Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én ezt már nem bírom tovább!...

Én ezt már nem bírom tovább! Mit kezdjek ezzel a szemét, rosszindulatú " testvéremmel "?

Figyelt kérdés
Én 15 éves vagyok, a tesóm meg most lesz 8. Mindketten lányok vagyunk, de a tesóm az egy verekedős idióta. Veszekedések során mindig elkezd velem verekedni, én meg nem hagyom magam, és visszaadom. Ha neki bármi nem tetszik, ha épp azt mondom, hogy ne jöjjön be hozzám, mert most tanulok, vagy most nem játszok vele, mert nincs kedvem, vagy ha nem adom oda neki azonnal azt a bizonyos dolgot, amit kért, akkor elkezd hisztizni, hihetetlenül pofázik, százegyig visszaszól ( mintahogy én is neki ), egy idő után meg oda-odacsap, én vissza, és akkor fut bőgve anyumhoz, hogy én megvertem őt, holott ő kezdi állandóan. És azzal is tele van a tököm, hogy általában anyumék neki hisznek, nem hiszik el hogy ő kezdte, mert " jajj, ő még kicsi, biztos erre nincs esze .. " Persze,persze, de a hazudozásra ( nem egyszer lebukott anyum előtt is a hazudságaival ), a másik piszkálására, meg a verekedésre van esze... Egy sunyi, alattomos dög. Szomorú, hogy ilyet kell írnom a saját testvéremről, de bár meg se született volna, egyszerűen gyülölöm, megkeseríti az egész életemet, és amikor összeveszünk, odahívom anyumékat, hogy nézzék meg megint mit csinál, és akkor jön azhogy mindkettőnket lecsesznek, és sokszor nem is hagyják, hogy elmondjam mit is csinált.. !! Bármit kérek tőle, dirrekt az ellenkezőjét csinálja, amikor odaszólok pl neki, hogy mostmár haggya abba a pofázást, akkor grimaszolva visszaugat, hogy " Te is ! ". Holott ő kezdte, és nekem ne mondja meg egy szaros 8 éves, hogy mit csináljak. Én se szoktam neki megmondani, csak ha anyum üzen vmit neki rajtam keresztül, akkor addig nem hagyom, amíg meg nem csinálja, mert utána elfelejti, és én leszek llecseszve, hogy miért nem szóltam neki.. Nagyon rosszindulatú, a múltkor pl megkértem, hogy segítsen nekem kintről behordani a cuccokat egy kertiparti után ( kanalak, üdítősüvegek, tálak ), nekem már teljesen tele volt a kezem, ő vitt egy tálat, meg egy kanalat a két kezébe, és már csak egy üdítősüveg maradt kint. Szóltam hogy azt hozzamár be, mert még simán elbírta volna, de ő szószerint felháborodva visszaszól : Nem látod, hogy tele a kezem ? Hát b+ a tálat meg a kanalat egy kézbe is megtudná fogni, de azért sem. És milliónyi ilyen esetet tudnék még sorolni. A fürdésnél is nagy viták szoktak lenni : Én állítom be neki a vizet ( mert elég nehéz, éshogy nehogy megégesse magát ), és általában minimum 5ször rá kell szóljon anyum, hogy menjen már vetkőzni. De sokszor még ezekután is elmegy a szobájába, hogy jajj mindjárt, még egy perc. Nekem lenne már más dolgom is, minthogy várjam, hogy végre jöjjön és csinálhassam neki a vizet, és amikor én már harmadjára rászólok, hogy mostmá haladjál vagy én foglak idehozni, akkor elkezd nekem ugatni, hogy én nem vagyok az anyja, hagyjam már békén. Ilyenkor ebből megint vita szokott lenni, mert én mondom neki, hogy anya mondta, hogy vetkőzz, úgyhogy fogd be a pofád, és haladj. Persze ő visszaugat ... és akkor jön anyum, leordít mindekttőnket és megint meg van a harag. De