Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mely hivatalos szervhez...

Mely hivatalos szervhez fordulhatok a problémámmal? Roppant kellemetlen!

Figyelt kérdés
A vezetéknevemről lenne szó,amire nagyon büszke voltam idáig. A vezetéknevem és a szülővárosom,ahol jelenleg is élek,megegyezik. Eddig a mi családunk volt az egyetlen ezzel a vezetéknévvel rendelkező család a városban. Azonban egyszer jött egy levél,a címemre,amin X Károly szerepelt. Károly nevű családtagunk nincs, ezért kis utána járással megtudtam,hogy ugyan a név stimmel,ám a cím nem. Egy kb. 1 kilométerre levő utcáról van szó,ahol kis gyermek született. Mivel nincs apa,így a város nevére anyakönyvezték,tehát az ő vezetékneve megegyezik az enyémmel,illetve a családoméval. Ezzel nem is lenne probléma,ha ez a bizonyos kisgyerek nem nem annak a roma családnak a gyermeke lenne,akik köztudottan a legtöbb rablást, lopást, késelést követték el a városban! Úgy gondolom,hogy beszennyezték a családom nevét. Minket nem kellett volna megkérdezni erről? Ennyi erővel lehetne a gyerek vezeték neve Tóth, Kis, vagy bármi más... Roppant dühítő. Kinél élhetek a panaszommal?
2011. febr. 1. 20:29
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
38%
Az anyának? És mégis mivel indokolja ha rákérdez? Nem akarom hogy hogy a c*gány kölyködnek ugyanolyan neve legyen mint nekem, a település úrhölgyének? Na ne....
2011. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

azt nem kell belevenni, hogy cigány.

csak annyit, hogy nem akarja, hogy bárki mást így hívjanak, hiszen az őseinek is annak idején ez a név egy adomány volt. mondhatja, hogy csak még elfelejtette levédetni.

2011. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
45%

Látom mindenki jól leug*ott.. :)

Én megértelek! Ha jól sejtem nem azzal van problémád, hogy a kisbaba pont a családod nevét kapta, hanem azzal, hogy egy ilyen család újszülöttje kapta azt! Gondolom, ha egy rendes,- mindegy, hogy roma vagy nem roma család,- családba születő baba kapja ugyanazt a nevet, akkor nem problémáznál..

Látod, hogy itt senki sem értette meg igazán a problémát? :)

Csak annyi jutott el, hogy már megint a romákat cs**tetik!

Szóval, engem szintén nagyon zavarna! Viszont valószínű, hogy tényleg nem tudsz semmit tenni az ügy érdekében!

Sajnos nincs ötletem!

Már megszokhattuk volna, hogy ebben az országban a romák azt csinálnak amit akarnak, rájuk nem vonatkoznak a szabályok, kiharcolják amit akarnak, és sokuknak még jobb sora lesz, mint Neked vagy Nekem! Ez van! :S

2011. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
52%

Én megértettem a problémát csak nem értek vele egyet, de nem vagyunk egyformák. Eszembe sem jutna ilyenen problémázni, az én nevemet is (meg még bizonyára igen sok már emberét is) viselik a társadalomnak olyan tagjai akik -és nem származásuk miatt- bűnözőként, elítéltként, stb. élnek.

A kérdező viszont egyértelműen az is a baja hogy roma származásúval van azonos neve. Ez viszont nem valami intelligens hozzáállás.

És mielőtt bárki azt gondolná hogy "cigányimádó" vagyok (nem szeretem ezt a kifejezést mert sajnos nagyon rasszista felhangaj van és távol álljon tőlem bármelyik oldal), amiért romát írok és nem cigányt, ennek az az oka hogy egyszerűen erre a származásra a roma a megfelelően használatos, normális hangvételű kifejezés.

2011. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen még az is lehetséges, hogy a Te ősödnek sem valami jó cselekedet miatt adományozták a város nevét, hanem azért mert ott találták a plébánia küszöbjén. Abban az időben, forradalmak, háborúk, bizony nagyon gyakori volt az ilyesmi. Szal ha mégis kivizsgáltassa a Köztársasági Elnök ur az ügyedet, ne legyél meggyőződve, hogy a cigánypurgyénak kell nevet változtatni.
2011. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
48%
Az én nevem Németh két utcával feljebb lakott egy csaj aki szintén ezt a nevet viselte. Megölték őt is az anyukáját is (aki szintén ezzel a névvel élt). Mégsem azonosítottak velük soha. Szóval már meg ne haragudj, de értelmetlen dolgon túráztatod magad...
2011. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Szerintem a település polgármesterének irhatsz:)

Egyébként mi is hasonlóan jártunk. Az én (már leánykori) vezetéknevem elég ritka a tudomásunk szerint. Erre kb 2-3éve halljuk a hirekben hogy megöltek Boliviában egy ilyen nevű embert.(erdélyi magyart)Nagyon meglepődtünk,hisz tudomásunk szerint csak a nagypapám,a 3 fia,s 2 unoka van ilyen névvel,ill a papám felesége és anyum.Azért fura mert a nagypapám is Erdélyből származik,ahonnan az a fiatal srác akit megöltek....

(Toásó Előd és Magyarosi Árpád ügy ha emlékszel) Egy 25/L

2011. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
57%
Én is hasonlóan jártam. Kiderült hogy a vezetéknevemet mskois viselik! Sőt, a szomszéd is így járt....már kezdek gyanakodni hogy a világban valami nem stimmel.....felhívom a pasimat hogy ő is így járt-e, mert ha igen akkor tényleg kezdeni kell ezzela helyzettel valamit, mondjuk írni a koztársasági elnöknek hogy rendeljen el szükségállapotot mert ez így nem mehet tovább hogy az ember nevét mások is viselhetik.....
2011. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Korzika : ***** válasza:
29%
ha intézkedsz bármit is ez ügyben, léci másold már ki a hivatalos szerv válaszát, szeretnék röhögni :D
2011. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
A Tóásó Elődöt, meg a Magyarosi Utódot nem megölték Bolíviában, hanem tetten érték, ahogy Bolívia nagy kommunista elnökét akarta meggyilkolásozni. Egyébként is rendőrök voltak, akik csak így tudták megakadályozni a felségárulást. S egy rendőr az mindig igazat csinál. Itt vannak például a Gyurcsanyi rendőrei is, akik a hazát védték, amikor eltördelték a delikvensek ujjait, amikor már meg voltak bilincselve, és kilőtték a szemeit is. Szóval ez a Tóásó tényleg ritka nevű volt, és nem valószínüleg, hogy egy cigánygyerek felvegye az ő nevét.
2011. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!