Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apám alkoholista. Hogy nyugodh...

Apám alkoholista. Hogy nyugodhatnék meg vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Üdv. Apám alkoholista ahogy fent is írtam. Egy falucskában lakunk. Apám dolgozik,anyám itthon vezeti a háztartást és még el is láttja az állatokat. Apám 2 hónapja(1-1 hét kihagyásával)iszik. Nagyapám is alkoholista,szóval lehet örökölte vagy nem tudom. Amikor iszik néha agresszív és ritkán de megveri anyát. Folyamatosan veszekszik anyukámmal. Én meg minden nap idegeskedek,hogy részeg lesz és balhé lesz,és majdnem minden nap hényingerem van és alig eszek valamit. Bátyám 1000 km-re szóval nem nagyon tud segíteni. Rávett arra,hogy beszélgessek el apával,mondjam meg neki mit érzek és hogy hogyan telnek a mindennapjaim. Eldöntöttem,hogy elmondom neki mindezt és hogy hadja abba. De csak akkor tudok vele normálisan beszélni ha nem lesz részeg. Ha veszekednek annyira felidegesítem magam,hogy levegőt is alig kapok,és legszivesebben elordítanám magam annyira megvagyok ijedve.
2021. jan. 2. 09:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ha iszik agresszív. De máskor nincs baj vele.
2021. jan. 2. 11:20
 12/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Sajnos semmit sem tehetsz. 20 évig ebben éltem. Itt minden elbeszélgetés apukával hasztalan.

Én elmentem sétálni amikor nagyon nem bírtam a veszekedés verekedés otthon.

Nekem akkor lett változás amikor találtam egy normális párt, aki segített kilábalni és el költöztem. Megbocsaltottam, sajnos a lelki nyomait még mindig viselem. De már saját családom van, Apu még mindig iszik de együtt van Anyával.

Kitartás.

2021. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valahogy meglesz.
2021. jan. 2. 18:03
 14/20 anonim ***** válasza:

Adjátok el akkor a házat, a fele anyukádé, ha házasság alatt épült.

Mekkora ház?

És mennyi ott 1 nm ház?

2021. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Vagy csak alakítsatok ki egy zárható helyiséget, ahova bemegy anyukád, mikor apukád megverné, és bezárkózik.

Vehettek önvédelmi eszközöket is, mint gázspray vagy sima spray, lehet a vizipisztoly is elég, nem tudom, mennyire agresszív. Vagy elektromos sokkoló.

De hát ki akar egy részeggel élni, ugye.

Ha van kutya, be lehet idomítani, hogy védje anyukádat.

2021. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Ez nagyon nehéz dolog...Csak úgy sikerülhet nyugodtan élni ha lép a ember..vagy megprobàl beszélni..vele..ha józan...

Èn is ilyen cipőben járok..csak nálam nem az ital miatt..alapjáraton agressziv józanul is.

2021. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16:/Én felvettem a kapcsolatot egy pszihológussal. Remélem az majd segíteni fog. :/
2021. jan. 5. 20:09
 18/20 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Oda tudsz ilyenkor menni és szétválasztani őket? Lehet tényleg az kellene, hogy anyukad valamilyen önvédelmi eszközzel megmutatná apudnak egy ilyen helyzetben, hogy lezárult egy korszak, álljon le.. Sajnos az én családomban is van ilyen, csak ott anya es apa is ivott. Ott az apuka az alkohol miatt halt meg, az anya meg ugyanúgy folytatta és mar ő is nagyon rossz állapotban van. Hiába beszéltünk vele, nem változott semmi. Egyszerűen annyira a rabja, hogy első az alkohol, utána a csekkek, élelmiszer.
2021. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És kitartás!!!!
2021. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Beszéltem apámmal. Rájöttem,hogy anyám kellene a modorán változtasson mert hanem így megy ez tovább. És köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 7. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!