Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek egy ilyen helyzete...

Szerintetek egy ilyen helyzetet hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve élünk anyósék szomszédságában. Átmeneti megoldás volt ez és már költözünk jövőre de addig valahogy ki kell bírni.

Van egy 1 éves kisfiunk akit ők nem igazán akartak mert még erre nem voltak felkészülve 48 évesen mama és Tata lenni. Nem is töltenek vele minőségi időt de a rokonoknak ismerősöknek dicsekednek az unokával.

A fiam 3 hete nagyon beteg lett lázas volt és hányt is. Emellett mindenki köhögött tüsszögött a családban főleg anyósom. Másnap vendégek jöttek hozzánk mert a család nem értette meg hogy mi az hogy a gyerek beteg. Mondom jó 1 órát kibirunk. 5 óra hosszát itt voltak plusz anyós persze a vendégek előtt játszotta a jó mama szerepét és megfogta a kicsit. Én meg kedvesen megkértem hogy ha beteg ne haragudjon de inkább apósom fogja már a fiamat mert a kicsi beteg és nem kellene rosszabbul lennie. Majd 1 óra után bevittem lefektetni mert láza volt.

Ezt követően anyós és após megsértődött és párommal veszekedtek hogy én milyen bunkó voltam elvettem tőlük a kicsit. Párom kiállt értünk így jól össze is vesztek mert megmondta nekik hogy nevetségesen viselkedtek.

Azóta se jöttek megnézni az unokát.

Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?

Köszönöm a válaszokat!


2019. márc. 11. 08:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

1. Nem hívtam vendégeket csak itt voltak anyosnal és úgy gondolták atjonnek este 6 kor és 11 előtt mentek el kicsivel.

2. Illedelmesen megkérdeztem anyost hogy beteg e még. Mondta h köhög picit de már nem beteg és ezután kértem meg ha nem baj akkor ne fogja meg mert a gyerek beteg.

3. Nem én szemetkedem vele hanem ők velem..

2019. márc. 11. 10:49
 12/23 anonim ***** válasza:
16%
Nekem ebből az jön le, hogy valami nem úgy történt ahogy te szeretted volna aztán itt toporzékolsz mint egy hisztis tini és állandóan a gyerekkel takarózol. Az egyetlen dolog amit javasolni tudok hogy nőj fel végre.
2019. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
Vihar a biliben utáljátok egymást de ne a gyerekeden meccselljétek le..
2019. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Akik itt ekézik a kérdezőt: Szerintetek teljesen normális dolog, hogy meghívatlanul átmennek hozzájuk anyós vendégei, és délután 6-tól este 11-ig ott eszi őket a franc, (Nem mellesleg, ahol beteg, nyűgös kisgyerek van).

Biztosan ez akkor az elfogadott viselkedés, és itt mindenki nagyon örülne ennek, ha vele történne. (Ja, nem, csak ez a gyk.)

2019. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11%

#14

Az ilyen sztorikból köbgyököt kell vonni. Valószínűleg ebből kb annyi igaz hogy jött pár vendég a kérdező meg nem akart vendégeket, vállalhatatlanul viselkedett, most meg itt akar megerősítést hogy igen is neki van igaza. Pedig valószínűleg nem. Amúgy az egész sztoriban szegény gyereket sajnálom, hogy ilyen anyja van.

2019. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#15

A történet igaz! 9 rokon jött plusz anyós após, tehát összesen 11 személy. Nagyon szeretek vendégeket fogadni, nem vagyok egy kígyó vagy rossz senkihez. De akinek van gyereke tudja hogy egy beteg gyerek mellett milyen rossz ha váratlanul beallitanak.

Itt nincs semmi más, rossz érzés vagy gyűlölködés mert én mindig nyitok feléjük. De féltem a gyereket. Az orvos megmondta hogy még tüdőgyulladás is lehetett volna a vége.

Nem megerősítést várok hanem tanácsokat olyanoktol akik hasonló helyzetben voltak.

Köszönöm!

2019. márc. 11. 14:05
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Váratlanul beállított hozzád 11 ember-gondolom van ajtód-azon belülre hogy kerültek? Hogy került közéjük a nagyon beteg gyerek? Ki szórakoztatta őket 5 órán keresztül, vagy magukat szórakoztatták nálatok, nélkületek? Ne már.

Vendégséget szerveztél, gondolom menet közben rájöttél ez hatalmas nagy hiba volt, és akkor meg bunkó lettél a vendégekkel, mintha ők tehetnének erről. Van ilyen, de most mi a problémád?

2019. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem ha hiszed ha nem beultek. Egy órát mi is ott voltunk elvoltak a kicsit nézték utána mi bementunk meg furdettem a kicsit és alzmtattam ők meg beszélgettek még Mlnem volt vendégség de mivel nem vagyunk bunkók megkinaltuk őket azzal ami volt üdítő meg kis keksz.

Majd felkapcsoltak a tv-t 8 körül és azt nézték mert valami izgalmas film volt vagy sorozat. Én 10 körül jöttem elő de baromi szarul esett hogy ott voltak mert a gyerek is alig akart elaludni. Sajnos ez így volt..

2019. márc. 11. 15:21
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
örülj, hogy megsértődtek.
2019. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%
Málé,vagy biztos nem fog nálam 11 ember beállitani,meg este 8 kor nálam tévézni,egy be se engedem,kettő közlöm h zárora,lehet indulni kifelé, van saját otthonuk,férjemmel az elejen rövidre zrtuk ezeket a betelepedőket,most a hasonlo málé rokonra járnak rá..
2019. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!