Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a történetben én vagyok...

Ebben a történetben én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

A férjem rokonai állandóan azért hisztiznek, hogy had vigyék el a lányomat(1 éves) magukhoz. Amit én eddig nem engedtem, mert szerintem 1 évesen még az anyja mellett a helye. Mindig mindenkinek mondtam, hogy bármikor jöhetnek a kislányhoz, szívesen látom őket, de elvinni nem vihetik. Az anyósom heti 1x jön fél órára, a férjem nagyanyját (fiatal, 60 éves, még dolgozik, szóval nem egy 85 éves nénike aki nem bír átjönni, nincs 5 perc gyalog) pedig akkor láttuk itt utoljára mikor megszületett. Most kiderült, hogy anyósomnak szívproblémái vannak, és most műtötték. A férjem szeretné, hogy több időt tölthessen el a lányunkkal, ha valami történne vele, ezért had vigye el őt. De én még mindig azon az elven vagyok, hogy ha több időt akar a kislánnyal lenni, akkor erőltesse meg magát és jöjjön gyakrabban, nálunk is tud játszani a kislánnyal nem csak akkor, ha elviszi magához.


Igen, aláírom, bennem is van egy kis harag, mert nem jött el a lányunk első szülinapjára, csak azért, mert a párom a0ja is ott volt, akitől elvált és akit utál


De most komolyan, minek kell ahhoz elvinni a gyereket, hogy együtt lehessen vele?


2019. febr. 22. 18:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem te vagy a nagy gonosz farkas a történetben. Az 1 éves gyerekért te és az apja feleltek, ti ismeritek a legjobban, és ha úgy ítéled meg, hogy nem vihetik el, mert még kicsi hozzá, akkor kicsi hozzá és kész. Neki állandóság kell és a megszokott dolgai, hogy jól érezze magát. Ha anyósod (lehetne a nővéred is, anyukád, sógornőd vagy bármilyen más rokon) csak a saját otthonában szeretne játszani vele, az csak az ő kényelmét szolgálja, de nem a gyerek érdeke. Az ajtótok nyitva áll, de ott felügyelve van, ez lehet a gond.

Egyetértek azzal az elvvel is, hogy akkor menjen a gyerek, ha ő maga mondja és kéri. A lányom lassan 2 és fél éves, rövid mondatokban már beszél. Már tudja kérni, hogy menjünk bölcsibe, nem akar boltba menni, vagy nem tetszik valami. Ennek akár örülhetnének a nagyszülők, de a gyerek egy ideje azt mondja, hogy nem kell a mama, nem akar menni. Akkor most tuszkoljam a kocsiba, vezessünk egy órát és kényszerítsem oda az ölükbe, csak mert már nagyobb? Olyan korszaka van, amikor nem bírja, ha hozzáérnek, de ezt a nagyszülőknek nagyon nehéz megállni. Most haragudjanak rám, de a gyerek nyugalma fontosabb annál, hogy babusgassák és kielégítsem a vágyukat. Amikor az 5-6 éves rajongva szalad eléjük vagy könyörög, hogy náluk nyaralhasson, bármikor viszem, de addig nem. Neked sem kell meghajolnod senki akarata előtt.

2019. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
13%
Egyéves gyereknek már nincs szüksége arra, hogy állandóan az anyja mellett legyen. Semmi baja nem lesz. ha átmegy az anyósodhoz.
2019. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%
Amíg náluk lesz, legalább lesz időd ledobni párat a 117 kilódból.
2019. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Kedves 11.es ha annyira kapcsolatot akar a gyerekkel, jöjjön át és babusgassa itt. Mikor itt van, akkor is egyedül szoktam őket hagyni, kimegyek főzni, takarítok a másik szobában, stb. Sosem ülök a nyakukon. De egy 1 éves szeparációs szorongás korszakban lévő gyereknek igenis szüksége van az anyjára, hogy tudja ott van a másik szobában, ha kell. Nincs szükség arra, hogy elvigye reggel és este hozza haza. Jöjjön át és babázzon itt ha akar, egyszerűen nem értem meg, hogy mit nem lehet itt csinálni amit náluk igen. Jah, hogy nálunk nem lehet sunyiban csokival tömni a gyereket? Hát igen azt tényleg nem lehet.
2019. febr. 22. 22:11
 15/26 anonim ***** válasza:
46%
Levetted a neved, mert megtaláltam másik kérdésedet? Ejnye, Nikyke, hát ezt tudod, kik csinálják? Akiknek egy szava sem szokott igaz lenni..m
2019. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
30%
én most tuti, hogy nagyon "szaranya" leszek sok szülő szemében, neked is kérdező :) - de... (és most tápszeres babáról beszélünk!) a fiam 2 hónapos korában ott aludt már 1 éjszakát anyóséknál... és azóta is folyamatosan 1-1 éjszakára megkapták (én szüleim kb. 500 m-re laknak, náluk azért nem alszik, mert anyu jön át ha programunk van és hazamegy ha hazaértünk) lassan 5 éves lesz... imád náluk lenni, minimum minden 2. hétvégén 1-2 éjszakát náluk tölt... őszintén? a legjobb érzés az, amikor úgy hagyom akár anyóséknál, akár anyuékra, hogy nincs hiszti-sírás, mert jajj mi lesz vele nélkülem... mindenhol imádják, mindenhol szerető-nyugodt-biztonságot adó környezetben van... mamáékkal egyértelműen lazábbak az "elvárások"- de nekik az a dolguk, hogy kényeztessék az unokát normál keretek között... soha nem volt ebből probléma a fiam viselkedését nézve sem.. sőt.. én úgy gondolom csak az előnyére válik, hogy nem zavarodik meg egy kis változástól, hanem tud alkalmazkodni.. le lehet pontozni :D
2019. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

