Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok? Gyereket...

Ti mit csinálnátok? Gyereket szeretnénk, családot, de szüleinknél nem lehetne ezt. Ha lehetne akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Ti laktok szülőkkel együtt úgy, hogy még gyereket is vállaltok? Gondolom vannak olyan szülők ahol igen,meg lehet oldani. Nálunk ezt nem nagyon lehetne. Pároméknál még talán...de ő meg nem nagyon szeretne ott lakni. Amit megértek az apukája miatt...

Ilyenkor mit lehet tenni? Annyi pénzünk nincs, hogy albérletbe mennyünk +gyereket is neveljük. Ti hogyan oldanátok ezt meg?



2019. febr. 11. 17:05
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
8%

#30


"És akinek annyi pénze nincs, hogy albérletbe menjen, annak majd annyi lesz, hogy egy fizetés plusz gyedből gyereket neveljenek?"


Miért ne?

Ha albérletben vannak, akkor a GYED lényegében "mínuszba megy át", értsd az EGÉSZ elmegy albérletre, és még a másik fizuból is kell ráfizetni.

Ha nem kell lakbért fizetni, akkor a GYED nem egy hatalmas összeg, de azért legalább van.


150k mínusz szerintem simán ok a nehézségekre, simán el tudom képzelni, hogy valakinek ez hiányzik a gyerekneveléshez.


Ráadásul ki vállalna gyereket albérletbe???

2019. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
6%

Komolyan nem értem ezt a sok rosszindulatú embert... Nem egy garzonban élnek és oda akar gyereket,mindenkinek van külön háza/házrésze amit fenntart. Annyi,hogy közös a porta. Ez nem a szülők nyakára szülés bakker... Azt se írta,hogy nincs rá pénz csak annyit,hogy albérlettel együtt nem vállalná be, a gyengébbek kedvéért a kettő együtt a sok . Mennyivel jobb hitelt felvenni vagy albérletet fizetni??? Én speciel nem vennék fel hitelt,hogy szülhessek,csak mert közös udvarba nem szokás újabban. Aki hitel mellett nevel gyereket az talán jobb? Mi van ha nem tudod fizetni? Nem egy ismerősöm van aki nem tudta fizetni a hitelt és visszament a szülőkhöz,pedig előtte ugyanígy verte magát és lenézte azt aki nem vesz lakást.Ez az oldal egy vicc már,én kitenném innen azt aki nem tud normálisan válaszolni csak kioktatni.

Kérdező, ha mindketten dolgoztok, és gond nélkül megéltek,tehát nem egyik napról a másikra akkor nyugodtan vállaljatok gyereket.

2019. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
0%
15:50 vagyok.Kimaradt, hogy ezt párodéknál.
2019. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
67%

Ráadásul ki vállalna gyereket albérletbe???


Inkább albérletbe mint a szüleink nyakára nem?

2019. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

#34

"Inkább albérletbe mint a szüleink nyakára nem?"

Attól függ, melyikben kisebb a valószínűsége annak, hogy lehúznak átvernek, utcára raknak.

2019. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Lenne még egy kérdés... Hol vagytok mikor egy olyan kérdést kellene megválaszolni amiben nem lehet kötekedni?
2019. febr. 12. 17:50
 37/51 anonim válasza:
49%
Kérdező, szerintem kevés információt írtál, ami alapján értelmes választ lehetne adni, ami nem találgatás, megjegyzés, spekuláció. Kihagytad az életkorotokat, a régiót, ahol éltek, milyen munkahelyetek van, mennyi a fizetésetek, lenne-e lehetőségetek váltani. Ezek mind olyan tényezők, amikből már jobban lehetne látni, hogy van-e kilátás saját otthonra vagy marad a kényszermegoldás.
2019. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Itt ez senkit nem érdekelt! Mindenki támadott infó hiányában. Nem tudom ki írta, hogy sajnos erre halad a világ, de igaza volt...
2019. febr. 12. 20:33
 39/51 anonim ***** válasza:
15%

#35 vagyok

Az, hogy valaki olyan helyre akar gyereket vállalni, ahol nem kell aggódnia, hogy utcára kerülnek, 0%-ban hasznos.

Wow.

Szóval páran inkább önérzetből mennének a híd alá a kölykükkel együtt?

Megérett a világ a pusztulásra.

2019. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 acelsziv ***** válasza:
86%

Kérdező: te se álltál kétszer sorba, amikor az észt osztogatták.

Elmondod, hogy gyakorlatilag nincs hová gyereket szülnöd, mert otthon nem lehet, anyóséknál a párod nem akar lakni jó okkal bérelni, meg gyereket nevelni egyszerre nem tudtok.

A helyzet egyértelmű, kaptál válaszokat erre sír a szád, hogy jaj de gonosz mindenki. Miért? Mert senki nem ajánlott fel ingyen lakást, mert havi apanázst, hogy te pottyanthass pár purgyét?

A leírásod alapján a gyereknek lenne minimum egy féleszű anyja meg egy csóró élete. Nagy kilátások.

2019. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!