Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek? Más is...

Ti mit tennétek? Más is egyetért velem?

Figyelt kérdés

Tehát testvéremmel elkaptuk az örökségünket előre, hála istennek anyának semmi baja. Azért kaptuk el mert már idős és felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk mert egymagára a nagy házat takarítani, és ugye a költségek, és ha NE ADJ ISTEN valami baj lenne tudnék segíteni. Testvérem pedig az anyagiakat fedezné mert sokkal jobban áll. Nyáron költözik ide. Na de nem is ez a lényeg hanem abból a pénzből én vettem egy családi házat amit újítunk fel és az ugye nagy összeg.

Férjem ma volt anyósnál és mesélte neki, hogy vettem egy laptopot erre annyi volt a válasza, hogy annak az árából igazán adhattam volna neki kölcsön a nem is tudom mire. Most azzal rágja a nyakam, hogy adjak neki kölcsön majd apránként vissza adja.

Na most ha még azt is félre tenném, hogy :

-mióta együtt vagyunk, folyton szét akar választani minket

-minden rossznak lehord

-anyukámat lenézi, kibeszéli szó szerint ki nem állhatja csak azért mert ott segít ahol tud

Tehát még ha ezeket félre is tenném, akkor sem igazán tudnék adni neki mert nem is fog maradni belőle mire befejezzük a felújítást és arra is nagyon csekély az esély hogy bármikor viszont látnám azt a pénzt.

Ha viszont nem adok kitör a háború, szó szerint.

De hogy mondjam el neki?


2019. jún. 3. 21:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"... a laptopod árából igazán adhattál volna neki kölcsön..."


Itt bújik meg a valódi hozzáállása anyósodnak.

Neki ugyanis semmi köze ehhez az egész ügylethez, egyszerűen pénzt szagol, és jó volna kapni belőle.

Egyébként az örökség sohasem lesz automatikusan közös. Ha viszont azt beleköltöd a család mindennapi kiadásaiba, akkor visszakövetelhetetlenül elvész. (Pl egyszerűen felélitek, megeszitek)

2019. jún. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj Kérdező, de ez micsoda marhaság, hogy akár egy percet is gondolkodsz ezen?

Egy házfelújítás közepén, amikor már alig van pénzem még akkor sem adnék senkinek, ha imádnám az illetőt! ... különösen,hogy borítékolható, hogy nem adja vissza.

Menjen el egy bankba és vegyen fel személyi kölcsönt!

Az eszem megáll!

2019. jún. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, mit dilemmázol ezen, meg mit érdekel , ha "kitör a háború"?! A te családod? NEM. Van neked az ő irányába bármi kötelezettséged? NEM. Tőle kaptad? NEM. Nem véletelnül tartja a jog is úgy, hogy az örökség házasság esetén se közös vagyon...


Kell neked az életedbe egy ilyen mérgező rokon? A férjednek nyilván fáj, hogy ilyen anyja van, de jobban jár ő is, ha leépíti, mert vele is elég csúnyán bánik. A vérség egy dolog, sajnos sokan visszaélnek vele a szent rokonság címszó alatt, de ez olyan, akinek nincs ilyen viperafajzat a családjában, sose fogja megérteni.

Ne edd magad rajta, ha velem bánt volna így, egy pohár vízen is elgondolkoznék, nemhogy pénzen...Eszedbe ne jusson neki egy fillért is adni! Gondolj arra, hogy az anyukádnak is hogy esne, hogy ő ad, a másik meg elvesz... nem arra kaptad, hogy anyósnak ajándékozd, anyud számára vadidegennek! Ennyire erővel valami alapítványba is tolhatnád, vagy az utcán a koldusnak, az talán még hálás is lenne érte, míg a banya csak elvár! Mert hogy nem fizetne neked semmit vissza, abban biztos lehetsz, aki meg képes ilyen irigy beszólást megereszteni, hogy magad helyett inkább neki adhatattad volna, hát sz..jon sünt!

2019. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
11%
Először újítsátok fel a házat teljesen és ha maradt, akkor adhatsz némi lóvét az anyósnak. De mégis mire is kell neki ennyi pénz?
2019. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tisztán láss, összefoglalom: az anyukádtól kapott pénzt szeretné anyós, ha odaadnád neki. Szerinted anyukád az anyósodat szerette volna támogatni vagy téged?
2019. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
A háború miatt ne aggódj, nincs mit veszítened se neked, se a férjednek. Csak nyerhettek, ha örökre megsértődik a ténsasszony.
2019. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Vegyen fel személyi kölcsönt.


Én megmondanám, hogy ez az én pénzem, semmi köze hozzá. Ha jóban lennénk se adnék ilyen sok pénzt. Mi a garancia rá, hogy visszatörleszti?

És mégis mire fel gondolja, hogy adnál neki? Ha pattog, mondd el hogy sose volt veled rendes, szarkeverő alak, talán ha normálisan viselkedett volna, akkor nem lenne ennyire pofátlan a kérése...de így, nevetséges.

2019. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van, hülye vagyok hogy egyáltalán elgondolkodtam rajta..

Igazából inkább azért írtam ki kérdést, hogy megerősítést kapjak hogy biztos jól csinálom e. Köszönöm a válaszokat ❤️

2019. jún. 4. 10:07
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Fél milliót szeretne és nektek is van még bőven mire költeni .....

Abszolút ne érezd magad rosszul,hogy nem adsz neki.

2019. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se adj neki. Nektek is van mire költeni. Ha kölcsön kell neki, fáradjon be a bankba és intézze el.
2019. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!