Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én és a feleségem gondolkodik...

Bandita1986 kérdése:

Én és a feleségem gondolkodik rosszul vagy az anyós?

Figyelt kérdés

Az anyósom gyakran megsértődik mindenen.


Kis háttérinfó:

50km-re lakunk, 1 éves kislányunk van, általában 2 hetente megyünk, péntek délután és vasárnap megyünk haza. Igyekszünk kerülni a konfliktust és mind a két családnak megfelelni.


A legutóbbi sértődés:

Anyák napja, mi otthon név napoztunk ebben az évben és adtuk oda a virágot testvéreimmel anyuméknak. Telefonon felhívtuk és megköszöntöttük anyósomat és a rákövetkező héten gondoltuk, hogy megyünk köszönteni. Eddig 4 éven át mindig anyósoméknál töltöttük a hétvégét, és ott voltunk. A tesóm névnapját pedig vagy anyák napja előtt-után ültök meg, ahogy tesómék ráértek. Akkor köszöntöttük meg anyum és mamám.


Ebben az évben fordult, otthon maradtunk és nem mentünk el személyesen.


Erre kiakadt teljesen, hogy miért nem szaladunk le, utazunk 2 órát azért hogy személyesen mondjuk el a köszöntést és adjuk oda a virágot. Lehordott minket mindennek. Hogy anyák napja az csak aznap van, máskor nem számít. Tesómék és barátja, ők is így csinálják és nincs belőle ott semmi veszekedés, sértődés.


Szerintetek kinek van igaza? Ő a reagálja túl? Vagy rontottuk el, hogy nem úgy ugrálunk ahogy ő gondolja?



2019. máj. 8. 10:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%
Én az ilyen piszlicsáré szarokkal biztos nem foglalkoznék. Mi történne akkor, ha tényleg komoly dolgokról lenne szó?
2019. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Anyós megsértődött, de nincs igaza. Szóltatok időben, ez csak műbalhé. Nekem négy gyerekem van (köztük felnőttek is), ha csak felhív ilyenkor, nekem pont elég, mert nem ezen múlik a kapcsolatunk, hanem az év többi napján.


Szerintem elkényeztettétek a nagyszülőket a kéthetente hétvégén odautazással. Ti érzitek, belefér-e, de szerintem sok. Nagyon nehéz lesz programokat szervezni (baráti találkozók, rokonokkal, más családokkal összejönni, kislányotok ilyen-olyan programjai), ha tudjátok, hogy kéthetente nem vagytok. És minél több idő így telik, annál nagyobb elvárás lesz. Várhatóan folyamatos sértődéssel fog telni az élete anyósodnak, mert a programok miatt nem fogjátok tudni tartani a kétheti utazást.

2019. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se egészséges olyan sűrű menni, pláne ott aludni. Azt meg végképp nem értem, hogy tud ilyenen valaki megsértődni.
2019. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nektek kell tisztázni, hogy mikor mentek anyudékhoz, mikor az anyósodékhoz, de lehetőleg egyformán, hogy ne legyen sértődés. Egyébként pl. egy karácsonyi ebédre ti is meghívhatjátok a szüleiteket egyszerre is! Nálunk bevált, mindenki jól érzi magát (ehhez persze két olyan szülőpáros is kell, akik szeretik menyüket/vejüket és azok hozzátartozóit).
2019. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%
Nincs olyan, hogy jól vagy rosszul gondolkodik valaki. Egyikőtök se gondolkodik rosszul, csak egymástól eltérően.
2019. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%
Ez neurózis. Ne hagyjátok, hogy rajtatok vezesse le. Se neki, se másnak ne engedjetek ilyesmit.
2019. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem is az anyák napjáról van szó. Négy éven keresztül minden második teljes hétvégét ott töltitek, és ez anyósnak még tetszik is? Én örülnék neki, ha végre békén hagynának, nemhogy teljes hétvégéket pesztráljam, kiszolgáljam a családot, ágyazzak, pici babával főleg macerásabb. Anyósod egy igazi mártír, és ritka típus. Vagy már rég nyugdíjas és ez az egyetlen öröme? Én is anyós vagyok, de kéthetente teljes hétvégéktől falra másznék, az biztos. Mondjuk én még dolgozom.

Igen, elrontottátok azzal, hogy megszokta, úgy ugráltok, ahogy ő fütyül.

Kövezzetek meg, de én személy szerint örülnék, ha nyugtom lenne, nem állandóan minden második hétvégén évek óta haptákban állni, mindig kitalálni, mit főzzek, stb., stb.

Ő vajon miért nem megy? Volt valami előzménye?

2019. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%
Szia! egy dologra hívjátok fel a figyelmét szerintem. 4 évig a te anyukádat és nagymamádat köszöntöttétek máskor. Akkor nem volt sértett és a anyukásék sem csináltak balhét. Vegyen példát.
2019. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
12%
Mindig az anyósnak van igaza! Bocsánatot kértek, aztán majd máskor is úgy csináljátok ahogy nektek jó. Mindenki örül.
2019. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Backi 50 km annyi, mintha Bp Népligettől felautóznátok Vácra. Bőven nem ottalvós távolság.

Anyós reagálja túl, ha ezt időben, előre megbeszéltétek vele, hogy most így lesz. Viszont a jövőben ritkítanám a látogatásokat, és az ottalvást is beszüntetném.

2019. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!