Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl kellene tennem magam ezen?

Túl kellene tennem magam ezen?

Figyelt kérdés

A férjem szülei eladósodtak, ki kell költözniük és pénzt kértek tőlünk, hogy új házat vehessenek.

A férjemmel babát várunk illetve mi is ház vásárlás előtt állunk, így nemet mondtunk a kérésükre.

Azonban a segítségünk nélkül nem tudnak hova költözni, ami miatt én nagyon rosszul érzem magam és nem tudok túllépni rajta.

A férjem és a szülei kapcsolata amúgy sem a legjobb, soha nem is volt az és szerinte ne rágódjak az ő sorsukon.


Van valami ötletetek hogyan viselkedjek velük ha legközelebb találkozunk?

Rosszul érzem magam a dolog miatt, de túl sok dolog szól ellenük, pénzt is rengeteget kértek.


Szerencsére másik országban lakunk így ritkán találkozunk személyesen.



2019. febr. 28. 05:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, mi is kint élünk, vettünk is házat itt, és családi körben pénzeszsákként tekintenek ránk, így ha valakinek pénz kell egyből hozzánk fordul, de van aki megérdemli, annak adunk, aki meg csak le akar varni, majd vagy megadja vagy nem olyannak nem adunk, azt szoktam mondani az ilyen kölcsönökből mindig harag lessz, vagy mert nem adunk vagy mert ha adtunk nem adják meg, így inkább az elöbbi és marad a pénz.
2019. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%

Azért érdekes az első néhány válasz, hogy mindenképp segíteni KELL mert hát csak a férje szülei, meg a születendő gyerek nagyszülei. Azon viszont sokan atsiklottak hogy gyereket várnak és házat szeretnének venni. Ti milyen Magyarországon éltek? Mert alapvetően egy gyerek önmagában sok pénzbe kerül, már csak az alapvető dolgok beszerzése, ha nincs olyan a családban akitől mondjuk megörökölnék a baba ágyat vagy ilyesmi, akkor újonnan beszereznibigen sokba kerül. Tudom, mert van egy másfél éves fiam és terhesség alatt apránként tudtunk mindent beszerezni, pedig nem álltunk rosszul anyagilag, de akkor is sokba kerül minden. És akkor ez csak a gyerek része. Ott a másik hogy ház vásárlás előtt állnak. Szintén sajat tapasztalatbol tudom mondani, fél éve vettünk új házat és költöztünk át, rengeteg pénzbe kerül. Nem csak a ház, hanem bútorok, minden egyéb kiegészítő, illeték fizetés stb. És emellett segítsék a nagyszülők ez akik valamilyen oknál fogva eladosodtak és a viszony sem jó. Ez a két dolog a kérdező el anyagilag nagyon megterhelo én tudom nemrég éltem at mindkettő, persze nem egyidoben, hanem csusztatva de még igyis megterhelő volt, szóval csak kitartást tudok kívánni nekik hogy ezeket vegigcsinaljak. És akkor még valahonnan ok teremtsék elő a nagyszülők lakhatasat is? Azért mindennek van határa. Pláne hogy a saját fiúk elfordult tőlük annak bizony oka klel hogy legyen. Majd a saját életük menjen rá mert a nagyszülők nem tudtak felnőtt létükre boldogulni.


Ésielott bárki azzal jönne hogy a saját szüleimmel is így viselkednék-e? Nem, mert ők teljesen más emberek mint a kérdező anyósáék. Az én szüleim tesznek azért hogy nyugdíjas korukra ne szoruljnak rá a gyerekeik támogatására, tudom, mert mondták nekem. Mondta hogy nem szeretnének tőlünk fuggeni, nem szeretnének tőlünk pénzt kérni, nem szeretnének a mi tamogatasunkra szorulni, ezért még így nyugdíj előtt pár évvel is a belüket ki dolgozzák hogy tudjanak félre tenni nyugdíjas korukra mert a nyugdíj bizony sz*rra sem lesz elég. Ők ilyen felfogásúak, és ha mégis úgy hozná a sors hogy segítségre lenne szükségük, akkor közösen megoldanánk és kitalálnánk valamit. Nem pedig követelőznének. Nem követelnének házat maguknak, ha tudják hogy ilyen nagy anyagi kiadás előtt állunk magunk is. Mert ők normális emberek, szülők és nagyszülők. Ebben a sztoriban a kérdező anyósáék nem annak tűnnek.