És, 17-es?

Miből gondolod, hogy ezt csak a te módszereddel lehet elérni?

Miért gondolod, hogy egy olyan kisgyerek, akit nem bíztak már pár hetesen másra, nem ragaszkodhat a későbbiekben a nagyszüleihez (már ha azok is szeretnék)?

Miből gondolod, hogy lepasszolás nélkül csak anyamatricát lehet nevelni?

3,5 éves (egyébként tápszeres volt) lányunk még sose aludt másnál nélkülünk, ettől függetlenül remekül elvan a nagyszüleivel. Nem sír, nem hisztizik, könnyen alkalmazkodik, oviba is pikkpakk beszokott.

2019. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

17es. És itt a hangsúly. "Tudod, hogy biztos, nyugodt, szerető környezetben van".

Fogalmam sincs mégis milyen környezetben lenne, ha nem lennénk ott, mivel anyósom pasija mikor mi vittük el a gyereket is ordítozott, hogy mi a francnak jöttünk, meg ragasszuk be a gyerek száját, mert nem tud dolgozni. Nem bízom se anyósomban, a pasijában meg végképp nem.

2019. febr. 22. 22:51
 19/26 anonim ***** válasza:
61%

18-as... érzem, hogy rosszul fogalmaztam, mert igazából nem azt szerettem volna kihozni a hozzászólásomból, hogy nem lehet egy gyermek alkalmazkodó, vagy túl anyás lesz egy gyerek ha nem adjuk oda a nagyszülőknek... egyértelmű, hogy nem "csak" ettől függnek ezek a dolgok...

kérdező! hidd el ezzel is tisztában vagyok, hogy minden helyzet-kapcsolat más... én tudom, hogy ilyen szempontból ( már csak az itt feltett kérdések kapcsán is :) ) nagyon szerencsés helyzetben vagyok, hogy olyan nagyszülőkkel vagyok megáldva, akikre bármikor-bármeddig rá merem bízni a gyermekeimet (fiam mellett van egy 19 éves sérült lányom is) látok élethelyzeteket, ahol tényleg nem lehetne rábízni nagyszülőkre a gyermeket.. de azt is látom, hogy amikor egy gyerek rá van utalva valakire (szülő nélkül) teljesen máshogy viselkedik (mármint nem a gyerek, hanem akire hagytad :) )

nem látunk bele egymás életébe, nem ismerem a tiedet, anyósodét, igazából tényleg csak te tudod mi a helyes döntés mert te ismered őket én csak leírtam, hogy működhet máshogy is, minden probléma nélkül.. de lehet ez csak nálunk működik... mert olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel ez működhet.. :)

én is sokat voltam a nagyszüleimmel és nagyon szuper emlékeim vannak erről az időszakról... én nem szeretném a gyermekeimet megfosztani ilyen élményektől, mert látom rajtuk mennyire élvezik a velük töltött időt.. de tény! ez az én életem.. az én családom.. mindenki más...

2019. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Én sem fogom megfosztani a gyerekemet ettől az élménytől, csak szeretném megvárni azt a kort, amikor már nem "belekényszerítjük" hanem ő maga el tudja dönteni, hogy igen akkor is ott akar lenni, ha az a bácsi egy hatökör. Nem fogom lutrira tenni a gyerekem szellemi fejlődését, hogy talán ha mi nem vagyunk ott, akkor tud viselkedni a csávó.
2019. febr. 23. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!