Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyósommal?

Mit csináljak anyósommal?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos gyerekünk. Anyósom állandóan felhív, nekem panaszkodik, hogy sohase megyünk hozzájuk, bezzeg az én anyámhoz hetente megyünk. De mit csináljak vele, ha a férjem egyszerűen nem akar menni mert minden egyes alkalommal azt kell hallgatnia, hogy miért nem jár fel a nagyanyjához, a dédnagyanyjához, meg az unokatestvéréhez.


Próbáltam már erről beszélni vele, hogy azért nem járunk hozzá gyakran, mert állandóan beszólogatnak neki, és nem akar menni. Próbáltam megértetni vele, hogy a férjem már nem egy 18 éves iskolás kissrác, hanem dolgozik és van egy 8 hónapos gyereke.


Kb 2 alkalommal befejezte a beszólogatást, utána pedig kezdődött minden elölről.


Az én szüleimhez szivesen jön, mert anyámék nem szólogatnak be, csak annyit mondanak, hogy gyertek máskor is.


Azt hozzá kell tenni, hogy mióta megszületett a baba, az anyósomék oldaláról senki soha nem jött hozzánk, még a kórházba se jöttek be, anyám járt hozzám a kórházba is, és utána is ő jött el az első 1-2 hónapban segíteni gondozni a picit. Hónapokig főzött ránk, míg én 0-24 szoptattam. Anyósomék még egy tál levest se hoztak. A férjem emiatt is haragszik rájuk, úgy van vele, ha ők ennyire nem voltak képesek, akkor neki miért kéne állandóan a családjához járkálnia.


Szerintetek kinek van igaza, anyósomnak "hogy ő a fiatal, neki kell mindig menni, és keresni őket" vagy a férjemnek, hogy "ha ők sem, akkor én sem"


Ha szerintetek anyósomnak van igaza, hogy győzzem meg a férjemet, hogy mégis csak a családja és kéne menni?


(A férjem nélkül nem tudunk menni, mert olyan helyen laknak ahova csak kocsival tudunk menni, és nekem nincs jogsim)


2019. febr. 26. 08:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Meg ne őrülj!!! Hagyd őket szépen úgy ahogy vannak. Nehogy úgy járj mint én, hogy én marha biztattam a férjem, járjon rendszeresen haza, miközben a háta közepére sem kívánta őket, aztán az lett a vége, hogy ők 3-an szépen "összejöttek", és szereztem 2 ellenséget a szülei személyében, akik azzal töltik a szabadidejüket, hogy engem piszkálnak!
2019. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha neked is beszólogat az anyja minek veszed fel a telefont? Én tuti nem hagynám h beszólogasson...nem venném fel a telefont. És másoknak is igaza van nem sajnáltatnia kellene magát hanem ha annyira unokázna menjen utána.
2019. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Utolsó már ne haragudj, de egy kicsit vegyél vissza. Mi az, hogy ki vagyok én, hogy belepofázok? Ő már nem csak a férjem anyja, hanem a gyerekem nagyanyja is, szóval bőven van beleszólásom, hogy miért is nem visszük a gyereket a nagyanyjához.
2019. febr. 26. 11:45
 14/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, közben jött még egy válasz, az utolsó előttinek szólt.
2019. febr. 26. 11:46
 15/25 anonim ***** válasza:
39%
Nem veszek vissza, mert gyűlölöm amikor valaki kifejezett kérések ellenére azt hiszi, hogy ő jobban tudja mi a jó a másiknak és a háta mögött sunyin szervezkedik, amikor a kutya se kéri rá. Ha ennyire vinni akarod a gyereket, akkor oldd meg a férjed nélkül, te vagy az egyetlen a családban, aki tartani akarja a kapcsolatot. Tedd le a jogsit vagy hívjál taxit, de ne kényszerítsd a férjed arra, hogy egy olyan embert látogasson, akit ki nem állhat. Neked bizos jólesne ha rád tukmálná valaki olyan társaságát, akit nem bírsz elviselni.
2019. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom nem ma kezdődőtt köztük ez a szar kapcsolat-.. Nem kell meggyőzni az rosszabb ha csak kényszerből megy vki a saját anyjához,Anyuci majd rájön ha egyáltalán nem megy,én férjem se tart semmilyen kapcsolatot már a szüleivel,de súlyos okkal..

37N

2019. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, gratulálok a hozzászólásodhoz. A tipikus esete annak, hogy ha nem szólalsz meg, okosabb maradtál volna.


Tudod mi az az igény szerinti szoptatás?

Tudsz róla, hogy a babák nem csak evésre, hanem megnyugtatásra is használják a cicit?

Tudsz róla, hogy minden szoptatós anyukának szüksége van a segítségre az első hónapokban, mert nem tudnak a mellükön a babával, főzni, mosni, takarítani, arról nem is beszélve, hogy a gyermekágyi időszaknak pont arról kéne szólnia, hogy az anyuka csak ül és szoptat, hogy a szülés után tudjon regenerálódni a teste?


Valószínűleg sosem szültél, mert ha szültél volna ezeket tudnád

2019. febr. 26. 12:56
 18/25 anonim ***** válasza:
46%
kérdező, jó nagy hülye vagy
2019. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben nem venném fel a telefont , ha hív.


A férjed ezt teszi, te miért is nem?

2019. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Na látom törölték is a hozzászólását. Meg is érdemelte.


Azért veszem fel neki a telefont, mert mégis csak a gyerekem nagyanyja, és vele semmi rosszat nem tett. Az meg nem a gyerek hibája, hogy hülye felfogása van.

2019. febr. 26. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!