Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondhatnám el az osztályt...

Hogy mondhatnám el az osztálytársaimnak, hogy van egy kislányom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 13 hónappal ezelőtt született meg a gyermekem. Mielőtt bárki megszólna, nem terveztük, vigyáztunk, és ma sem értjük, hogy eshettem teherbe - de megtartottuk, és most ő az én leggyönyörűbb csillagom :)


Azonban a nyáron elköltöztünk jóformán az ország másik felébe. A párom jött velünk - szerencsére sikerült elhelyezkednie -, és a szüleimmel lakunk.

A gond az új iskolámban adódott. Tudom, hogy butaságnak tűnik, de bár nagyon kedves és jófej osztályom van, elképesztően gyerekesek tudnak lenni, és nekem eleinte valahogy nem fűlött a fogam ahhoz, hogy meséljek a lányomról, nehogy elkönyveljenek valami idióta, felelőtlen tiniként. Idővel egyre furcsább lett volna közölni velük ezt a tényt, talán el sem hinnék - de úgy érzem, nem akarom tovább húzni a dolgot, mert előbb-utóbb úgyis kiderül.

Ugyanis mostanára összebarátkoztam velük, és egyre gyakrabban hívnak bulizni, vagy ide-oda. Egy ideig könnyű volt kimagyarázni magam, mert én szívesebb vagyok otthon a kislányommal, kihasználok minden percet, amit vele tölthetek, de nem mondhatom mindig azt, hogy dolgom van.

És igazság szerint nem is akarok tovább hazudozni...


2010. okt. 25. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha legközelebb hívnak, mondd meg, hogy az az igazság, hogy van egy kislányod és igyekszel minél több időt vele tölteni. De azért néha elmész velük majd bulizni, csak nem mindig :)

De készülj fel arra, hogy tuti onnantól mindenki azzal fog nyüstölni, hogy mutasd meg nekik :)

2010. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
hány évig kell még ebbe a suliba járnod?
2010. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

hát akkor én azt javaslom, mondd el. de nem kell kiállni az osztály elé. mondd el 1-2 embernek, akikben bízol, hogy könnyebb legyen. aztán majd alakul. ha meg kiközösítenek emiatt, bár ezt azért nem hinném, ne foglalkozz velük, messze te vagy a legérettebb az osztályban, ha nem a suliban. legfeljebb bemész, végigülöd az órákat, és hazamész a picihez:) írigyellek a pici miatt, én is szeretnék, bár tényleg várhattatok volna vele, de utólag is gratula:)

sok sikert!

2010. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Én eleve nem értem, miért hazudtál nekik eddig. Mármint látod, a hazugság mindig ilyen, gabalyodik tovább, és minél tovább mondasz olyat, ami nem igaz, annál kellemetlenebb utána az igazat megmondani.


Nekem az egyetemen csodálkoztak rajta elsőre, hogy gyerekem van (igaz, én pár évvel idősebb vagyok a többieknél), de hát minden csoda három napig tart. Én egyszerűen csak megmondtam, amikor az első bulit szervezték a többiek, hogy nem biztos, hogy el tudok menni, mert még meg kell beszélnem anyukámmal, hogy vigyáz-e a fiamra. Akkor volt egy fél perces áll leesés, aztán kb. ennyi volt. Szokták kérdezgetni, hogy hogy van a kisfiam, meg ilyeneket, de amúgy nem téma már, hogy nekem van gyerekem, egyszerűen csak tény.

2010. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Srácok szültem egy gyereket . Kb igy,nem nagyon lehet ezt fokozatosan beadagolni,vagy nagyon szépiteni.

milyen védekezési módszer melett estél teherbe egyébként? ha te boldog vagy a jelenlegi életeddel,akkor ne érdekeljen ha a mások megszólnak majd, dicséretre méltó hogy felakarod vállalni a többiek előtt .

2010. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Ja, mondjuk abban igaza van az elsőnek, hogy mindenki látni akarja majd :) Nekem is mindig mondják, hogy ugye majd megnézhetik :) Páran már látták is, imádja mindenki :D
2010. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
biztos tök aranyos! még sok okos szép egészséges kis lurkót !!
2010. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha hívnak, én meginvitálnám őket, hogy jöjjenek el hozzánk látogatóba, és megértik, hogy miért nem lófrálok velük..
2010. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen hívd meg őket, vagy vigyél fényképeket, és mutasd meg. Mondd, hogy "nem akartam megmondani, mert elég szokatlan dolog így iskolába járni, de olyan boldog vagyok, hogy van ő nekem, és titeket is nagyon szeretlek, nem bírom tovább eltitkolni."
2010. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát valahogy tényleg spontán mondd meg és tök lazán. Akkor csodálkozni fognak de ha laza leszel hamar túllépnek rajta, de ha látják hogy görcsölsz meg nyekeregsz akkor húzni fogják az agyad nem kicsit :D



Amúgy ezt nem akarom neked írni csak általáosítok és nehogy ebből magadra vegyél bármit is:D

Ha másik kategóriába írta volna másvalaki ezt a kérdést akkor lenne 30 válaszoló ebből 28 szidná még a jó édes anyucikáját is hogy hogy lehet ilyen blablabla...

Itt viszont mindenki normálisan válaszolt.

Le a kalappal!!

2010. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!