Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Létezik jogi megoldás erre?

Létezik jogi megoldás erre?

Figyelt kérdés

Barátnőm családjának minden tagja alkoholista.

Ezzel nem is lenne akkora gond ,de a kedves após és a fia kemény szerencsejáték függők ,de olyannyira ,hogy képesek hitelt felvenni,azért,hogy lehordják a pénzüket vagy a kocsmába vagy a lottózóba.

Én már teljesen elkerülöm azt a családot mivel 1. primitív barmok,2. nem vagyok kíváncsi a részeg "intelligens" fejükre.

De a probléma a következő.. szeretem a barátnőmet és tervezzük az összeköltözést a közeljövőben.

Ha esetleg házasságba torkollik ez a szerelem ,akkor félünk ,hogy a kedves após és fia adósságát meg fogjuk örökölni egy esetleges haláleset után. (borzasztó életmódjuk van szóval nem lehetetlen a baki..)

Létezik valami jogi megoldás arra ,hogy független legyen a barátnőm tőlük?

Szóval ,hogy az apja adósságát ne örökölje meg?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 8. 17:11
1 2
 11/16 acelsziv ***** válasza:
68%

2: Te igazán tapasztalt férfi lehetsz. Mondd csak. volt már barátnőd az ötcombún kívül? Merthogy az általad felhozott baromságra a feleségem a legjobb ellenpélda.

Méghogy férfi... Röhögni kell.

2019. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért azon gondolkozz el, ha nem üt be akkora baki, hogy meghalnak, csak egy kisebb, pl. eljátszák a lakásukat...mit tesz a barátnőd? Akkor már feleséged? Hagyja őket utcára kerülni, vagy oda akarja venni magatokhoz, vagy mielőtt vinnék a lakást, kisegíti őket anyagilag esetleg? Azért a család csak család, nagyon sok esetben.
2019. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kettesnek igaza van, van olyan hogy valóban teljesen máshogy éli valaki az életet mint a családja... De ha arra gondolok hogy mindenki hozott tapasztalattal éli életét, és akár 1-1 érzelmi válságra lehet a csajnak is az alkohol lesz a válasz (mert más példát nem látott).. Én is fenntartásokkal kezelném a csajos, bajban ismerkszik meg az ember.
2019. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sikerült választ kapnom egy erre szakosodott embertől és ugyan azt mondta mint ti ,hogy nem kötelező elfogadni az örökséget,akár adósság,akár nem.

Szóval köszönöm nektek a segítséget!

De néztem az imént a kissé érdekes felfogással rendelkező emberek válaszát és elgondolkoztam rajtuk..

#12 Sajnos nem ismered se a barátnőmet se a családomat. Ha eljátszák a házukat hidd el nem nagyon érdekelné a barátnőmet. És ,hogy miért? Azért mert barátnőm egész életében feszült és erőszakos közegben nőtt fel rengeteg családi verekedés és vita érte őt sajnos.

Semmivel se törődnek a szülei se a tesója még kaja sincs valamikor az asztalnál.. ruházni meg nem ruházzák a barátnőmet ,csak amit kap a rokonoktól ruhákat azt tudja felvenni.

Szóval elhiheted/titek,hogy ha gáz történne a családjával ő is vállat vonna és szarna rájuk úgy ahogy ők is tették velük. Engem meg eleve nem érdekelnek akár mi is történik velük.

#13 Én ezt cáfolnám ,mert érzelmi válságot a fent említett erőszakos közeg miatt már vagy 100x átélte mégsem iszik. Néha szokott egy buliban ,de máshol sose szokott inni és ha iszik is max. 1 üveg valami kis ciderből és azt mondja elég nem kell több.

Szóval egyáltalán nem iszik és inna úgy mint a családtagjai azt garantálom.

Látott példát és nem akar olyan lenni szimplán ennyi a dolog.

És nem kezelem sehogy sem nem nyomom el és nem okítom ,mert tudja a dolgát.

És már átmentünk 1-2 dolgon és számíthattam rá mindig szóval ez is alaptalan dolog.

Kicsit ciki ez a laikus véleménynyilvánítás... mintha a szüleimet hallanám.

A család miatt egyből rossz az illető pedig nem is ismerik és nem is beszélnek vele.

Én tudom milyen és ezért nem érdekel senkinek a véleménye ha így ítélkezik felette mint laikus.

2019. máj. 14. 11:54
 15/16 anonim ***** válasza:

14

Bocsáss meg, de a szenvedélybetegség bármikor előjöhet, ha olyan körülmények adódnak. Ha nem alkoholista lesz valaki -mondjuk arról leszokott-, akkor mást talál magának. Túlevés, gyógyszer, túl-akármi.

A legkevesebb az esetleges adósság öröklése.

DE mi van a jövendőbeli anyukájával?

2019. jún. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15

Nincs semmiféle szenvedélybetegség sem az ő sem az én részemről.

Az alkoholizmusról nem is beszélve.

Kitűnik a tömegből és reálisan látja a világot.

Nem iszik és megveti a szerencsejátékot.

Az a szava mint az enyém ,hogy "addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér".

Mivel leírtam ,hogy MINDENKI iszik,szó szerint értettem a barátnőm kivételével egy szóval leszarom.

Ha erős nő lett volna aki az asztalra csap és elmegy a gyerekekkel külön + feljelenti bántalmazásért ezt az állatot,akkor érdekelne.

De mivel annyiba hagyta és szégyenkezve inkább a boros hordó száján lóg éjjel nappal tényleg nem érdekel.

Lett volna lehetősége,elszúrta,csak ezzel a 2 gyereke életét is megkeserítette.

Egyből alkoholista lett mint az apja a másik meg egész élete során csak a verekedéseket látta meg az ivászatot semmi mást.

Undorodik minden ilyen embertől és el is hiszem miért.

1 évig tűrtem hozzá menni ,de utána elmondtam a véleményemet őszintén annak az állatnak megutáltam egy életre azt a putrit.

Barátnőm hozzám járt amíg ki nem tört a járvány.

Most lájtosan találkozgatunk és ugyan úgy imádom és ő is engem mint rég.

Ha leteszi a szakmát költözöm is vele el és kezdjük a közös életet.

Röviden ennyi.

Viszem a lányt és kész.

2020. máj. 3. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!