Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti haragudnátok ezért anyósra?

Ti haragudnátok ezért anyósra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ti haragudnátok anyósra ha folyton takarítana és pakolászna amíg nálatok van mert kisgyerekre vigyáz? Igazából semmi rosszat nem csinál, de engem borzasztóan idegesít hogy úgy pakolászik mintha otthon lenne, ha meglát egy szatyrot kipakolja! Az közben segítség hogy takarít, de engem még az is irritàl. Próbáltam már szépen kérni hogy ne csinálja de nem érti, csak a durva szóból értene, de sajnálom mert nem akar rosszat. Ti is haragudnátok vagy én fújom fel?
2019. ápr. 30. 15:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Ha amúgy minden rendben, akkor nem rontanám el a jó kapcsolatot azzal, hogy beszólok (nem tudom mennyire sértődékeny stb). Jobb a békesség. Ha pl. átrendezné a konyhában lévő cuccokat a saját izlése szerinte, na azért már szólnék. Szerintem nincs abban semmi rossz, ha pl. kipakol a szatyorból. Segitő szándékkal teszi.
2019. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem saját anyám ilyen, elmosogat, virágot ültet a kertbe, meg ilyenek. Pusztán jó szándékból :) nem tudok vele mit csinálni, inkább ráhagyom
2019. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Addig örülj, amíg nem hallod vissza, hogy "kihasználod" őt. Na ha majd ez lesz, akkor lesz ám baj.
2019. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

fúúú ez engem is az őrületbe kergetett! exem anyja ugyanez volt. mondjuk nálunk nem volt gyerek (szerencsére) de sokszor volt olyan hogy amikor dolgoztunk, ő átjött és pakolászott.

olyan is volt egyszer, hogy elmentünk egy három napos kirándulásra exemmel, mondtuk az anyjának hogy a kenyértartóban van kenyér, vigye át magáho, hogy ne romoljon meg (speckó, drága kenyér volt, mert nekem és ex anyómosnak is ugyanaz a betegséünk). mondta hogy ok, átmegy érte.

na amikor három nap múlva hazaértük, azt láttuk hogy már megint az egész házat kitakarította, mindent átpakolt, de azt az átkoztt kenyeret persze nem vitte el magával, az ugyanott volt a helyén.


mindig is nagyon utaláltam amikor ezt csinálta. amik teljesen kiborítottak:

- mindig áthúzta az ágyneműt. nem számít hogy én pl 3 napja húztam át, ő csakazértis.

- mindig mosott. herótót kaptam tőle. az én fehérneműimet ne nézegesse az anyósom.

- a konyhaszekrányben mindig átpakolta a cuccokat. mert neki úgy tetszett hogy a felsőben van a keksz meg a csoki, az alsóban a lekvár...

- amikor már volt kutyánk, annak is a fekhelyét meg a játékait mindig átvitte egyik szobából a másikba (a fekhely a nagyszobában volt ahol aludtunk, ő meg mindig az egyik félszobába tette át, amit nem használtunk csak ruha teregetésre...


szerintem direkt midnig a saját ízlésére akarta formálni a lakást..


de ha csak úgy átjött néha amikor otthon voltunk, akkor is mindig elkezdett pakolászni, konyharuhát elrakta máshova meg ilyesmi...

mindig láttam az undort az arcán amikor valamit elpakolt, én meg az orra előtt visszapakoltam.

2019. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Nem haragudnék, kiakadnék, és rászólnék, de komolyan, hogy értse, hogy többé nem jön át. Ugyanolyan felnőtt vagyok, mint ő, jogom van, hogy ne pakolásszon a lakásomban.
2019. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom nem tud ölbetett kézzel ülni, amíg vigyáz a gyerekedre, el kell valamivel foglalnia magát. A képlet egyszerű, ne hívd át gyerekre vigyázni, akkor nem fog pakolni meg takarítani se.
2019. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bennem is ezek az érzések kavarognak vegyesen, nem akarom elrontani a viszonyt és jót akar, ugyanakkor dühös vagyok, és sem kotorászom más lakásában. 4-es ez durva! Nàlunk azért nem ilyeneket csinàl ez nagyon gáz! Amiatt nem akadtam még ki rá, mert eleve azért jön hogy segítsen a picikre vigyázni, ráadásul elég messziről.
2019. ápr. 30. 15:59
 8/35 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kell ölbe tett kézzel ülnie, nem is értem hogy van minderre ideje, 2 pici gyerek. És nagyon hàlás vagyok hogy foglalkozik velük, csak kíváncsi voltam hogy mást is bosszantana-e a dolog.
2019. ápr. 30. 16:04
 9/35 anonim ***** válasza:
73%

Mit meg nem adnék érte, ha az anyósom ezt csinálná. Ő csak meglát egy tányért ami nem az ő szerinte optimális helyen van aztán épphogy nem tör ki miatta a harmadik világháború.


Durván azért ne szólj ezért, hiszen csak jót akar nektek, de ha annyira idegesít akkor próbáld meg még többször szépen megkérni.

2019. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, valahol èn is azt érzem hogy van aki mit meg nem adna egy ilyen anyósért. Kicsit harapós vagyok:)
2019. ápr. 30. 16:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!