Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek? Más is...

Ti mit tennétek? Más is egyetért velem?

Figyelt kérdés

Tehát testvéremmel elkaptuk az örökségünket előre, hála istennek anyának semmi baja. Azért kaptuk el mert már idős és felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk mert egymagára a nagy házat takarítani, és ugye a költségek, és ha NE ADJ ISTEN valami baj lenne tudnék segíteni. Testvérem pedig az anyagiakat fedezné mert sokkal jobban áll. Nyáron költözik ide. Na de nem is ez a lényeg hanem abból a pénzből én vettem egy családi házat amit újítunk fel és az ugye nagy összeg.

Férjem ma volt anyósnál és mesélte neki, hogy vettem egy laptopot erre annyi volt a válasza, hogy annak az árából igazán adhattam volna neki kölcsön a nem is tudom mire. Most azzal rágja a nyakam, hogy adjak neki kölcsön majd apránként vissza adja.

Na most ha még azt is félre tenném, hogy :

-mióta együtt vagyunk, folyton szét akar választani minket

-minden rossznak lehord

-anyukámat lenézi, kibeszéli szó szerint ki nem állhatja csak azért mert ott segít ahol tud

Tehát még ha ezeket félre is tenném, akkor sem igazán tudnék adni neki mert nem is fog maradni belőle mire befejezzük a felújítást és arra is nagyon csekély az esély hogy bármikor viszont látnám azt a pénzt.

Ha viszont nem adok kitör a háború, szó szerint.

De hogy mondjam el neki?


2019. jún. 3. 21:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag az örökség nem közös. Nem a házaspár örökölt, hanem a lány. Szörnyű, hogy emberek milyen kevés tudással osztják az észt. Attól függ mennyit kér, hogy kéri, hogy áll a kérdéshez.
2019. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnék! Te se tedd. A leírtak alapján érdemel öt forintot sem. Ha mégis, akkor csak szerződéssel tedd. Komolyan mondom. Nagyon megütheti a bokáját az ember, jobb óvatosnak lenni!
2019. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóra ne is figyelj. Ostobaságokat ir. NE ADJ! Eleve szóba sem állnék olyan nővel, aki a hátam mögött elhord, na plána anyumat. Ne akarj benyalni neki, mert azt a pénzt viszont látni nem fogod, a mocskolódást pedig folytatja. A férjed is mondhatta volna neki, h felejtse el...gáz.
2019. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök hogy egyetértetek velem, első válaszoló után elgondolkodtam hogy tényleg csak én vagyok ilyen?!

Igazából én azon akadtam fenn a legjobban hogy utálja anyut, most pedig tulajdonképpen az Ő pénzére pályázik.

2019. jún. 3. 22:21
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne adj
2019. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy adj a vén boszorkánynak egy forintot is!! Rendesen idegesít, hogy pénzhez jut ilyen formában egy gonosz ember.


Bár erősebb és határozottabb lennél kérdező! A francnak kell félni tőle hogy háború lesz. Nincs pénz, mert nektek is szükségetek van rá, ilyen építőanyag árak mellett.

Hogy mit képzel ez a majom asszony, felháborító! És az a baj, általában elérik a céljukat, mert a másik fél gyenge és inkább enged. Szomorú!

2019. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnék. Inkább ez a háború,mint az,hogy párommal vitatkozzak,hogy mit nem tudunk kifizetni. Számìtó anyósod van. Egyes? Nem te vagy az?
2019. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
2%
Én voltam az egyes, és az egyetlen, aki azt mondta, adj kölcsön pénzt a férjed anyjának. Az én anyósom se egy matyóhímzés, mégis adnék neki (amúgy adtunk is már), mert szeretem a férjemet, tehát szeretem az anyját is, akármilyen is. Ami az enyém, az a férjemé is, és mert tudom, hogy szereti az anyját, nyilván gondolkodás nélkül adnék az anyjának bármennyit, amennyit kér. Nem baj, ha nem adja vissza, hiszen ez olyan, mintha a férjemnek adnám. Még annyit, hogy Közel 40 éve élek boldog házasságban. De ne hallgass rám. Látom, nem véletlenül van manapság annyi válás.
2019. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Elso fejezd be. Mara eleg a hulyesegeidbol! Vannak hulyek ez teny, de a Kerdezo nem lesz az!
2019. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-eske! Nezze meg,hogy mekkora tamogatast elvez az ostoba hozzaszolasa! A ferj iranti szeretet nem azonos az anyos iranti szeretettel (ha kedveli pl)! Ha valaki szereti a ferjet, meg nem jelenti azt, hogy koteles szeretni az anyos pajtast! Elmondom, hogy egy EGESZSEGES csaladban, hogy mukodnek a dolgok! A felek elfogadjak azt, hogy a masik nem ugyanugy gondolkodik es nem varjak el, hogy kotelezoen szeresse azt, akit amugy nem szivlel! Ez az amikor tiszteletben tartjuk a masik ember allaspontjat, erzeseit!!!

A korahoz kepest tobb esze lehetne!

2019. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!