Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző lennék, hogyan győzzem...

Önző lennék, hogyan győzzem le? Az anyósotokkal, párotokkal szemben hogyan reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a párommal, 5 hónap múlva lesz az esküvőnk (Ő 28 éves, én 25 vagyok). 6 éve élünk együtt Budapesten, 1,5 óra távolságnyira mind a kettőnk szüleitől.


Megszoktam 6 év alatt, hogy nagyon önállóak vagyunk, nincsen a közelünkben senki, elég nagy, kényelmes privátszféránk van (amit nagyon élvezek (: ).


A párom szülei el akarnak költözni a lakhelyünkről Budapestre vagy annak vonzáskörzetébe. Elég jó a kapcsolatunk és hogyha családot alapítanánk nagyon jól jönne a segítség, viszont a párom anyukája távol a vidéki rokonoktól nagyon unatkozna (jelenlegi lakhelyén is unatkozik, mert a férje sokat dolgozik), így tudom, hogy csak ránk számíthatna és félek, hogy elveszne a privátszféránk. Mondta, hogy azért is örülne neki, hogyha közelebb lenne hozzánk, mert sokat tudna unokázni majd (van a párom testvérének is gyermeke, de sajnos vele nem találkozik, csak kb 2 hetente). Azt is mondta, hogy ha közelebb lakna hozzánk néha ott aludhatnánk, hogyha a párom apukája este dolgozna. Vannak még intő jelek abba, hogy esetleg beleszólhatna a kapcsolatunkba: az esküvőnk dátumát szerette volna alakítani arra a napra, amikor éppen a párom apukája nem dolgozik, a vendéglistát az én családom részéről (apukám barátnőjét nem látja szívesen, mert mit szólna a párom nagymamája, aki konzervatív), hogyha a párom elmegy este céges rendezvényre hív engem az anyukája, hogy mikor ér haza, reméli nem iszik és vezet stb. Múltkor beszélgettünk a jövendőbeli unoka neméről, hogy ki milyet szeretne, én mondtam, hogy a sorsra bízom, ő erősködött, hogy befolyásoljuk már, hogy fiú legyen, mert már van 1 lány unokája, először vicces volt, de ezt 3-szor megismételte. :D A páromnak is mindegy volt eddig, most már fiút akar nagyon... Múltkor mondta, hogy fel akar jönni Pestre hozzánk kitakarítani. (Rendes, hogy segíteni akar, de engem ez zavar sajnos.)


Mondtam a vőlegényemnek az aggodalmamat, de nagyon összevesztünk azon, hogy hálátlan vagyok. Nem is érti, hogy mi bajom van, amikor annyit segít az anyukája. Nagyon megharagudott rám (és még az anyjának is elmondta, hogy nem akarom, hogy közel lakjunk egymáshoz)... Azt is mondta, hogy semmi beleszólásom nincsen, mert a lakhelyünkben úgyis benne van a szülei pénze, amiért hálásnak kellene lakni.


De most azért dobjam félre a véleményem, mert kaptam valamit, amit nem is kértem? Ezek nagy, életreszóló döntések.


Mit tennétek a helyemben? Hogyan fogadjam el a helyzetet?


(A vőlegényemmel akarok maradni, szeretjük egymást, jó apa lenne!)


Előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 11:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj, hogy mero feltetelezesek miatt kicsaptad a cirkuszt. A leirasn alapjan anyosod nem mondanam negativnak, sot! Igy nem lehet elni, ha folyton azon kattogsz, hogy mi lesz ha ez..mi lesz ha az..Ha a jovendobeli anyosod tultolja a dolgokat akkor kell reagalni. Minek generalod a vitat elore, ugy hogy nem is biztos, hogy rossz lesz?!
2019. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 oddbarbie1975 ***** válasza:
59%

Kedves 13-as!

