Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sokan vannak rosszban az...

Sokan vannak rosszban az anyóssal vélt és valós bűnök miatt, hosszútávon nem őrli fel az embert vagy a kapcsolatot? Vagy ez is csak a személyiségek erősségén múlik?

Figyelt kérdés

Tegnap a párom egy kicsit többet ivott, és kicsúszott a száján, hogy már hetek óta rágódik azon, hogy az anyukája azt mondta neki rólam, hogy túrkáltam ruhásszekrényében és a végrendeletét kerestem.


Eddig is tudtam, hogy az anyukája nem szeret engem, mert nincs egyetemi diplomám, sem semmilyen felsőfokú végzettségem, de dolgozom. Egy magán bölcsiben vagyok angol nyelvű kisgyermeknevelő, szabadidőmben pedig kisgyerekeket tanítok lovagolni.

De láthatóan diploma nélkül egy senki vagyok.

3 éve amikor elkezdtem randizni a párommal én őszintén mindent elmondtam neki, hogy utáltam a középsulit, lógtam, kb 1-es és 1,4-es voltam matekból, kirúgtak és estin fejeztem be az iskolát úgy ahogy. Később megjött az eszem, de jóval később.

De ezeket nem titkoltam előle, mert nagyon szerettem őt már akkor, és úgy gondoltam, hogy ezek tudatában majd ő eldönti, hogy kellek neki, vagy sem.

Neki kellettem, de az anyukája nem tudja elfogadni, hogy a mérnők fia egy iskolázatlan ősasszonyt választott maga mellé.


Folyamatosan képzem magam, és tényleg szívvel lélekkel szeretem azt amit csinálok.


Továbbá mint kiderült, elmarom a párom barátait...Én valóban nem vagyok egy nagyon szociális típus, zavarnak az emberek, de a párom akkor és oda megy amikor és ahová csak akar.

Tegnap is jött hozzánk egy frissen szakított barátja és már két napja mondtam a páromnak, hogy akkor én elmegyek futni, vagy úszodába, hogy legyenek ők, pasik egymásközt. De neki sincsen egy hű de nagy barátiköre. Van 3,4 megbízható közeli barátja és ennyi. Nekem szintén.


De nagyon sokat kirándulunk együtt, sportolunk, utazunk, szóval nem vagyok egy penészvirág.

Igazából nem tudom miért írtam ezt ki...végig sírtam az éjszakát, jól esett kiírni magamból.

Soha nem volt célom, hogy elszakítsam a páromat az anyukájától, de ő sem volt egy mamapicifiacskája, csak 29 éves korunkig mind a ketten otthon laktunk, és jó volt végre elköltözni a saját életünkbe. Ezt nehezen viseli az anyukája, és láthatóan én vagyok az oka egy családszakadásnak.

Alapjáraton egy minden rosszat magáról lepergető ember vagyok, de ez most rosszul érintett.


2019. júl. 1. 07:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Meg nyilván nem hitte el, hogy végrendelet után kutakodtam. De nem is értem az egészet. Ha azt mondta volna, hogy a pénztárcájában kutakodtam, annak valahogy még akkor is válósabb hangzata van, hogy nem történt meg.

De pont a végrendeletét akarom látni... nem vagyok közjegyző, hogy nem tudom, átírjam a dolgokat benne.


Köszönöm mindenkinek aki írt :) Küldök a támogató zöld kezeket.

2019. júl. 1. 13:42
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Elképesztő, hogy hány ilyen történet van. Anyák, akik érzelmi pótlékként kezelik a fiukat/lányukat, aztán nem képesek felfogni és elfogadni, hogy felnőtt.

Az én anyósomnak azért nem felelek meg, mert 3 diplomám van, és a szüleim is diplomás, jól kereső emberek, és ez azt jelenti, hogy az ő szüleik biztos kollaboránsok voltak az előző rendszerben.

A párom előző barátnője azért nem volt jó, mert csak egy cukrászdában dolgozó kis proli csaj, aki semmire sem vitte.

Az az előttivel az volt a baj, hogy csúnya és buta, biztos mindenkivel lefeküdt (ne kérdezd, mi az összefüggés).

Szóval érted. Mindegy, kit szeret a kisfia, azt úgyis utálni fogja. Én simán csak nem találkozom vele, és kész, nem mérgezem magam ilyen emberekkel.

2019. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, ha diplomád lenne, akkor az lenne a baj.


Anyósomtól mi pár órányira költöztünk (autó), és az a havi egy alkalom bőven elég.

Szegény sógornő viszont pár házzal arrébb lakik. Már a a sógor (fia) előző feleségét is fúrta, vége is lett, a mostanit is folyamatosan cseszegeti a háta mögött, próbálta még akkor is egymás ellen fordítani a fiát és a sógornőt, amikor az terhes volt.

A sógor mindkét felesége gyönyörű, értelmes nő (volt az első is), főleg a második, ő jóval fiatalabb is, de a lelkét kiteszi a sógorért. Anyós már teljesen idióta indokokkal beszéli ki, mert nem talál rajta fogást.


Engem is kibeszélt, és oltári hülyeségeket pletykált rólam, de szerencsére mi nem abba a faluba költöztünk. Érdekes módon férjem rokonai az anyósi pletyka ellenére szeretnek.


Tehát lényegében az a baj, hogy anyósod nem elég értelmes, érett, hogy helyén kezeljen egy ilyen szituációt. De ezt már leírták előttem.

Kitartás! Majd beégeti magát idővel a lehetetlen fantáziáival.

2019. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!