Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szemszín öröklődése hogy...

A szemszín öröklődése hogy működik?

Figyelt kérdés
A férjem szemszíne zöld, az enyém is zöld. Anyu szeme világosbarna, apukámé kék,a testvéremé is zöld, az anyósomé és apósomé barna. A nagyszülőké is barna, kivéve nálam apai ágról, mert az apai nagymamám kék szemű. A gyerekünk szemszíne milyen lesz ezek alapján? Mindkét részről sok a barnaszemű.

2020. jún. 26. 23:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Ez alapján teljesen kiszámíthatatlan. Van olyan ismerősöm akinek 3 gyereke van, abból 2-nek barna szeme van és a legkisebbnek kék. Ott az apai ágról mindenki barna szemű, az anyai ágról csak az ismerősöm és az apukája (azt hiszem) kék szemű. Szóval nem lehet tudni.
2020. jún. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Domináns-recesszív öröklésmenettel.
2020. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
2020. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet tudni. Nálunk anyai ágon kivétel nélkül mindenki barna szemű, apai ágon pedig kék. Az én szemem kék. De a születési szemszín sem sokat jelent, az unokatesóm (csupa barna génnel) sötétkék szemekkel született, és 4 éves koráig kék volt a szeme, utána bebarnult.
2020. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Majd lesz amilyen lesz.

Ahogy előttem már írták, a domináns gének fognak dönteni - csakhogy nem tudhatod, hogy mi az amit hoztatok magatokkal és ebből mit adtok tovább.

A te családodban semmit nem lehet előre megmondani. Nálunk anyósomat és anyámat kivéve mindenkinek barna a szeme, testvéreinknek is a párommal, még sem volt semmi biztos. Aztán lett 3 barna szemű gyerekem.

Ezzel szemben anyósomat kivéve mindenki barna - majd született 3 szőke gyerekem, akiből kettőnek sötét barna lett iskolás korára a haja, a harmadik megmaradt sötét szőkének.

Én arra testvéremre hasonlítok teljesen, akivel csak az apánk a közös, holott én magam anyámra hasonlítok jobban. De az én lányom meg arra a testvéremre hasonlít inkább és nem rám, akivel a tesóim közül a legjobban hasonlítunk. Szóval az öröklés fura dolog, majd lesz valamilyen. Biztosan szép lesz.

2020. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
Apum mindkét szülője kék szemű. Apum barna.
2020. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Nagy valószínűséggel kék, esetleg zöld.

[link]

2020. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a családban vagy kék vagy barna szemü mindenki. A kék szemüeké nagyon világos, a barnáké nagyon sötét. Nekem meg lett zöld szemem....
2020. jún. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk mindenkinek más színű szeme van.
2020. jún. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem bánnám ha nem zöld szeme lenne, persze mindegy csak egészséges legyen.

3/8 akkor a kommentek alapján nem túl helytálló ez a képes ábrázolás..ezt én is láttam, de például a férjem szeme a nagyapja után lett zöld, mert egyébként rajta kívül senkinek nem volt zöld szeme. Mindenkinek barna.

2020. jún. 27. 01:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!