azt is mindig eljátsza, hogy már le van vetkőzve, hív hogy csinálhatom a vizet, és amikor bemegyek, elindítom a vizet, ő közli, hogy neki wcznie kell. Anyum meg utálja, ha folyatjuk a vizet feleslegesen, kijött múltkor is hogy akkor indítsam már csak el, ha a tesóm már kész van. De hát ő hívott hogy mehetek .. Akkor az is rendszeresen vitát szül, hogy soha nem csukja vissza az ajtómat, amikor kimegy. Bejön vmi hülye ürüggyel, csakhogy bejöhessen, elmondja ... Mondom, hogy oké, menjen, ő kimegy és úgy haggya az ajtómat, tárva-nyitva, holott kilincsre volt csukva. ( gyűlölöm, ha nyitva az ajtóm, mégcsak egy kicsire se legyen úgy hagyva, mindig kilincsrecsukom, és ezt pont ő tudja a legjobban ), de azért is nyitva haggya, a múltkor utánaszólok, hogy csukd már vissza, erre a válasz : jó mindjárt, dehát wc-znem kell, holott a zobája ment vissza, de miért is csinálná egyszer is azt amit kérek . Elmegy wc-re ( nem is wc-zik, de bemegy egy percre ) A wchez, el kell menni az ajtóm előtt, és simán kijön a wc-ről, anélkül hogy visszacsukná. Utánaszólok, hogy csukd már be azt a retkes ajtót. " Nemtudod magadnak becsukni, nemigaz már, már visszajöttem a szobámba . És többször van, hogy bemegy a konyhába, és elpanaszolja, hogy én miket csinálok vele, meg állandóan megütöm, csak épp azt nem mondja el, h ő kezdi az egészet, meghogy ő miket csinált. Anyumék meg azt mondják, h én vagyok a nagyobb legyek eszesebb. De már hosszú évek óta megy a folyamatos kötöszködés, nem fogom hagyni magam. Ha megüt, visszakapja, ha beszólogat én is vissza fogok szólni neki, egyszerűen ilyen a természetem, nem fogom hagyni magam azért sem. Csak azért mert én vagyok anagyobb, nem azt jelenti, hogy kussban türnőm kell azt, hogy ő állandóan piszkál, meg verekszik. Most komolyan mit kezdjek ezzel a helyzettel, mert már nem bírom, legszívesebb úgy megtépném, hogy fel sem tudna kelni!
2010. nov. 27. 18:25
1 2
 11/20 anonim válasza:
Nah nálam is ez volt."A kis ártatlanság ő soha nem tesz semmi rosszat."Egy elkényeztet hercegnő lett belőle.Szard le röhögd ki.Ha tanulnod kell,szólj a szüleidnek ,hogy tartsák rajta a szemüket vagy te egyest kapsz miatta.Ha megrúg röhögd ki.De SOHA ne bántsd mert akkor téged csesznek le.A baj az ,hogy a szülök elfogultak a "kicsik" felé.Hidd el kinövi, után az lesz a legnagyobb baj ,hogy mindent megkap....-.-.De kitartás:)
2010. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd gyerek is ilyen volt. Mindenki utálta, amikor kisebbek voltunk. Én a bátyjával egyidős vagyok, hát az a gyerek undorítóan viselkedett. Nem akart békénhagyni minket, nem értette meg, hogy vele nem játszunk. Szerintem nem kötelezhet rá senki, hogy vele is játszunk, főleg hogy szörnyű gyerek volt. Nem egyszer a szomszéd srácnak kellett rá vigyázni, és akkor hallottuk, hogy hogy beszél vele, k*rva anyázta és hasonlók. Ezt egyszer papám meghallotta :D És akkor odament a sráchoz és mondta neki, hogy ha megint rábízzák a gyereket és így beszél vele akkor adjon neki egy akkora pofont, hogy megemlegesse :DDD És ha megmondja akkor duplán kap :DDD A mai napig ezen röhögök :D

Amúgy kicsesztünk vele, elmondtuk neki, hogy nem létezik a Mikulás és egyebek...

