Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom 10 éve nem fizet...

Anyósom 10 éve nem fizet rezsit, mit tehetnék pereskedés kihagyásával?

Figyelt kérdés
10 éve élünk egy családi házban hárman. Én és a feleségem, valamint anyósom. Struccpolitikát folytat a mami és ugyan mindent használ, de semmihez nem járul hozzá...

2019. febr. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
33%

Haszonélvező :)

Eddig jó volt most meg nem???

2019. febr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
55%

"Ehhez el kellene költöznie és a ház műszakilag nem megosztható."


Tévedsz. A haszonélvező a tulajdonost is kivághatja a francba.

2019. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
81%

Ez a gyakoris jogi műveltség elképesztően vicces. Szerepel az a szó, hogy haszonélvezet? Jujj akkor gyorsan odaírom, hogy kivághatja a tulajdonost :D! Az mindegy, hogy milyen szövegkörnyezetben szerepel, én azért odaírom huszonötödiknek is.


A kérdező hótt egyértelműen leírta, hogy a ház FELÉN van haszonélvezete. HA elköltözne, ÉS a kérdező használná a háznak azt a felét, ahol haszonélvezete van, AKKOR szedhetne bérleti díjat az anyós a kérdezőtől a fél házra, ez valóban így van. Oda is költöztethene akárkit bérlőnek.


Az egész egy nagyon szerencsétlen konstrukció, a pereskedésen, a mérőórák megosztásán illetve a (kényszer)értékesítésén és szétköltözésen kívül más megoldást én nem látok. Soha nem mennék bele ilyesmibe. Az úgy tiszta, ha pontosan lehet tudni, ki mit fogyaszt.


Amúgy mit mond az anyós, ha megkérdezed tőle, hogy szerinte ingyen van-e a víz meg a többi?

2019. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
70%
Annyira bírom az ilyet, gyakorin tud puffogni, de élőben nem tud odaállni az anyóspajti elé és megkérdezni.
2019. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
65%

13!


Valóban, a felen van haszonélvezet. Ergo, a ház felet úgy használja, ahogy akarja. Kiteheti a lányát a saját részéről. Joga van nem fizetni a rezsit, hiszen nem kér bérleti díjat a lánya tulajdonreszere, ami pedig megilletné

2019. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
65%

15.

Ha a ház fele a kérdezőé és az anyósnak nincs rajta haszonélvezete, akkor ha az anyós bérleti díjat szed az egyik feléért, akkor a kérdező meg a másik feléért szedheti tőle, aminek az egyenlege egy szép kövér nulla ugye. Már ha egyáltalán megoldható lenne műszakilag, amit szintén leírt a kérdező, hogy nem az.

Nem tudom másképp megfogalmazni azt, hogy miért tökmindegy ebben a szituációban az, hogy az anyósnak a ház egy részén haszonélvezete van. Ez nem mentesíti a rezsi megfizetése alól.

2019. febr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
85%

Ha az ő háza volt korábban és nektek ajándékozta, akkor nem szólnék semmit. Máskülönben, hogy került anyós nevére haszonélvezeti jog?


Egyébként én egy jogásszal konzultálnék. Sokkal többet tud mondani, mint a gyarkorisok.

2019. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, egy háztartásban is éltek, hisz az ingatlan nem megosztható.

Az anyós is biztosan vesz ennivalót, legalább magának. Megveszi a gyógyszereit.

Mi marad a nyugdíjából? Ha semmi, akkor egyértelmű, hogy a rezsibe sincs mit beadnia.

Ami marad, azt gondolom elteszi. Ez meg a tiétek (pontosabban a feleségedé) lesz, ha éri valami.

Az a baj, hogy normális emberek egy családként élnek együtt, és mindent bedobnak a közösbe. Aztán nincs gond, hogy ki mibe mit ad be. Ti meg együtt élve akartok külön élni.

2019. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
42%

Haszonélvezeti jogról ellenérték fejében lehet lemondani, ahogy a tulajdonjogról is, illetve amennyiben nem fizet bizonyíthatóan közüzemi díjakat, polgári perrel fenyegethető, de ez igencsak csűrcsavaros ügyvédi megfogalmazással érhető el, kipakolni anukát, meg valószínű a feleséged se menne bele, csak az anyja...

Pereskedés kihagyásával....?

Inkább nem adok ötleteket, de szerintem első körben konzultálj a nejeddel.

2019. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
64%
Le kell nyelni a békát.
2019. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!