Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátnőm egész családja ránk...

Barátnőm egész családja ránk irigykedik?

Figyelt kérdés

Jól keresünk mindketten, fiatalok vagyunk, együtt élünk. A nővére a legnagyobb irigy! Ahogy megérkezünk látogatóba az az első kérdése “És hova mentek nyaralni? Húsvétkor hova mentek külföldre?” Ha azt mondjuk hogy nem tudjuk, akkor elkezdenek találgatni hogy “tudjuk hogy Thaiföldre, biztos vagyok. Vagy kimennek a Seychelle szigetekre”. És ez a téma. Idén nem megyünk sehova, de az anyja minden nap megkérdezi hogy hova fogunk menni és biztos titkoljuk mert több hétre fogunk Ausztráliába menni. Nem tudom honnan jönnek ezek nekik, de nagyon irigység van a háttérben! Ők soha nem mennek sehova, gyári munkások, nem is akarnak továbbtanulni és irigyek! A nővére meg már a 4. gyerekkel terhes és soha nem voltak még együtt nyaralni amióta a férjével van. Mert ahogy mondják 3+1 gyerek mellett erre nincsen pénz (a férj autótuningolás hobbijára persze van).

Ha azt mondjuk nekik, hogy igen, eltaláltátok, 2 hét Seychelle szigetek, akkor olyan öröm van az arcukon gúnnyal keverve “tudtuk mi, tudtuk ...”

A nővére folyamatosan szegényként titulálja magukat, közben egy 120 négyzetmétere felújított házuk van, igaz hogy faluban, de van! Autójuk is 3 éves Suzuki de arra is azt mondja hogy szegények. Szerintem ez nagyon nem szegénység! Az hogy mi utazásra költünk mert nincs autónk és albérletben vagyunk, attól szerintem ők gazdagabbak!


2019. ápr. 7. 09:33
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Nem dicsekszem! Képzeld még Insta és Face profilunk sincs, hogy ott villogjunk a kirándulásokkal, nem ez éltet minket.

A kérdés arra irányult ha elolvastad volna, hogy rohadt idegesítő az, hogy a barátnőm szülei eljönnek hozzánk és a “milliomosok” szóval illetnek minket az első alkalommal és kérdezgetnek gúnyosan “na hova mentek hétvégén, milyen luxusnyaralásra? Mi nem megyünk sehova mert szegények vagyunk” (saját hitel nélküli felújított ház, új Suzuki, évente olasz/horvát tengerpart, a gyerekeknek a legdivatosabb márkás ruhák, stb)

Nem azzal van a baj hogy gyári munkások, az egy elismerendő szakma! A baj azzal van hogy eszükben sincs továbbképezni magukat és irigykednek, gúnyolják a saját gyereküket mert továbbtanult! A tesója meg azt hitte hogyha már dolgozni nem akar, akkor majd bizonyít azzal hogy gyerekei lesznek. De azzal hogy velünk és az utazásainkkal van állandóan elfoglalva, a gyerekek miatt panaszkodik, lerí róla, hogy mennyire irigy és ő is utazgatna inkább! Most éppen azért veszett össze velünk mert kimegyünk hosszabb időre valahova ahova ő is vágyna és nem tudja elviselni! A testvére szemére veti. De dolgozni soha nem akart egy percet sem, most is az a terve hogyha óvodás/iskolás lesz mind a négy gyerek, akkor ő nyugdíjba megy, ahogy fogalmazott “ő megtette amit az életben meg kell”

Ez a probléma mindössze. Idejárnak és minket fikáznak mert máshogy élünk és a magánéletünkben, terveinkben vájkálnak.

2019. ápr. 9. 09:04
 32/32 anonim ***** válasza:

Ha nem dicsekszel, akkor panaszkodsz.

Tudniillik elolvastam a feltett kérdésed, és az egészben egyetlen kérdő mondatot találtam tőled, nevezetesen: "Barátnőm egész családja ránk irigykedik?" ebből gondoltam, hogy ez a kérdés. Mert ugye az "És hova mentek nyaralni?" illetve "Húsvétkor hova mentek külföldre?" kérdések a barátnődtől vagy a családjától származnak.

Megválaszoltam a kérdésed, ha elolvastad volna...,:D hiszen azt írtam, hogy szerintem igen, stb. stb. De ha neked ennyire nem tetszik, hogy ezt megkérdezik vagy irigykednek, akkor minek barátkozol velük? Egyáltalán milyen barátság az ilyen?

Valamit meg szeretném jegyezni, hogy a gyári munkás az nem egy szakma. Szakma a lakatos, a hegesztő, a kőműves, a pék, a cukrász, stb.

Azt meg nem kérdeztem, hogy van e Instagram vagy Facebook profilod, tehát sok az info.

De tényleg nem értem, hogy mi visz rá valakit, hogy feljöjjön ide, és megkérdezzen egy olyan kérdést, amire maga is pontosan tudja a választ. Ha azt kérdezted volna pl. hogy szerintetek miért nem akarják magukat továbbképezni, arra simán leírom, hogy vagy azért mert lusták, vagy azért, mert nincs hozzá elég motivációjuk vagy esetleg agyi kapacitásuk. És nem kellett volna megkérdeznem, hogy dicsekszel vagy panaszkodsz? (Ami egyébként egy régebben használt, mondjuk így: viccesnek szánt kiszólás.)

Egyben biztos lehetsz: én nem irigyellek. (Tudom, hogy nem ez volt a kérdés.)

2019. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!