Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Létezik jogi megoldás erre?

Létezik jogi megoldás erre?

Figyelt kérdés

Barátnőm családjának minden tagja alkoholista.

Ezzel nem is lenne akkora gond ,de a kedves após és a fia kemény szerencsejáték függők ,de olyannyira ,hogy képesek hitelt felvenni,azért,hogy lehordják a pénzüket vagy a kocsmába vagy a lottózóba.

Én már teljesen elkerülöm azt a családot mivel 1. primitív barmok,2. nem vagyok kíváncsi a részeg "intelligens" fejükre.

De a probléma a következő.. szeretem a barátnőmet és tervezzük az összeköltözést a közeljövőben.

Ha esetleg házasságba torkollik ez a szerelem ,akkor félünk ,hogy a kedves após és fia adósságát meg fogjuk örökölni egy esetleges haláleset után. (borzasztó életmódjuk van szóval nem lehetetlen a baki..)

Létezik valami jogi megoldás arra ,hogy független legyen a barátnőm tőlük?

Szóval ,hogy az apja adósságát ne örökölje meg?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 8. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell ettől tartanod. Jogilag nem létezik olyan, hogy valaki csak adósságot örököl. Nem kötelező elfogadni az örökséget akkor sem, ha vagyon és adósság is van.
2019. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Ha elfogadsz egy jó tanácsot egy tapasztalt férfitől...


Ha az egész családja őrült, de ő normálisnak tűnik... hidd el, ő sem normális.


Menekülj ettől a lánytól!

2019. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

Ha meghal valaki, utána az örökösöknek van egy un. hagyatéki tárgyalás. No, ezen a tárgyaláson lehet első körben lemondni az örökségről.

Ha nagyon bátor a barátnőd, akkor ezt igazából megteheti most is. Közjegyző előtt nyilatkoznia kell arról, hogy lemond XY örökhagyótól származó minden (vagy részleges) örökségéről. Esetleg ír erről egy szerződést a szüleivel és közjegyzővel hitelesíti.

2019. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Elmégy egy ügyvédhez és megkérdezed.
2019. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

2es!

Miert gondolod így?

2019. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Faterom jogász, én meg olyan dolgokkal foglalkozom, amihez kell pár jogszabály ismerete, mégsem mernék erre a kérdésre semmilyen választ sem adni. Ilyen kérdéseknél az a 100%, ha szakembert kérdezel meg (előző vagyok).
2019. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Magyarorszagon nem létezik negatív örökség. Minden hitel, tartozás csak a törökség értékéig öröklődik. Tehát ha van 1 milla adósság és semmi örökség, nincs örökség. Ha van 1 milla adósság és 1 milla örökség, megintcsak nincs örökség. Ha van 1 milla adósság és 2 milla örökség, akkor 1 milla lesz maga amit örököl. Egyszeruen levezetve ennyi.
2019. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha elhalálozás esetén az örökös lemond az örökségről, akkor a hitelező futhat a pénze után. Igaz, a teljes örökségről le kell mondnai ilyenkor, kastély, erdő, yacht megy a lecsóba, de attól tartok, a ti esetetekben nem beszélhetünk ilyen vagyontárgyakról sajnos.
2019. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Le lehet mondani az örökségről.
2019. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
#2-vel értek nagyon NAGYON egyet. Az alma nem esik messze a fájától. Sosem.
2019. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!