Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek? Más is...

Ti mit tennétek? Más is egyetért velem?

Figyelt kérdés

Tehát testvéremmel elkaptuk az örökségünket előre, hála istennek anyának semmi baja. Azért kaptuk el mert már idős és felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk mert egymagára a nagy házat takarítani, és ugye a költségek, és ha NE ADJ ISTEN valami baj lenne tudnék segíteni. Testvérem pedig az anyagiakat fedezné mert sokkal jobban áll. Nyáron költözik ide. Na de nem is ez a lényeg hanem abból a pénzből én vettem egy családi házat amit újítunk fel és az ugye nagy összeg.

Férjem ma volt anyósnál és mesélte neki, hogy vettem egy laptopot erre annyi volt a válasza, hogy annak az árából igazán adhattam volna neki kölcsön a nem is tudom mire. Most azzal rágja a nyakam, hogy adjak neki kölcsön majd apránként vissza adja.

Na most ha még azt is félre tenném, hogy :

-mióta együtt vagyunk, folyton szét akar választani minket

-minden rossznak lehord

-anyukámat lenézi, kibeszéli szó szerint ki nem állhatja csak azért mert ott segít ahol tud

Tehát még ha ezeket félre is tenném, akkor sem igazán tudnék adni neki mert nem is fog maradni belőle mire befejezzük a felújítást és arra is nagyon csekély az esély hogy bármikor viszont látnám azt a pénzt.

Ha viszont nem adok kitör a háború, szó szerint.

De hogy mondjam el neki?


2019. jún. 3. 21:06
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, ha mégnem tettétek, akkor mindenképp foglaljátok írásba a helyzetet, és ehhez jó ügyvédet keressetek. Ha jól értem, az örökséget nem "csak úgy" kaptátok, és cserébe eltartást vállaltál a testvéreddel együtt (nem tudom, hogy ez pl. változtat-e azon, hogy örökség ehlyett közös szerzemény lesz ebből a pénzből), ráadásul házat vettél és felújítod, így nem árt rögzíteni, hogy ez is az örökségből történt, és a férjed nem szerzett tulajdonrészt a felújítással (ill. ha szerzett, pl. mert dolgozott, akkor nyilván úgy tisztességes, hogy az ő hozzájárulásának a mértékét rögzítsétek).

Szóval h amég nem tettétek, ezeket tisztázzátok most, amíg mindenki ugyanarra emlékszik.


Ami az anyósodat illeti, csak aközött választhatsz, hogy most tör-e ki a háború, vagy legközelebb, úgyhogy én is amondó vagyok, spórold meg azt a kölcsönt, mert úgyis háborúzik. Ha meg valóban adni kellene (mondjuk, komoly okból), akkor is csak ügyvéddel, szerződéssel, és visszafizetési határidővel.

2019. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Utalja edesanyadat, utalja a ferjedet is, aki nem mellesleg a sajat fia, nyilvan teged sem szivlel. Mi a kerdes? En kerek perec megmondanam neki, hogy nem adok sem kolcson, sem sehogy, hogy is fordult meg ilyesmi a fejebe?? Na es, ha kitor a haboru? Legalabb megsertodik es beken hagy titeket.
2019. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

En örülnék ha kitorne a háború... Egy gonddal kevesebb :D

De tenyleg, gondolj bele... Anyukadnak anyosnak kellett volna adnia a pénzt? Ha nem a válasz, akkor nincs kérdés! :D

2019. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
55%

Ha szempont az, hogy ne legyen háború (és úgy látom szempont), akkor mondd meg az anyósodnak, hogy természetesen nagyon szívesen adnál neki, csakhát az építkezés... Nyilván ő sem kívánná, hogy ne tudjátok befejezni a házat. Az építőanyag árak az egekben, ki tudja meddig drágul, így most sajnos nem tudsz adni, de erkölcsileg támogatod.

Ennyi. De amúgy eszedbe ne jusson adni, csak akkor, ha nem gond, ha nem adja vissza, és nem lesz hálás érte.

2019. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!