2019. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
Pár hónap albérleti díjjal támogatnám őket.
2019. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12%
12! Miért? Ők mit veszthetnek? Egy ház vásárlását nem 3 havi albérleti díj fogja megdönteni, ha meg az általam ajánlott kisebb, zártkerti ház vásárlását választják a szülőknek, az is az ő pénzük marad, mert az ő nevükön lesz, nem a szülőkén, max kicsit tolnak a ház vásárláson, vagy nem mindent újítanak fel egyből. Az jobb lenne ha a következő pár évben emésztené magát a kérdező és bár nem mondja, de a párja is belül?
2019. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed azt mondja, hogy ne rágódj a sorsukon, akkor ne tedd!


Ha olyan lenne a viszony, amilyen nem lesz, akkor ő is segíteni szeretne. Nyilván oka van ennek, nem is rám tartozik a miértje.


Az sem mindegy, hogy mi vezetett az eladósodáshoz és miért nem tudtak kimászni belőle önerőből.


Azt meg egyenesen pofátlanságnak érzem, hogy hamarosan jön a gyerek, ti is házat akartok venni, de adjatok kölcsön (nyilván) milliókat, hogy új házat vehessenek...abból nem lakoltatják majd ki őket? Azt ugyanígy elherdálnák.


Hallgass a férjedre, igaza lesz!

2019. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Néhány felmerülő dologra szeretnék válaszolni.


Nem a férjem az egyedüli gyerek, ő a legidősebb. 2 fiú testvére van még, az egyik a szüleivel él, ő most kezdte az ált. iskolát. A másik testvére főiskolára jár fél éve.


A szülei mindketten dolgoznak, az eladósodást pontosan nem tudom, hogy mi okozhatta, de én úgy látom, hogy nem jól osztják be a pénzt.


A másik dolog pedig, hogy nekünk sem lenne most annyi pénzünk, hogy támogassuk őket akár 3 havi lakbérrel is, minket sem vet fel a pénz, hitelt pedig nem szeretnénk emiatt felvenni, főleg úgy, hogy a mi házunkhoz is szükség lesz egy hitel felvételére :/


A szülő-gyerek viszony pedig pont azért romlott meg, mert rengetegszer kértek már "kölcsön" tőlünk, gyakorlatilag minden telefonhívásnál felmerül ez a téma is.

2019. febr. 28. 19:28
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Így már minden másabb. Akkor csúnyán mondva le kell sz.rni, hogy mit kérnek. Kaptak már eleget. Ne idegeljétek magatokat ezen.Mindent megtettetek amit tudtatok.
2019. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Segitenek lakbert keresni es ennyi

Mi baba elott vagyunk,kulfoldon elunk

evek ota gyujtjuk a penzt h meglegyen a 10 szazalek es megkapjuk a hitelt.De meg igy is ha nem üt be gikszer 2-3 ev meg kell mire osszegyujtjuk.

Ugyhogy tudom nektek milyen nehez lehet

mert tenyleg nem aranybol van a kerites kinnt sem.

Igaz,h tudunk itt sporolni de pénzben azert nem duskàlunk.

Lenyeg a lenyeg alberletbe menjenek es kesz

egyebkent is?miert lenne kötelezö nekik egy haz???

alberletbe menjenek szepen,2 en vannak...

olcsobb mint hitelt fizetni...

Arrol nem is beszelve h gondolom idösek

ha vmi törtenik velük titeket keresnek fel a töresztes miatt

marmint a ferjed es testvereit.

Es ti se vegyetek fel hitelt nekik!

Barmit mondanak!sajna gyakori h elmaradozik a visszafizetes es sok a kifogas

2019. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Egyébként egyáltalán nem öregek, 46 évesek mindketten.

Szerintem is jobb lenne nekik albérletben, de még arra se nagyon van pénzük elvileg.

Nem tudom, hogy a jelenlegi albérletet hogy fizetik.

2019. febr. 28. 22:08
 20/26 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es a egyetértek azzal, hogy pl én is segítenék a saját szüleimnek. De ez nem azért van, mert az apósomékat nem szeretem hanem azért mert ők máshogy gondolkodnak. Tudnak gondoskodni magukról, van saját ház, autó, munka és ők is 3 gyereket neveltek fel közben.

Folyamatosan támogatták minket a férjemmel, ha nem kértünk is küldtek pénzt, csomagoltak kaját, vettek a lakásba dolgokat.


Néha magamat is emlékeztetnem kell, hogy nem igazságtalan vagyok apósékkal szemben, csak már sok az amit kérnek.

2019. febr. 28. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!