Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vajon mi lehet a település neve?

Vajon mi lehet a település neve?

Figyelt kérdés

Egy egyházi anyakönyvben (házassági) szereplő lakhely azonosításában kérném a segítségeteket, mivel nincs ötletem, hogy mi lehet ez a település.


Itt lehet megnézni az anyakönyvben szereplő írást:

[link]



2020. dec. 4. 15:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy nincs meg az anyakönyv, nem jelenti azt, hogy máshol anyakönyvezték. Sajnos nagyon sok településről nem maradtak fenn 1800-as évek előtti anyakönyvek. Vagy mert a történelem vihara elsodorta őket, vagy egyszerűen nem is vezették őket. Lehet, hogy volt a papnak egy füzete, amibe felírta, aztán következő évben az jó is lett gyújtósnak. Akkoriban - főleg kisebb településeken - nem kerítettek nagy feneket az ilyesminek. Mindenki ismert mindenkit, mindenki tudta, hogy kinek született gyereke, ki házasodott, ki halt meg. Egyszerűen nem tartották fontosnak.

Környező településeken esetleg meg lehet nézni. A #28-ban adott linken meg tudod keresni azokat is, és az adatlapon fel vannak sorolva, hogy adott településnek még melyek voltak a fíliái (vagyis melyeket anyakönyvezhették még ott, és az is, hogy mettől-meddig.

Búcsúszentlászlónak pl. 1700-1760 között volt a fíliája (Zala) Szentmihály: [link]

A többi környező települést ugyanígy meg tudod nézni ezen az oldalon. Remélhetőleg megtalálod. Ha nem találod mégsem, akkor itt ellenőrizheted, hogy nem semmisültek-e meg: [link] vagy [link]


Sikeres kutakodást!

2020. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
87%
Plusz tipp: nem tudom, honnan van a lehetséges születési időpont, de ha házasságiból vagy halottiból tippelve, akkor a valós születési év akár +/- 10 év is lehet. Nem egy ilyennel találkoztam már.
2020. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom sajnos kiolvasni, de próbálj meg visszafelé és előre lapozni a könyvben és keress hasonló településnevet. A többi bejegyzésnél látom, hogy az "apáti" több helyen is szerepel, hátha ez a bizonyos "mihály" is ismétlődik. Az biztos, hogy Mihály-ra végződik a leírt szó és biztos, hogy van ott egy csúnyán írt "L" betű is, de hogy az mihez tartozik (esetleg elírták volna azt a betűt és ráírtak?)...
2020. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!