Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vajon mi lehet a település neve?

Vajon mi lehet a település neve?

Figyelt kérdés

Egy egyházi anyakönyvben (házassági) szereplő lakhely azonosításában kérném a segítségeteket, mivel nincs ötletem, hogy mi lehet ez a település.


Itt lehet megnézni az anyakönyvben szereplő írást:

[link]



2020. dec. 4. 15:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Hát, bizony előfordul ilyesmi. A családfakutatás szépségei!

Az így feltöltött kép homályos, ennél fogva olvashatatlan. Tényleg problémát okoz a FS link megadása?

Ha ennyire ritka névről van szó, javasolnám a FB-on az amatőr családfakutató csoportok felkeresését, elképzelhető, hogy lesz olyan, aki segíteni tud.

Átalános csoport: [link]

Zala megyei csoport: [link]

Esetleg lehetne itt is próbálkozni: [link]

2020. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Jobb klikk, kép megjelenítése, így az eredeti nagy felbontásban látható. Hiába adok linket, ott sem lesz jobb a minőség.
2020. dec. 4. 17:33
 13/33 A kérdező kommentje:
2020. dec. 4. 17:33
 14/33 A kérdező kommentje:
Az utolsó webcímet böngészőbe másolva, és ott megnyítva is nagy felbontásban látható (rá kattintva nem nyitja meg)
2020. dec. 4. 17:35
 15/33 anonim ***** válasza:
83%

A szöveg annyi, hogy Szentmihályból való, de hogy melyik, az nem derül ki.

Szerintem elöször a közeli helyen nézd meg, hátha ott van ilyen nevü család, távolabbi, határon túli település esetén legtöbbször odaírják azt is.

Az, hogy idegenes hangzású a név, nem feltétlen jelenti azt, hogy ez az illetö került oda egyedül, általában egy-egy család szokott költözni valamerre.

Meg esetleg a tanut kereshetnéd meg, hogy hová valósi, mert az legtöbbször a házasulandó rokona vagy barátja.

2020. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj, de nem fogok trükközni, meg nagítgatni. TUDOM, hogy az eredeti FS-linken jó minőségben tudom megnézni.

Egybként nem tudom, még mire vagy kíváncsi. Megkaptad a választ már többször is. A település neve minden bizonnyal Szentmihály, hogy melyik, az nem derül ki. Ex Sz.Mihály = szentmihályi, az előtte lévő szó valószínűleg arra utal, hogy az a származási vagy a lakóhelye.

2020. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%
Az elsö szó az original - eredetileg, azaz onnan származik.
2020. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

#16: Nem vitatkozom, de sajnos ott sem jobb a minőség. Azt reméltem, hogy valaki esetleg pontosabb választ tud adni (a szentmihály kifejezés nekem sem volt ujdonság, pontosan ezért néztem meg a zalaszentmihályi anyakönyveket is, de ott még hasonló nevű családokat sem lehet találni, ezért próbálkoztam most itt).


#15: A feleség helybeli, vélhetően az ő ismerősei lehettek a tanúk. Itt csak a férj lakóhelye a kérdéses. Ő költözött ide egyedül, ez 100 %, mivel a régebbi anyakönyvekben nem volt ilyen név ezen a településen, és a későbbiekben is csak az ő leszármazottai jelentek meg.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2020. dec. 4. 17:58
 19/33 A nagy Levin ***** válasza:
34%
Szerintem Zalaszentmihály lesz. Az anyakönyvben többször olvasható Alsó-, Közép- és Felsőapáti neve. Ez a közeli Zalaapáti lesz. Valamint egy helyen olvasható Zalaegerszeg is.
2020. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
#19: Nemesapáti, illetve Alsónemesapáti mai nevén (annak idején az általad említett három részből állt a település), nem Zalaapátiról van szó. Viszont a zalaszentmihályi anyakönyvekben nincs ilyen vezetéknév, még névrészletre keresve sem dob ki hasonlót, ezért nem tartom azt valószínűnek)
2020. dec. 4. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!