Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vajon mi lehet a település neve?

Vajon mi lehet a település neve?

Figyelt kérdés

Egy egyházi anyakönyvben (házassági) szereplő lakhely azonosításában kérném a segítségeteket, mivel nincs ötletem, hogy mi lehet ez a település.


Itt lehet megnézni az anyakönyvben szereplő írást:

[link]



2020. dec. 4. 15:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%

Vagy csak elírták az indexelésnél (nagyon gyakran előfordul!), ráadásul nincs is minden indexelve, ezért érdemes átlapozni az adott település anyakönyvét.

Ha csak az indexelésre alapoztam volna, akkor az amúgy is ismert dédapámnál tovább soha nem jutok. Lapozgatással viszont jelenleg közel 5000 fő szerepel a családfámon és még készül.

Én sem vitatkozom, de közel 15 éve kutatok, nagyrészt a FS-ön, szóval számomra lényegesen jobban olvasható és átláthatóbb az onnan származó link, akár hiszed, akár nem. Főleg mivel településszintű feldolgozással is foglalkozom, és több tízezer rekordot indexeltem már ki saját adatbázisba, kizárólag a FS-ről. Engedtessék meg, hogy tudjam: JOBBAN el tudok onnan olvasni bármit mint egy lementett és máshová újra feltöltött képről.

2020. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben atlapoznam azokat a Zalaszentmihalyi konyveket mert akkor is elofordul, hogy nem dob ki megfelelő talalatot ha azok nincsenek teljesen indexelve.
2020. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
#21: Az indexeléssel kapcsolatban 100%-ig igazad van, viszont a szóban forgó anyakönyvek nincsenek indexelve, ezeket én is lapozva néztem át. Abban viszont segíthetnél, hogy hol találhatnám a Zalaszentmihályi születési anyakönyveket 1780 és 1805 közötti időszakban? FS-en csak 1809-től vannak helyi anyakönyvek. Búcsúszentlászlói anyakönyvek között keressek? Esetleg Pacsán?
2020. dec. 4. 18:27
 24/33 A kérdező kommentje:
#22: Az FS-en szereplő Zalaszentmihályi anyakönyvek mind indexelve vannak, és névrészletre is lehet keresni (*-al lehet helyettesíteni azokat a karaktereket, amelyek leginkább esélyesek arra, hogy az indexelés során tévesztésre kerültek). Még csak hasonló sincsen ott.
2020. dec. 4. 18:30
 25/33 A nagy Levin ***** válasza:
84%

#20, értem, akkor tévedtem.

Próbáld meg a [link] oldalon.

Ha ritka név, akkor szerencséd lehet. Érdemes először a teljes egyezést bejelölni (keresőablak végén lévő négyzet). Aztán, hanem hoz eredményt,akkor anélkül keresni. Itt nem látom, hogy melyik évről van szó, ott 1895-ig lehet keresni. Több adat alapján lehet szűkíteni a keresést (pl. házastárs).

2020. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
89%
Ami segít, ha a képeket nézed végig az adott településen az adott idöszakban - ez ugyan nagyobb munka, de így nincs benne elírás meg nincs olyan, hogy kimaradt az indexböl.
2020. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A nagy Levin ***** válasza:
84%
Ja,látom, már próbáltad.
2020. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

#24: Csak ha az indexelő szarvashibát vétett, akkor írhatod akárhogy, nem fogod megtalálni. Tipikus indexelési hiba születésiknél (mivel indexelve csak azok vannak, házassági és halotti még nincs!), hogy a szülők helyett a keresztszülők nevét rögzítik. Máris nem fogod megtaláln, akit keresel. CSAK teljes átlapozással lehet eredményt elérni.


#23: Zalaszentmihályról a Magyar Nemzeti Levéltár adatbázisa szerint SINCS 1808 előtti anyakönyv, tehát sehol ne keresd, mert nincsenek ilyenek. Amennyi a FS-ön fent van, az van.

Baloldalon nézd a felsorolást: [link]

2020. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#28: Pontosan ezért kérdeztem, hogy hol anyakönyvezhették ezt megelőzően a zalaszentmihályi újszűlötteket. (akit keresek, az 1798-99 körül születhetett, és ahogy te is írtad, 1808 előtt nincs anyakönyv Zalaszentmihályon). Hol keressem az anyakönyvet ilyen esetben? Búcsúszentlászlón, esetleg Pacsán?

A teljes átlapozás valóban a legjobb megoldás, az indexelésben tényleg nagyon sok hiba van).

2020. dec. 4. 19:13
 30/33 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem mutasd meg egy gyógyszerésznek, azok nagyon tudnak olvasni.
2020. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!