Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a történetben én vagyok...

Ebben a történetben én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

A férjem rokonai állandóan azért hisztiznek, hogy had vigyék el a lányomat(1 éves) magukhoz. Amit én eddig nem engedtem, mert szerintem 1 évesen még az anyja mellett a helye. Mindig mindenkinek mondtam, hogy bármikor jöhetnek a kislányhoz, szívesen látom őket, de elvinni nem vihetik. Az anyósom heti 1x jön fél órára, a férjem nagyanyját (fiatal, 60 éves, még dolgozik, szóval nem egy 85 éves nénike aki nem bír átjönni, nincs 5 perc gyalog) pedig akkor láttuk itt utoljára mikor megszületett. Most kiderült, hogy anyósomnak szívproblémái vannak, és most műtötték. A férjem szeretné, hogy több időt tölthessen el a lányunkkal, ha valami történne vele, ezért had vigye el őt. De én még mindig azon az elven vagyok, hogy ha több időt akar a kislánnyal lenni, akkor erőltesse meg magát és jöjjön gyakrabban, nálunk is tud játszani a kislánnyal nem csak akkor, ha elviszi magához.


Igen, aláírom, bennem is van egy kis harag, mert nem jött el a lányunk első szülinapjára, csak azért, mert a párom a0ja is ott volt, akitől elvált és akit utál


De most komolyan, minek kell ahhoz elvinni a gyereket, hogy együtt lehessen vele?


2019. febr. 22. 18:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
78%
10# ha nem alakul ki kapcsolat, arról a nagymama is tehet... Nincs kitiltva a kérdező lakásából... Csak az úgy már nem poén, hogy ő menjen... Szánalmas
2019. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

En se hagynam se a szüleimnel sem anyosomeknal.

1eves picike még!

Még járni sem tud,100 szàzalékos odafigyelest igenyel!!!

eleg 2 masodperc es megtörtenik a baj!

szerintem 3 ev az amikor nyugodtan lehet

A gyerek is eltudja mondani mit akar,mi volt rossz neki

Egy 1 eves baba kifejezeseit a szülök ismerik fel!

Ti kitapasztaltatok mar h most hisztis most faradt

most valamihez nincs kedve vagy epp faj valamije!

Ok nem fogjak felismerni mit akar a kisgyerek.

Amikor már kitudja fejezni magat es eltudja mondani mit szeretne es mit nem akkor el lehet vinni sztem,az 3-4 eves kor.

Volt h nagymama vigyazott 1 orara a gyerekre,

de nalunk!megszokott környezetben!!!

2019. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Mit hisz a férjed? A gyereke az élet vize és életben tartja a nagyanyját?

Meg eltűrné, hogy ordibáló környezetbe vigyék a gyerekét?

Idióta!

2019. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazad van! Állj ki magadért! Anyós mennyire beteg? Feküdni kell 0-24? Boltba se járhat, sehova? Na, akkor akár át is mehet. Ha meg tényleg annyira beteg, mi van, ha pont akkor lesz rosszul, amikor ott lesz a kisgyerek? A hörgő, haldokló nagyanyját nézze? Ugyan. Egy éves. Még nagyon pici és igenis az anyja tudja mi a jó neki. Az én gyerekem is egy éves, de soha senki nem vitte el a közelemből. Nem is engedem. Minden óhajtása, nyikkanása tudom mit jelent. Majd ráér az anyós három négy éves korában jó kapcsolatot kialakítani vele, addig nincs szükség rá. Nekem sem.

Amúgy, ezt a dolgot, hogy a nagyik ennyire ragaszkodnak a picik felügyeletéhez az anyja nélkül, honnan ered? Én 100% biztos vagyok benne, hogy anyós olyan dolgot akar csinálni vele, amit előttem nem mer. Pl csokival tömni. Vagy ostoba elavult hülyeségeket mondani neki. Hát az én gyerekemmel biztos nem teszi. Te se engedd! Anyos meg menjen át ha akar és ne mártítkodjon.

2019. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Dehogy beteg annyira. A szívműtéte után 1 héttel már dolgozott ugyanúgy, mint előtte. Az "elvivést" is úgy tervezte, hogy eljön érte reggel, hazaviszi, és majd este hazahozza. Ha már eljönni el tud érte, nem értem miért nem lehet itt maradni nálunk és minek kell elvinni. Énis úgy érzem, hogy azért ragaszkodik annyira az elvitelhez, mert olyat akar csinálni amit előttem nem mer, hát abból meg köszönöm nem kérek.
2019. febr. 24. 18:41
 26/26 anonim válasza:
Engem is meg lehet kövezni, de! Nem tudom, minek kell ahhoz történnie, hogy anyósomat egyedül hagyjam a lányommal! 16 hós a lányom, anyósék eddig havi 1x látták ("napi 4órában dolgozik és szörnyen kimerült"), de még telefonon sem érdeklődnek. Semmit nem tudnak róla. 5 hós volt, amikor egy öltöztetős barbit hoztak ajándékba és vérig sértődtek, miért nem engedem, hogy odaadják neki (nyilván egy barbi cipő, táska biztos fincsi falat egy akkora babának.. ) ezek után 1 éves szülinapra elemlámpát kapott.. Érdekes... életkori sajátosságokhoz lövésük sincs.. Már többször célzott rá, hogy még sosem vigyázhatott rá.. De nem hinném, hogy biztonságban lenne vele a lányom! (szerencsére a férjem is egyet ért velem). Édesanyám 2x vigyázott rá egyedül (2 temetés miatt). Amúgy velük is otthon vagyok, vasalok, takarítok, tehát szabad kezet kap, de nekem is haladnom kell! Csak azt tudom mondani, kedves kérdező: Te vagy az anyja, te látod legjobban a dolgokat. Ha úgy érzed, nem akarod, ne engedd! Más hiába engedi pár hónaposan akár éjszakára is, ez az ő dolga! Ettől még senki sem rossz anya! Ki így gondolkodik, ki úgy! Te tudod legjobban, hogy a saját gyermekednek mi a legjobb! Bízz magadban!
2019. márc. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!