Apósnak jár szabadság és szabadnap. Vegyen ki 3 nap szabadságot, hiszen ősszel lesz az esküvő. Nem tudom feltűnt, de a lány apukáját nem akarják, hogy ott legyen. Miért? Mert elvált.

2019. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
21%

Barbika !


Lehet hogy nem tud szabadságot kivenni. Lehet higy olyan munkája van, ami miatt ez csak bizonyos időszakban megoldható. Így áprilisban elég kevés ember tudja, hogy fog dolgozni szeptemberben. Lehet kamionos, kiküldetésben lesz mint békefenntarto, akármi.

2019. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
22%

Többek között az ilyen helyzetek miatt nem fogadok el soha SEMMIT anyóstól, apóstól. Mert azzal meg adod a jog alapot a bele ugatásba. Az esküvőbe meg mindig mindenki bele akar szólni, az ellen is csak akkor tud az ember kiállni ha teljesen ti álljátok az egészet. Még sütit se engedtem hogy hozzanak, semmit. Kerek perec meg mondtam, hogy nem kérjük. Persze volt sértődés, csak nem érdekelt.


Abba nem szólhatsz bele, hogy ők hova költöznek. Felesleges vele foglalkozni.


Mi 10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Sose hagytam hogy bárki bármibe bele szóljon. Persze ebből jön, hogy segítséget se kértem sohase.


26N

2019. ápr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
50%
Nincs semmi komoly gond az anyosodal,még kedvel ,te oda képzelsz problémát ahol nincs is én anyukám től 10 percre lakók gyalog,még sem találkozok vele gyakran .
2019. ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ebben a történetben az egyetlen gáz dolog a leendő férjed. Neked vannak félelmeid, amiket tök jogosan megosztasz vele, megbeszélnéd, erre ő kioktat, és lekussol, gyakorlatilag anyagi alapon. Teljesen mindegy, hogy mennyire fújod fel a semmit, az lenne a normális, hogy megebszéltek olyan dolgokat, amelyek valamelyikőtök oldalán kérdésként merülnek fel. De nem, te hálátlan vagy, és kuss a neved, mert az anyjáék pénzelnek. Nekem ez a hozzáállás nem tetszene, eléggé előrevetíti a helyedet ebben a házasságban, családban.
2019. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
24%

Mi se sűrűn láttuk anyósékat,mert 250km megvolt köztünk. Nyugdíjas lett mind a kettő és húú hát nekik már mind1 alapon akkor abba a városba költöznek ahol lakunk és milyen jó is lesz az. Többet leszünk együtt és az unokáit is többet fogja látni és majd jó sokat lesznek nála a gyerekek. Nem mondom azt,hogy nem aggódtam,volt jó pár álmatlan éjszakám is....új helyre jönnek, senkit nem ismernek, semmit nem tudnak és majd a fejünkre nőnek.

Hát mióta egy városba lakunk nem évi 6szor találkozunk hanem havi egyszer...+ ha valami rendezvény van az oviba/suliba akkor arra eljön anyós. Hát teljesen feleslegesen bosszantottam magam anno azon,hogy levakarni nem fogjuk tudni őket

2019. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
52%

Azért lehetőleg ne a szomszédos házakat ajánljátok anyós pajtásnak.


Ha fél óra tömegközlekedésre laktok egymástól, az pl. már jó, arany középút. Nincs a seggetek alatt, de annyira messze se, hogy ne tudjon eljönni unokázni, ha akar.


Egyébként vőlegényed tesójának a családja milyen messze lakik anyósodéktól? Mert olykor anyósod is mehet látogatóba, ha eüs vagy közalkalmazott, szintén jogosult az 50% kedvezményre.

2019. ápr. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
52%
27-es: akkor szerencséd van, nem azok a rátelepedős típusúak akkor.
2019. ápr. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem el kéne gondolkodnod... Én lefújnám az esküvőt... Nekem ilyen papucs nem kell.
2019. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!