Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apám alkoholista. Hogy nyugodh...

Apám alkoholista. Hogy nyugodhatnék meg vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Üdv. Apám alkoholista ahogy fent is írtam. Egy falucskában lakunk. Apám dolgozik,anyám itthon vezeti a háztartást és még el is láttja az állatokat. Apám 2 hónapja(1-1 hét kihagyásával)iszik. Nagyapám is alkoholista,szóval lehet örökölte vagy nem tudom. Amikor iszik néha agresszív és ritkán de megveri anyát. Folyamatosan veszekszik anyukámmal. Én meg minden nap idegeskedek,hogy részeg lesz és balhé lesz,és majdnem minden nap hényingerem van és alig eszek valamit. Bátyám 1000 km-re szóval nem nagyon tud segíteni. Rávett arra,hogy beszélgessek el apával,mondjam meg neki mit érzek és hogy hogyan telnek a mindennapjaim. Eldöntöttem,hogy elmondom neki mindezt és hogy hadja abba. De csak akkor tudok vele normálisan beszélni ha nem lesz részeg. Ha veszekednek annyira felidegesítem magam,hogy levegőt is alig kapok,és legszivesebben elordítanám magam annyira megvagyok ijedve.
2021. jan. 2. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon fogsz tudni vele mit csinálni. Neki kell belátnia, hogy ez az életforma sehova sem vezet és elveszti vele a családját. Majd ígér fűt-fát, két nap múlva meg kezdődik az egész elölről. A függők ilyenek. Anyukád nem tudna elköltözni tőle?
2021. jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy íratam egy falucskában lakunk. Errefele nem szokás elköltözni és nem is lenne hova.
2021. jan. 2. 10:33
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Ja, értem, arrafelé is az a szokás, hogy a nők szolgalelkűen hagyják, hogy az agresszív férjük verje őket és nyomorítsa meg a gyereket.

Nincs több kérdésem, minden tiszteletem anyukádnak, aki ezt tűri.

2021. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt albérleti lehetőség nem nagyon van. Itt ha elakarsz költözni vagy házat veszel vagy építesz.
2021. jan. 2. 10:44
 5/20 anonim ***** válasza:
Kié a ház?
2021. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

És miből éltek az állatokon kívül?

Mert gondolom részegen nem dolgozik.

2021. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A házat együtt építették fel. És apám nevén van. Az állatokból pénzt nem kapunk. Tartunk tehént,disznót,tyúkot. Apám ő vasútnál dolgozik. Nézi a síneket,hogy nincs-e repedés vagy ilyesmi.
2021. jan. 2. 11:01
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Heti 1x kikapcsol, kicsit iszik, az még nem alkoholista, nincs abban semmi gond se ennyi miatt....a baj ott van, h társul ehhez anyukad megverése is :/

Mikor józan végig, szerintem beszélj vele, hogy ha sokat iszik teljesen más és félsz olyankor, próbáljon kevesebbet vagy bármi..

2021. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Talán nem jól magyaráztam el a dolgokat. Iszik 1 hetet(vagy 2,folyamataosan minden nap), egy hétig józan(megiszik 1 sört max),majd kezdődik előlről.
2021. jan. 2. 11:05
 10/20 anonim ***** válasza:

Ohhh..akkor bocsi,hogy félre értettem.

Hát nagyon sajnálom ezt,ez sajnos nálam is igaz,hogy így van.. de szerencsére verekedés nem volt,max nagyon bunkosag meg h szet veri ilyenek,de soha nem nyúlt hozzá..

Utána pedig amikor józan volt elmondtuk neki az egészet és h milyen rossz ez így..mindent h nem bírjuk az egészet, meg h nem szabad igy beszelnie vele..bár nem tudom apukad milyen..

2021. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!