2010. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzeted! Én is sokat szenvedtem a húgom miatt. Sokszor úgy elkentem volna, olyan jól esett volna egy hatalmas tockost adni neki, de persze ezt nem tehettem. Mikor tanultam volna, állandóan b*szogatott, mikor jöttek a barátnőim, egyszerűen nem tudtuk levakarni magunkról, tiszta dilinyós volt, verekedett, gonoszkodott. Majd megmondtam a szüleimnek, ha ezt hagyják, hogy mindennap terrorizáljon engem, elfogok költözni, hogy hova, nem tudom, de már nem is érdekel, utálok itt élni. Megmutattam a karomat is, mikor megharapott, meg a lábamat, ahogy összerugdosta, a lila foltokat. Na akkor akadtak ki, de nagyon (előbb kellett volna szólnom). Volt egy elég hosszú elbeszélgetés a drága hugicámmal (nem testi fenyítés), majd a tv-t, játékokat, mindent, amit szeretett, kipakoltak a szobájából. A feltétel az volt, hogy viselkedjen normálisan és hagyjon békén, ha megkérem, akkor szépen lassan mindent visszakap. Két nap őrjítő hiszti volt, de aztán belátta, hogy nem megy semmire ezzel. És hatott! :D A másik, hogy zárat cseréltettünk a szobám ajtaján és most már kulcsom is van. :)) Hála az égnek, azóta nyugtom van!
2010. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 emo klaudia válasza:

hath szerintem ne torogy a hugoddal


egyszer csak megunja a vitakat vagy ha nem akk bizonyitsd be a szuloknek , hogy nem hagy beken mindig o kezdi a veszekedest es ha te nem pofazol vissza neki akk mindig igy csinal es mindenki elott megszegyenit


de ha maskepp nem megy mikor latod , hogy kozeledik a hugod akk a telodal le videozod , hogy mit csinal veled vagy ha meg elnek a nagyszuleid meseld el nekik ezt es hatha melled alnak

2010. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
:/ na most azt képzeld el h ugyanez,csak ketten egy 5 nms szobában.nálunk ez volt!
2010. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Szerintem, egyszer titokban videózd le amit csinál! Hiddel be fog jönni! és akkor kiderül a huncutság..
2010. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
jé ha ez lenne az én legnagyobb gondom ennél job dolgod nincs ám idézek neked :azért hogy senkinek láb alatt ne legyek nem bánom én igen akár ma elmegyek száz mérföld a világ erre is arra is nem bánom én igen elmegyek én ma is de ami az enyém azt elviszem inett add ki bátyja tüstént ami engem illet ad ki a jussomat pénzt paripát fergyvert azontúl az isten áldjon minden ember!!!!!!!!!!
2010. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
hát lányom... zárd magadra az ajtót. :)
2010. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
ha a szobádban van, dobd ki és zárd magadra az ajtót. ha meg máshol, pl: nappaliban baxtat akkor kötözd meg és tömd be a száját, majd a szekrénybe a kabátok alá rakd be és 3 nap mulva vedd elő, hogy: pofázol még?
2010. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Te véletlenül nem én vagy?Pontosan ez a helyzet nálunk is,csak én 16 éves vagyok a tesóm meg 10, és mi is láynok vagyunk,nálunk a ráadás h a szüleink elváltak, és anyuval lakunk, meg a mostoha apánkkal, és anyám MINDIG MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT engem szid le, de engem nemérdekel és visszaszólok -.- a tesómat meg én is ugy megverném, h azt élete végéig megemlegetné, csak az a baj, h rögtön szaladna anyuhoz, és még én is meglennék verve duplán, ezt annyira utálom!!!!!!
2011. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!