Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző lennék, hogyan győzzem...

Önző lennék, hogyan győzzem le? Az anyósotokkal, párotokkal szemben hogyan reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a párommal, 5 hónap múlva lesz az esküvőnk (Ő 28 éves, én 25 vagyok). 6 éve élünk együtt Budapesten, 1,5 óra távolságnyira mind a kettőnk szüleitől.


Megszoktam 6 év alatt, hogy nagyon önállóak vagyunk, nincsen a közelünkben senki, elég nagy, kényelmes privátszféránk van (amit nagyon élvezek (: ).


A párom szülei el akarnak költözni a lakhelyünkről Budapestre vagy annak vonzáskörzetébe. Elég jó a kapcsolatunk és hogyha családot alapítanánk nagyon jól jönne a segítség, viszont a párom anyukája távol a vidéki rokonoktól nagyon unatkozna (jelenlegi lakhelyén is unatkozik, mert a férje sokat dolgozik), így tudom, hogy csak ránk számíthatna és félek, hogy elveszne a privátszféránk. Mondta, hogy azért is örülne neki, hogyha közelebb lenne hozzánk, mert sokat tudna unokázni majd (van a párom testvérének is gyermeke, de sajnos vele nem találkozik, csak kb 2 hetente). Azt is mondta, hogy ha közelebb lakna hozzánk néha ott aludhatnánk, hogyha a párom apukája este dolgozna. Vannak még intő jelek abba, hogy esetleg beleszólhatna a kapcsolatunkba: az esküvőnk dátumát szerette volna alakítani arra a napra, amikor éppen a párom apukája nem dolgozik, a vendéglistát az én családom részéről (apukám barátnőjét nem látja szívesen, mert mit szólna a párom nagymamája, aki konzervatív), hogyha a párom elmegy este céges rendezvényre hív engem az anyukája, hogy mikor ér haza, reméli nem iszik és vezet stb. Múltkor beszélgettünk a jövendőbeli unoka neméről, hogy ki milyet szeretne, én mondtam, hogy a sorsra bízom, ő erősködött, hogy befolyásoljuk már, hogy fiú legyen, mert már van 1 lány unokája, először vicces volt, de ezt 3-szor megismételte. :D A páromnak is mindegy volt eddig, most már fiút akar nagyon... Múltkor mondta, hogy fel akar jönni Pestre hozzánk kitakarítani. (Rendes, hogy segíteni akar, de engem ez zavar sajnos.)


Mondtam a vőlegényemnek az aggodalmamat, de nagyon összevesztünk azon, hogy hálátlan vagyok. Nem is érti, hogy mi bajom van, amikor annyit segít az anyukája. Nagyon megharagudott rám (és még az anyjának is elmondta, hogy nem akarom, hogy közel lakjunk egymáshoz)... Azt is mondta, hogy semmi beleszólásom nincsen, mert a lakhelyünkben úgyis benne van a szülei pénze, amiért hálásnak kellene lakni.


De most azért dobjam félre a véleményem, mert kaptam valamit, amit nem is kértem? Ezek nagy, életreszóló döntések.


Mit tennétek a helyemben? Hogyan fogadjam el a helyzetet?


(A vőlegényemmel akarok maradni, szeretjük egymást, jó apa lenne!)


Előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 11:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Mi 25 percre lakunk a szülőktől, és az én anyósom/apósom is olyan, hogy gyereknek néz még minket, pedig lassan 7 éve költöztünk el otthonról. A férjem nem olyan régen nyögte ki, hogy igazából neki csak azóta tűnt fel, hogy a szülei néha eléggé furák, amióta ismeri az én szüleimet is. Nálunk is voltak nem kicsi hisztik az esküvő körül, most az első babánkat várjuk és már lelkiekben felkészültem, hogy itt is lesznek majd súrlódások. Sajnos férjem részéről a szülők valamiért úgy gondolják, hogy bármi történik körülöttük, annak feltétlen nekik kell lenni a főszereplőknek, ha nem így történik, akkor vérig sértődnek. Pedig most a szülés és a baba miatt ebbe nem vagyok hajlandó belemenni. Szerintem ez egy olyan helyzet ahol nem nekem kell alkalmazkodni másokhoz.

Viszont ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor a vőlegényeddel való kapcsolatotok érdekében ne hergeld előre magad olyan dolgokon amik még meg sem történtek. Ráérsz majd a kész problémával megküzdeni, de addig ne kombinálj előre, hogy mi lesz ha, mert az ilyen helyzetek csak veszekedést szülnek.

2019. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Kedves 11. válaszoló:

Köszönöm szépen, ilyen válaszokat vártam! :)

Egészségben gazdag, boldog babavárást kívánok! :)

2019. ápr. 14. 11:47
 13/33 anonim ***** válasza:
50%

"az esküvőnk dátumát szerette volna alakítani arra a napra, amikor éppen a párom apukája nem dolgozik"


Hát, nem tudom, szerintem ezért kövezzük meg. De gaz, hogy azt szeretné, a gyereke apja ott legyen a gyereke esküvőjén.

2019. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%
En azt hiszem semmilyen aggodalomra nincs okod, éljetek nyugodtan ahogyan eddig is.
2019. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rájöttem, hogy túlreagáltam.. Örülök neki, hogy a szülei elfogadnak és szívesen költöznek a közelünkbe. Probléma esetén meg biztos vagyok benne, hogy egy normális beszélgetéssel el tudnánk azt intézni, veszekedés nélkül, ha bármi komolyabb beleszólás is lenne bármelyikünk részéről.

2019. ápr. 14. 12:58
 16/33 anonim ***** válasza:
74%

"az esküvőnk dátumát szerette volna alakítani arra a napra, amikor éppen a párom apukája nem dolgozik"


Hát, nem tudom, szerintem ezért kövezzük meg. De gaz, hogy azt szeretné, a gyereke apja ott legyen a gyereke esküvőjén."


Ja, 13-as, mert te az esküvőd napját biztosan boldogan az apósod munkarendjéhez igazítod/igazítottad.

De ekézzétek csak a kérdezőt nyugodtan.

2019. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
39%

#16

Igen, képzeld el, normális családban ez így működik.

Nem a 200 fős rokonság igényei szerint rendezkednek, de arra odafigyelnek, hogy a szülők és a testvérek ne legyenek akadályoztatva.

2019. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy önző. Az anyósjelölt sötét, mint az éjszaka, a férjed befolyásolható puding.

Sosem lesz nyugalmad. Az miért elég, hogy talán jó apa lesz?

2019. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
29%

16!



Kapaszkodj: külföldön élek és bizony úgy igazítottuk a dátumot, hogy a nékünk fontos emberek egészen biztosan szabadok legyenek akkor.

2019. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
46%
15-ösre: Kérdező, azért nem kell átesni a paci túlsó oldalára. Legyél résen. (Mi a férjem felnőtt gyerekével lakunk egy városban, nagyon egymásba tudna folyni az életünk, ha én nem intézném úgy, hogy meglegyen az egészséges távolságtartás.) Szerintem egy olyan 50 km-es távolság nem szokott megártani a szülők és a fiatalok lakóhelye között. (Főleg, hogy párocskád elég puhapöts.)
2019. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!