Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mely hivatalos szervhez...

Mely hivatalos szervhez fordulhatok a problémámmal? Roppant kellemetlen!

Figyelt kérdés
A vezetéknevemről lenne szó,amire nagyon büszke voltam idáig. A vezetéknevem és a szülővárosom,ahol jelenleg is élek,megegyezik. Eddig a mi családunk volt az egyetlen ezzel a vezetéknévvel rendelkező család a városban. Azonban egyszer jött egy levél,a címemre,amin X Károly szerepelt. Károly nevű családtagunk nincs, ezért kis utána járással megtudtam,hogy ugyan a név stimmel,ám a cím nem. Egy kb. 1 kilométerre levő utcáról van szó,ahol kis gyermek született. Mivel nincs apa,így a város nevére anyakönyvezték,tehát az ő vezetékneve megegyezik az enyémmel,illetve a családoméval. Ezzel nem is lenne probléma,ha ez a bizonyos kisgyerek nem nem annak a roma családnak a gyermeke lenne,akik köztudottan a legtöbb rablást, lopást, késelést követték el a városban! Úgy gondolom,hogy beszennyezték a családom nevét. Minket nem kellett volna megkérdezni erről? Ennyi erővel lehetne a gyerek vezeték neve Tóth, Kis, vagy bármi más... Roppant dühítő. Kinél élhetek a panaszommal?
2011. febr. 1. 20:29
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
77%

tényleg nem tartozik a kérdéshez, de marhára túl kéne már jutni azon, h a cigányokat a bőrszínük miatt utáljuk! nem! a viselkedésük meg a stílusuk miatt.

valahol megértem a problémádat, én sem szeretném, hogy egy primitív bűnöző jusson eszébe azoknak, akiknek bemutatkozom...

2011. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
67%

Már régen nevettem ilyen jót.

De hogy válaszoljak: ilyen problémákkal a Köztársasági Elnök úrhoz kell fordulni, az alábbi módon: Le kell írjad neki a problámát, és mindjárt javaslatot is kell tenned, a megoldást illetően.

1. Neked kell nevet változtatnod. Pl Bugyi Katalin-ról, Sátoraljaujhelyi Katalinra. Ez a két név elég messze esik egymástól, és rád a gyanú árnyéka sem vetülhet.

2. A városnak kell nevet változtatni, mert szégyent hozott magára.

3. A született kis árvát át kell vinni Jászkarajenőre, és ott elnevezni a törvények szerint. Neki nem számít, és ilyen hülye névvel csak nincs, aki panaszt tenne.

2011. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
64%

Azért minősítettelek úgy ahogy, mert szégyen, hogy ez a legnagyobb gondod, hogy egy csecsemő azt a vezetéknevet kapta, ami a tiéd.

L/23

2011. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Mégsem lehet általánosítani, a cigányok között is van jó, akiket így megbántassz. A kis csecsemő élete pedig bárhogy alakulhat még, sok esetben a gyerek azt tanulja a szüleitől, hogyan NE (mint ahogy én is, de erről rengeteg irodalom és pszichológiai kutatások eredményei szólnak), én azt kívánom neki, hogy sikerüljön túllépni ezen és a lehető legjobbat hozza ki, és egyszer még büszke lehess rá!

Kérdésedre a 4. válaszoló konkrétan válaszolt. Ha annyira zavar, marad a névváltoztatás.

2011. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

21:08


Mily meglepő,hogy most már tudsz normális hangnemben beszélni.

Hogy kinek mi a legnagyobb problémája,kár is firtatni,mivel mindenkinek a sajátja a legnagyobb. Urambocsá' ha nem szeretném,hogy később rokonként azonosítsanak egy rossz hírben álló családdal,mihez semmi közöm. Ezen ítélkezel? Szerintem itt te vagy a szűk látókörű. Ráadásul képes vagy a fejemhez vágni,hogy mind ez a bőrszín miatt? Már ne is haragudj,de a helyedben kétszer is visszaolvasnék valamit,mielőtt elküldöm,nem pedig ész nélkül fosnám a szavakat.

2011. febr. 1. 21:24
 26/52 anonim ***** válasza:
60%

Azt írod illetlenség kérdezni ilyet egy hölgytől? Te szerinted hölgy vagy? Egy HÖLGY udvarias, jómodorú, stb.


Rád maximum a nőnemű lény az igaz.

Sorry.

És aki elítél téged az nem feltétlen cigányimádó, hanem egyszerűen csak értelmes, gondolkodó ember. De észrevehetnég hogy többségében lehüléyznek téged a kérdésed miatt, csak a rasszista majmok állnak melléd, szóval ha van eszed, magad törölteted a kérdést.

2011. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

21:20


Köszönöm az értelmes válaszod.

Valóban,nem szabad általánosítani,abban egyetértek. Nevet változtatni nem szeretnék,ugyanis a felmenőim "ajándékba" kapták a várostól még az 1800-as években. Így talán érthető a felháborodásom.

2011. febr. 1. 21:32
 28/52 anonim ***** válasza:
64%

Ja, még annyi hogy az hogy elvertek bár sajnálatos, sőt borzalmas, de felnőtt fejjel ezért nem egy kisbaba és a saját neved miatti hasonlatosság miatt kéne háborogni.

Egyszerűen gyerekes vagy, ezen nincs mit vitázni.


Nevet változtatni egy ilyen dolog miatt.....nem írtad meg a korod tehát feltehetőleg már nem tini emberről lévén, emelkedj felül a történteken, de ilyen ostobaságon rágódj hogy "beszennyezik" a neved.....tényleg nincs rá más szó, gyerekes. Elküdhetsz engem is a fenébe mint mindenki mást aki hüléynek nézett emiatt de attól még a étny tény marad: hülyeségen agyalsz és itt látszik hogy a kor és az ész nem jár kézenfogva. A 23 éves lány értelmesebben reagált mint te.

Mégegyszer, sajnálom ami veled történt, de emiatt nevet változtatni.......vagy azon agyalni hogy mit lehetne tenni....

2011. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
86%
ne haragudj, ha te nem akarsz változtatni, akkor majd arra akatsz kényszeríteni mást hogy változtasson ő? nem durva ez?
2011. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy elolvastam az egész kérdést, bárhogy próbáltam kedves és segítőkész választ írni, mindössze annyit tudtam megállapítani, hogy te egy sznob idióta vagy. Most ne is haragudj, kit érdekel a családod? A Kissek és a Tóthok nem emberek? Kinek a talpát nyalták fényesre a felmenőid azért, hogy most itt díszeleghess a neveddel? Egyáltalán, egy ilyen nemes HÖLGY, mint te, hogy alacsonyodik le az internet szenny világához?
2011. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!