Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most találkoztam először a...

Most találkoztam először a párom szüleivel és úgy érzem, hogy nem igazán kedvelnek, hogy tudnék közelebb kerülni hozzájuk?

Figyelt kérdés

Ő az első barátom aki hazavitt bemutatni a szüleinek, 1 hónapja ismerjük egymást, de pár napja mondtuk csak ki, hogy együtt vagyunk.

Az anyukája nem volt túl beszédes, nem kérdezett semmit az apukája mesélt régi sztorikat, de úgy igazából nem volt túl sok kommunikáció. Lehet, hogy a korkülönbség zavarja őket? Én 19 éves lány vagyok a párom pedig 31 éves.

Mi a véleményetek a korkülönbségről? Működhet egy ilyen kapcsolat?

Köszönöm előre is a válaszokat! 😊



#párkapcsolat #korkülönbség #anyós-apó viszony
2019. júl. 14. 21:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát van rá esély, hogy nem tetszik nekik a korkülönbség. Nem bántásból, de egy fiatal kis tini pitcsa vagy a szemükben, és szerintem ők sem vakok, hogy sok baj van a mai világgal. Illetve, hogy az ilyen korkülönbségű kapcsolatok nem tartanak tovább pár évnél.
2019. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem biztos a korkülönbség zavarja őket. Nem biztos, hogy nagy jövőt látnak a kapcsolatotoknak, és még alapból csak egy hónapja vagytok együtt. Szóval lehet ezért is nem kedvelnek. De ne aggódj, szerintem hagyj időt. Egy idő után, ha látja, hogy komolyan gondolod a kapcsolatot, akkor szerintem majd csak megkedvelnek.


Amúgy szerintem nem a korkülönbségen múlik, hogy működhet-e egy kapcsolat.

2019. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
A kapcsolat működhet...Az anyós após engem se kedvelt amikor barátnőm hazavitt,de bevágódtam náluk.Megszereltem ezt-azt,segítettem az apósjelöltnek ezt-azt,meg ahogyan megismertek alapbol megtaláltuk a közös hangot és nem mondom,hogy megszerettek,de elfogadtak...Csak most találkoztatok meg kell,hogy ismerjenek,szerintem ne parázz,próbálj meg imponálni nekik...
2019. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Arra is gondolj, hogy ők is zavarban voltak, nem csak ti. Nem biztos, hogy nem kedvelnek, csak feszélyezettek voltak. A korkülönbséggel nincs semmi baj, és ha szeretitek egymást és hűségesek vagytok, nem is lesz semmi baj.
2019. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit lehetne tenni, mondtam a páromnak is, hogy nagy valószínűséggel nem fog nekik ez tetszeni és volt is egy kisebb vitának ebből, amiért meg akartam vele szakítani minden kapcsolatot, hogy ne legyen vita az ő családjában sem, sem az enyémben. Azt mondta, hogy a szülei nagyon megértőek és az a fontos nekik, ami neki jó. Igaz nincs túl sok tapasztalatom párkapcsolati téren, de sok emberrel találkoztam már és mások kapcsolatába is nyertem betekintést
2019. júl. 14. 22:12
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Úgyse fog működni. Egy pár hónapig összejártok és annyi. Te még gyerek vagy, neki meg már a családalapításon kéne gondolkodni. Egyszerűen nem egy korosztály vagytok.
2019. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

Nekem olyan igazi megátalkodott házisárkány anyósom van, tudod, amilyenekről a viccek szólnak. Na egy ilyennel a hátam mögött mondom, hogy már most nagyon rosszul állsz a dologhoz. Még csak 19 éves vagy és tapasztalatlan, de már most tudatosítsd magadban, hogy a párkapcsolatodhoz és az abban lévő korkülönbséghez senkinek semmi köze, még az párod szüleinek sem. Örülj neki, hogy csak ennyi történt, az én anyósom lehúzta rólam a keresztvizet az első találkozásnál: miért az tanulom, amit; milyen a családom anyagi helyzete; ugye nem csak a pénzéért vagyok a párommal stb. Egy ilyen beszélgetésnek jobban örültél volna? Reménykedj benne, hogy ilyenek is maradnak.

A korkülönbségről annyit, 12 év nem sok, csak szerintem nem mindegy, hogy mikor. Ha 50 éves lennél a párod meg 62, akkor nem lenne sok, mert valószínűleg abban a korban már mindkettőnek kirepülnek a gyerekei, lassan nyugdíj, unokák, válások stb. Ezen akkor már mindenki túl van. De abban a korban amiben ti vagytok szerintem sok. Te éppen leérettségiztél a párod viszont valószínűleg jó ideje dolgozik, külön él a szüleitől, lehet hogy házasságon és gyereken is túl van már, bár ezt nem írtad.

2019. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

:#6 na nehogy már 19 évesen egy gyerek lenne. Az ilyen dumákkal hogy " nem fog tartani", olyan feleslegea feljönni. Mi van ha a férfi nem akar még családot, hmm? Vagy ha a csaj korábban akar? Anyám és apám között 17 év van, anyám 19 éves volt amikor megszült, és nem, nem véletlen pottyantam be, tervezett gyerek voltam. 21 éve élnek boldog és egészséges házasságban, nem pedig csak pár hónapig jártak össze. Ha ezt akarod válaszként adni, neki nincs semmi értelme.


Szerintem még teljesen új a helyzet, neked is nekik is, az is meglehet,hogy alapból kicsit ridegebb természetűek. Megszokjátok egymást, és ha nem, nem lesz a világ vége.

2019. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%

#8


Ne keverjük már azt, hogy mi volt 20 évvel ezelőtt. Aki azt gondolja, hogy egy 19 és egy 31 éves egy értelmi síkon mozog, az nagyon elvan tévedve. És igen a mai 19 évesek még gyerekek, tekintve, hogy éppencsak kijárták a középiskolát. Semmi élettapasztalatuk nincs. Mert nem, az 50 óra közmunka meg a dikámunka nem az. Az ilyen okostojásokat kéne jól nyakon verni, akik támogatják az ilyen kapcsolatokat, amikor semmi értelme nincs. Aztán jönnek azzal, hogy 20 éve mi volt. Jah, 20 éve a nők már a húszas éveik elején gyereket vállaltak, manapság meg 30 évesen gondolkoznak el rajta. Ennyit az ilyen összehasonlításokról.

2019. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

6. Válaszoló nagyon sajnálom sok erőt és kitartást kívánok neked. Nincs gyereke és házassága sem volt még. Igen soknak tűnik így, hogy most érettségiztem és még jóformán iskolába járok, de egyszer vége lesz ennek is, és pár év múlva már nem fog ennyire kiütni ez a dolog. Megérteni megértjük egymást, és élvezzük egymás társaságat is.

7. Válaszoló beszéltünk róla és szóba is jött a családalapítás, gyerekek. Elmondtam neki, hogy félek attól, hogy később lesz csak családalapítás és gyerek erre csak azt mondta, hogy ne féljek neki ez nem okoz gondot, szeret és nem sietett semmit sem. Az ő családjában a nagyszülők vagy a dédszülők voltak szintén ekkora korkülönbséggel.

2019. júl. 14. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!