Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ha anyósotok...

Mit tennétek ha anyósotok átjönne hozzátok hívatlanul, majd közli veletek, hogy ma nálatok alszik?

Figyelt kérdés
Egyebkent jol kijottem anyosommal amig terhes nem lettem. Azota eleg fura dolgai vannak, mint peldaul kozolte velem h jon velunk szulni, annak ellenere, hogy kijelentettem h csak a ferjemmel szeretnek menni. Ezen kivul mindenhol ott akar lenni, legyen az szo egy fagyizasrol vagy grillezesrol a sogoraimmal, anyosom mindenhol jelen van. Meghivatja magat hozzank hetvegente, csomagoltat maganak kajat stb. Meg ez sem lenne gond, de a minap aposom elvitte az autonkat este dolgozni es jott anyosom vele, hogy o jott latogatoba. Majd este 10kor kerdeztem h megis hogyan megy haza, erre a valasza az volt h o velunk alszik. Itt elszakadt a cerna nalam es szepen utaltam ra h menjen haza, es hogy ez igy nem oke. Haza is menz vegul, viszont most tuti en leszek a fekete barany... 8,5 honapos kismama vagyok es ha nem huzok hatarokat most, mi lesz kesobb? Vagy bunkosag volt?

2019. jún. 15. 20:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
93%
A szülés napjától nem kell félned, hiába dönt úgy apuka, hogy behívja a mamát is, ha te az orvosnak megmondod, hogy max apukát engedhetik be az ajtón, akkor anyósod max a folyosón dúl-fúl, de a fia nem írhatja felül a szülő nő kérését. Utána viszont komoly gondjaid lesznek, ha még nem alakult ki a külön család képe a férjed fejében. Ezt kell sürgősen tisztáznod, mert a baba és te veszíthetsz sok szép pillanatot, ha kikerül az irányításod alól az életed és a gyerek nevelés.
2019. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Jesszusom, gyamrol meg hasonlokrol kozel sincs szo :D Ahogyan irtam, terhessegem elott nem idegesitett, viszont idovel mindenutt probalkozik. Viszont nyilvan nem fogom eltiltani az unokatol vagy hasonlok! Nem vagyok gonosz, csak tavolsagot szeretnek tartani, viszont ahogy az elozoekben sokan irtak, a parommal kezeltezem majd ezt a vonal meghuzasat.
2019. jún. 15. 23:27
 23/44 anonim ***** válasza:
93%

Hat nem akarlak stresszelni Kerdezo, de anyosod a korhazbol egyenesen hozzatok- veletek megy majd haza ez szamits ra, hogy minden aldott nap rajtatok fog logni. A gyereket kiveszi a kezedbol, mert o tud mindent a legjobban. Felejtsd el azt a jelenetet, hogy hazaertek a korhazbol es a ferjeddel meghitt kornyezetben ketten alltok a kisagy felett. Ugyanis anyos ott lesz!


Na de,mivel meg van nemi idod, nem artana ha megelozned a fentieket! Kozold vele, hogy szuleskor nem akarsz ott senkit, mert felesleges. Te szulsz, nem mas. A szulest kovetoen pedig egy hetig nem vagy hajlando vendeget fogadni, amig kicsit erore nem kapsz es amig ossze nem szoktok ti harman a babaval! Itt a ferjeddel lesznek gondok, de te legy hatarozott es ne engedj!

Tovabba, azt is fektesd le, hogy mikor alkalmas a vendegesdi es mikor nem! Nem azt mondom, hogy el kell tiltani a nagyit az unokatol, sot! Szuper ha erdekli es a segitseg is jol jon majd, de legyen egy hatar, tehat ne masszon tulsagosan bele a ti eletetekbe!

2019. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso kommentet! Bizony, igy lesz ahogy irtad! Kisebb szabalyokat fogok bevezetni, ha sertodes lesz belole, ha nem. A korhazasdit mar mondtam neki ezerszer es a ferjemen kivul nem jon senki, viszont attol nem tagit h majd a folyoson ucsorog. Mondtam neki h tok felesleges ott ulni, de nem erdekli.
2019. jún. 16. 00:30
 25/44 anonim ***** válasza:
50%
Hogy kell elképzelni azt hogy meghivatja magát meg csomagoltat kaját?
2019. jún. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%

"bizom benne h valtozni fog!"


Nem, nem fog változni. És ezt még azelőtt kellett volna felfognod, mielőtt lehorgonyoztál mellette: ő ilyen - a kérdés az volt már akkor is, hogy neked így, ahogy van kell-e vagy sem.

Ehhez képest te még most, babát várva is ott tartasz csak, hogy hátha megváltozik... Senkit nem tudsz megváltoztatni, csak a saját hozzáállásodat - és persze azt se könnyen. Vagy határozd el, hogy így is kell neked, vagy kezdhetsz összecsomagolni, mert előbb-utóbb úgyis válás lesz a vége.

2019. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó- Honnan kellett volna tudnom a kapcsolatunk elejen, h milyen a kapcsolata az anyjaval vagy hogyan fog reagalni dolgokra a jovoben? Erre eleg nehez felkeszulni szerintem!

Tudom, hogy ez nem az utolso vitank volt es azt is, hogy nem lesz egyszeru, de ezentul en iranyitok majd!

2019. jún. 16. 10:09
 28/44 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg egy kapcsolatban (bármilyen kapcsolatban) senkinek sem kellene irányítani. Közösen megbeszélni, szabályokat lefektetni, igen. Te megmondhatod, hogy ne jöjjön, vagy ne akkor jöjjön, ne aludjon ott akkor, stb. De azt is fogadd majd el, ha nem ugrik majd mindig, ha szükséged volna rá. Ezt most nem visszavágásként írom, hanem szerintem így korrekt.

Ez már nem neked, ha úgy érzed, ez rád nem vonatkozik: a fentieket azért írtam le, mert sok meny úgy érzi, csak az ő akaratának kell érvényesülni, de ha szüksége van, amikor úgy gondolja, anyós segítségére, az azonnal felejtsen el mindent, dobjon el mindent, és rohanjon vigyázni az unokára; különben majd jön a meny a szankcióival, meg az unokamegvonással.

Sajnos közvetlen közelről látom ezt a családunkban, bár nem érint, sem meny, sem anyós nem vagyok.

2019. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben még a férjemet sem engednék be a szülőszobába,ha ennyire nem érdeklik a te érzéseid. Ha a helyzeten nem változtatsz, még az is előfordulhat,hogy depressziós leszel. Majd azt is megmondják,mikor szoptass?
2019. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
18%

Ne is haragudj kerdezo ,de eleg sok helyen igy kezdodik a gyerekelvetel.

Zaklatni fog tovabb,amig fel nem jelented.Es addig fogja csinalni mig az unokaja nem lesz nala.Nem tunik fel,hogy amiota terhes lettel egyfolytaban a nyakadon log,nyakadra jar?Eppen h az agyba nem fekszik be a ferjed es kozed.

2019. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!