajnos mindenre fel kell készülni és inkább megelőzni az esetleges problémákat. Ha a szivedre teszed a kezed és az anyósod szemszögéből végig gondolod pont ugyan így tennél. Ha mégis ott építkeztek beszéljétek meg hogy a berendezést mindenképp közösen szeretnétek fizetni és mindent papírozzatok le, ez a te érdeked is (ennél a beszélgetésnél megláthatod anyósod reakcióját, ha simán elfogadja akkor szerintem lesz gond vele de ha nem akkor nem mennék a telkére lakni).

Persze most minden rózsaszín és elképzelhetetlen hogy egyszer vége lehet, nyilván ez a normális hozzáállás de a mai világban az emberek tele vannak elvált ismerősökkel akik hibáiból tapasztalatot szerez és inkább megpróbálja azt a saját életében hasznosítani és szomorú de hidd el mindíg jobb az előre felkészülés mint egy esetlegesen éveken át tartó teljes felörlődés (sajnos nekem több ilyen helyzetben lévő ismerősöm van és látom mit élnek át pedig soha senki nem gondolta volna hogy szétmennek).

Sokan írták, hogy messze az anyóstól... őszintén szólva én nem olvastam hogy köztetek milyen a kapcsolat. Lehet ezt az esetet leszámítva egy nagyon jó fej, szuper nagymama tipus aki hagy élni benneteket, nem kotyog bele az életetekbe és szívesen vigyáz majd a leendő unoká(k)ra de az is lehet, hogy ennek az ellenkezője. Egy jó anyós aranyat ér, egy rossztól még idő előtt menekülni kell...

2019. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
79%
Előző vagyok, bocsi azt akartam írni, hogy ha simán belemegy abba, hogy az èpületet a fia fizesse a berendezèst te vagy közösen ès ezt így lepapírozzátok, akkor nem lesz gond vele csak a nem szó lemaradt :)
2019. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is feljött anno, hogy a szüleim kertjének a végébe építkezzünk, egy ideig téma is volt, de aztán letettünk róla. Most egy saját panelbe lakunk és jobb így. Közel vagyunk a szülőkhöz, bármikor tudunk menni, de mégsem vagyunk egymás szájában.
2019. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
60%
Ne menj oda ha jót akarsz, tényleg nem lesz nyugalmad. Viszont az elgondolásuk annyiból nem rossz, hogy a barátod felépíti, te meg szépen veszel magadnak egy lakást, kiadod, és a bérlő majd fizeti a hitelt. Jól fogsz járni. De már most abból kiindulni anyós részéről, hogy mi lesz ha váltok? Hát hallod, hidd el, tenni fog érte...
2019. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
60%

Olyan olcsón nem jöttök ki, mert egy új ház építés alsóhangon 300-350 ezer Ft/m2. Minél kisebb aház, a m2 árannál magasabb. Egy új ház min 30 millió Ft. Ennyiből szerintem már vehettek is.

Egyáltalán utánajártatok már, hogy építhető-emég egy ház a telekre?

2019. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
60%

Soha ne menj bele ilyesmibe! Nem lenne jogod semmibe beleszólni mert neked "nincs is részed a házban". A nagyanyám próbálta ezt csinálni anno anyummal, csak megszívta mert akkor már házasok voltak a szüleim és az ügyvéd nem engedte meg hogy kizárólag apám nevén legyen a ház ráadásul anyu háta mögött akarta elintézni... Ez csak a kezdet volt, mert a nagyanyám onnantól kezdve is minden másba beleszólt meg anyu ellen hangolta apámat és tesómmal mi is megutáltuk a nagyit, mert láttuk ezt. Siralmas évek voltak, jobb lett volna ha elválnak. Na mindegy.

Csak azt akartam mondani, hogy akkor leszel egyenrangú fél a kapcsolatotokban, ha közösen teremtetek otthont. A legjobb az lenne, ha ez nem anyósjelölték portáján történne mert lehet hogy pár évig működik a dolog, de egy idő után érezni fogod, hogy te ott nem vagy otthon bármilyen praktikusnak tűnik is ez. Ami még számomra elkeserítő lenne a helyedben, hogy a párod ebbe a dologba belemenne - ez máris azt jelenti, hogy anyuci befolyásolja a veled kapcsolatos döntéseit és persze hogy ez neked rosszul esik, hiszen azt feltételezi hogy nem vagy neki szimpi és nem jósol túl nagy jövőt nektek. Nem kéne már eleve beleszólnia a dolgaitokba ami a kettőtök ügye kéne legyen! Ha ezt most nem tisztázod, később esélyed sem lesz anyóssal szemben és felőrli a kapcsolatotokat. 31/N

2019. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem olvastam el minden választ, bocs, ha ismétlek valakit.

Én tuti nem építkeznék anyósék telkén.

A másik, hogy akkor építkezzen az óriáscsecsemő, de én a helyedben egy rohadt fillért nem adnék bele egy ilyen beszólás után.

Ha valamit mégis a te pénzedből oldotok meg, mindenképpen kérj számlát, ne a másét gyarapítsd ingyen.

2019. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!