Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom 10 éve nem fizet...

Anyósom 10 éve nem fizet rezsit, mit tehetnék pereskedés kihagyásával?

Figyelt kérdés
10 éve élünk egy családi házban hárman. Én és a feleségem, valamint anyósom. Struccpolitikát folytat a mami és ugyan mindent használ, de semmihez nem járul hozzá...

2019. febr. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
59%

#30:

Miért, az milyen család, ahol az anya és lánya úgy él egy fedél alatt, hogy a nyugdíjas odaadta a házát, és tiplizzen dolgozni, mert senkit se érdekel, hogy miből tudja fizetni a rezsit?


Nekem ez abszurd.

Mi is együtt laktunk apu szüleivel, halálukig. De mi egy családként: mindenki bedobta a pénzt a közösbe, és kivette a részét a munkából. Biztos, hogy a nagyi nyugdíja a gyógyszereit alig fedezte. De sose volt téma. Viszont ő főzött mindenkire, suli után vele voltam, amíg a szüleim dolgoztak.

Voltak súrlódások, de így is mindenkinek jobban megérte együtt élni, mint külön.

2019. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
42%
Nem kellett volna úgy elfogadni a házat, hogy anyós haszonélvező. Emberileg szemétség, hogy eltartatja magát. Mi lesz ha gyereketek születik? Akkor neki jut kevesebb anyós miatt? Én nem várnám el a gyerekemtol, hogy el tartson, hisz nem azért szültem.
2019. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
52%

Azért elég jól ekézitek a kérdezőt.

Szerintem a kérdező nem köteles eltartani (rezsit fizetni) senkinek, az anyósának sem.

Kérdező, hozzád viszont az lenne a kérdésem, hogy amikor életközösséget vállaltatok anyósoddal, ezt miért nem tisztáztátok?

2019. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
72%

"A családi házunk tulajdonjoga a következő: 1/2-ed része sajátom (terheletlenül) a másik 1/2 része a páromé terhelve anyósom haszonélvezetével. Minden közmű a nevemen fut. A ház közműfogyasztása nem megosztható! Víz, gáz, szemétszállítás, csatornadíj, kábel TV, STB..."


Imádom, amikor valaki feltesz egy kérdést, aztán nem egyértelműsíti miről is van szó.


Megpróbálom kibogozni. De válaszok nélkül nem megy.


Egyértelműen a párod családi házáról van szó, amit örökölt az apjától. Hogy szerezted meg a ház felének tulajdonjogát? Megvásároltad az anyóstól? És ő lemondott a saját részének haszonélvezetéről? És erről van papírod is?

2019. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
61%

#30: egy személy rezsije semmi ahhoz képest, ha berelniuk kellene egy ingatlant.


Röhejes, ez a fenyegetés a nyugdíjas otthonnal.

2019. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem fenyegetés, hanem tény.


Elszégyellheti magát minden szülő, aki képes a gyerekeinek tartani a markát. Hányinger.


És akkor ilyenre hivatkozni, hogy mert ez olcsóbb, mintha külön kéne bérelni. Mintha ez valami jó tett volna.


Én mindent megadok, ami csak tőlem telik. Nem pedig elveszek és azzal magyarázom, hogy nekik is jobb így. Szemen is köpném magam.



Nem tudom hogy hol szocializálódott az a generáció, aki ezt műveli.

2019. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
73%
26# honnan tudod, hogy nem az anyós háza volt eredetileg?
2019. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
46%
30# soha nem laknèk sem a szüleimmel, sem anyóssal. Nem őrültem meg.. Viszont tény ami tény, a legolcsóbb albérlet amit találtunk, 55 e ft volt. Ezt 8 évig fizettekük mire össze tudtuk mellette gyűjteni az önerőt és hitelre megvenni a lakásunkat...ès nekünk még szerencsènk volt, hogy alig emelt a tulaj, mert más ennél jóval többet fizet. Ha valamelyikőnk szüleinèl éltünk volna ez alatt a 8 év alatt, számold már ki mennyit spóroltunk volna... Persze ebbe soha nem mentem volna de tegyük fel... Szerinted ez mi, ha nem segítsèg????
2019. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
100%
36# neked is csak azt tudom mondani amit az előbb leírtam
2019. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:

Tiszteletem!


Kaptam a kérdésemre hideget-meleget. Sokan elmentek olyan irányba ami nem valós. Kevés információt közöltem, most bepótolom.

10 évvel ezelőtt külön laktunk. Anyósom panelban mi családi házban, amelynek tulajdonjoga ¾ részben az enyém és ¼ részben az életem társáé volt!

A mami lerobbant ( 74 éves volt ) és 3 hónapon keresztül Biatorbágyról naponta bejártunk hozzá ellátni Békásmegyerre!

Felmerült, hogy adjuk el a 2 ingatlant és bútorozzunk össze. Ha valami történne, akkor kéznél vagyunk és egy rezsit fogunk fizetni.

Vettünk egy családi házat a kettő ingatlan árából. Az ½ része terheletlenül a nevemre került és a másik ½ a feleségemére haszonélvezettel terhelve a mami részéről.

Az ingatlan tartalmaz 2 szobát, egy félszobát, előszobát, fürdőszobát, WC helységet, kazán helységet, konyhát, spájzot, teraszt, különálló kisházat, garázst és nagy fészert, valamint nagy telket.

Szóban megállapodtunk a használatról. Anyósom kapott egy szobát és a kisházat kizárólagos használatra. Mi kaptunk 1+ félszobát és a garázst. Az összes többi helyiség, telek közös használatú.

Kapásból ráköltöttünk sok pénzt az ingatlanra, de egyszer elfogyott és kezdett hiányozni a rezsiben a hozzájárulás.

Kényszervállalkozók vagyunk és hol volt munkánk hol nem. A járulékokat akkor is fizetni kellett!

Az összes közmű az én nevemen van és 10 éve a mami semmihez nem járúl hozzá illetve semmit sem csinál itthon.

Természetesen tudom, hogy a haszonélvezeti jog nem kizárólag jogokkal, hanem kötelezettségekkel is jár!

A ház rezsijéről van igazán szó!!!

Ingyen közműveket használ valaki!!!

Pár éve bekeményitettünk és amikor elmentünk itthonról, akkor elzártunk mindent a víz kivételével. (a WC-zés miatt). A kábel Tv antennáját kihúztam. Erre beköttetett külön Telekom TV-t magának.

Ránk hívta a családsegítő szolgálatot. A szolgálat is elmondta neki, hogy rezsibe társulnia köteles. 2 hónapig hozzájárult utána megmakacsolta magát és semmihez… 8 éve beiratkozott egy idősek napközi otthonába, amely fizetős. Reggel jön érte az autó és du. hozzák haza. Csak magának él és a szép nyugdíját beosztja.

Beszélni sajnos nem lehet vele, mert azzal a mondattal reagál : ,,én kifizettem mindent előre” !

Égetővé vált a probléma, mert elvesztettem az engedélyemet és nyugdíjas lettem én is. Fele annyi a nyugdíjam, mint neki.

Sakkozunk a csekkekkel…

Engem úgy neveltek, hogy tisztelni és támogatni kell az idős embereket. A tisztelet viszont szerintem nem jár alanyi jogon…

Pár utcával tőlünk lakik az édesanyám és a nővérem közös házban. Az anyukámnak magasabb a nyugdíja mint a nővéremnek és összedobnak mindent közösen.

Akitől kaptam ledegradáló megjegyzéseket, remélem figyelmesen elolvasták a fentieket!

Köszönöm a figyelmet!

2019. febr. 23. 19:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!