Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok, ha a fületek...

Mit szólnátok, ha a fületek hallatára anyós ezt mondaná?

Figyelt kérdés
Van egy gyereknevelési kérdés (direkt nem írom ki konkrétan mi, mert nem ez a fókusz), amiről azt mondjátok az anyósnak, hogy nem szeretnétek a gyerekkel azt csinálni. Erre ő a gyerekhez gügyögve, de a jelenlétetekben azt mondja: “Ha nem lesznek itt úgyis azt csinálom... nem tilthatják meg”. Férjemmel csak összenéztünk, ő is furcsállta.
2019. febr. 21. 00:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
16%
Na miért lettem lepontozva? Ha valaki ellenzi a cumit, az nem tart a lakásban, így az anyós sem tudja a gyerek szájába adni! Csak gondolkodni kéne. Szóval miért van cumi a gyerkőc közelében, ha nálatok tiltó listán van?
2019. febr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó.... Ott írta a kérdező, hogy a mama azt mondta majd vesz neki.
2019. febr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
8%
Fókusz helyett bizonyára fórumot akartál írni....
2019. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
Én anyuval harcoltam emiatt. Ő is ezt csinálta. Elmondod neki, hogy miért nem szeretnél neki cumit adni, és megkéred, hogy ezért ő se adjon. Ha nem tartja a szabályokhoz magát, nem fogod neki megengedni, hogy kettesben legyen a babával. Mást nem igazán tudsz tenni. Ez a "ki a jobb anya?" című verseny, nem hagyja abba, ha nem leszel határozott.
2019. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
11-es: nincs itthon cumi, de azt írtam, hogy anyósom mondta, hogy ő vesz neki ha nála lesz a kislányom és mi nem leszünk ott. Hát nem tudom mit gondol, így tuti nem lesznek “kettesben”.
2019. febr. 21. 08:30
 16/31 A kérdező kommentje:

De fókuszt akartam írni.


‘fókusz’ jelentése: Átvitt értelemben: Középpontban álló személy vagy dolog, akire/amire a figyelem, cél, tevékenység, hatás irányul.

2019. febr. 21. 08:32
 17/31 anonim ***** válasza:
82%
Legközelebb ne hagyd szó nélkül az ilyen megnyilvánulást, mert ezzel hallgatólagosan elfogadod, hogy ő nem fogja a ti szabályaitokat betartani.
2019. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Anyósom is a gyereknek gügyögve szólt be Nekem.

Akkor rögtön az anyóshoz fordultam és mondtam, hogy undorító a gyereken keresztül üzengetni. Mondja Nekem. Persze jól megsértődött.

A gyereket soha ne enged belekeveredni az ilyen kicsinyes vitákba. Mert az anyós -meny vita általában az.

2019. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

Én gügyögve odamondtam volna agyereknek, hogy ne aggódj kicsim, ezek után a nagyi elfelejtheti, hogy akár csak 1 percre is kettesben maradjon veled, majd azért anyósnak is megemlítettem volna, hogy ha látni szeretné valaha is az életben még az unokáját, akkor szépen betartja MI szabályainkat vagy megnézheti magát.

Ne hagyjátok ezt szó nélkül!!

2019. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Volt hasonló eset. Félig engem kérdezve, mosolyogva gügyögték a kicsinek azt, amit mi előtte nem engedtünk meg. Szerencsére a lányom rögtön rám nézett és a tekintetével kérdezte, hogy tényleg lehet vagy a mama most vicces és nevetünk? Mondtam, hogy a mama viccel, nem úgy lesz. Nálunk az ételre érzékeny gyerek nem kap túró rudit, de a nagyszülők szerint ezt csak képzelem, ezért ők majd adnak neki, amikor nyáron náluk nyaral. Biztos ízleni fog neki és kiderül, hogy semmi baja tőle. Egyszer sem mondtam vagy kértem, hogy náluk töltsön több napot nélkülünk a gyerek, azt meg főleg, hogy felrúgják a szabályokat. Egy ilyen ígéretet hallva mondtam el komoly hangon a mamának és a lányomnak is, hogy nem fog kapni, mert rosszul lesz tőle és a nyári terveket is felejtse el, amíg nem bízhatok bennük. Eleve fel sem merült bennem, hogy odaadjam bárkinek, amíg meg tudom oldani a felügyeletét. Azt is el tudom képzelni, hogy letagadnák a 2 napos hasfájást, hogy ne derüljön ki, hogy kapott túrót.

A lényeg, hogy ők is megsértődtek és hápogtak. Anyám szerint a 2 éves gyereknek nyáron 1 hétre a mamánál a helye és ott az ő szabályai élnek, én meg utána korrigálhatom a viselkedés problémákat, amit okoznak az eltérő szokásokkal. A mama dolga a kényeztetés, fogadjam el. Megmondtam mindenkinek, hogy nem fogadom el, a lányom oda megy, ahova az apja és én szeretnénk, nem kötelező odaadni csak azért, mert már nem szopik, és addig nélkülünk fél napra sem hagyom ott sehol, ahol ilyen hozzáállás van.

Fél évig kaptam még viccbe csomagolva a puhatolózást, hogy miket csinálnak majd, ami buli lesz a gyereknek és attól lesznek egyediek a számára. Mindre megmondtam, hogy nem és ténylegesen csökkentettük a látogatásokat. Észrevették magukat és még tesznek megjegyzéseket, például "anyádtól előbb meg kell kérdezni, mehetünk-e sétálni" vagy "anyád megszokta engedni, hogy ilyet egyél reggel?", de már el tudom képzelni, hogy majd az ovis gyerek menjen, ha eljön az ideje.

2019. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!