Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan szerezhetem meg nagypap...

Hogyan szerezhetem meg nagypapám anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom, hogy mikor és hol született. Van valami ötletetek arra, hogy ezt hogyan lehetne felkutatni? (nincs senki a családban aki még tudná)
2011. ápr. 13. 22:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon sokat segített. Igazándiból névváltoztatás miatt lenne rá szükség. Azt mondták, hogy a dédnagypapám nevét ha fel szeretném venni, akkor ahhoz kell a felmenőim születési anyakönyvi kivonata (dédnagypapámnak a halotti anyakönyvi kivonata van meg) egészen a dédnagypapámig. Családnevünk régies írásmódját szeretném visszacsinálni (az anyakönyvi hivatalban azt mondták, hogy ha bebízonyítom, hogy korábban így írták, akkor ingyen kijavítják). Ehhez jó a halotti anyakönyvi kivonat is, vagy csak és kizárólag a születési?
2011. ápr. 14. 19:48
 12/14 anonim ***** válasza:

11:48 vagyok.

Ha azt mondták az anyakönyvi hivatalban, akkor valószínűleg csak a születésit fogadják el. A temetői irodában meg fogják tudni mondani, hogy hol és mikor született, de a születési anyakönyvi kivonatért személyesen kell elmenned. Dédnagyapád halotti anyakönyvében pedig szerepel, hogy hol született. Ha 1895 előtti időpontról van szó, akkor csak egyházi anyakönyvet fogsz találni. Ahhoz tudni kell a felekezetet, az Országos Levéltárban meg tudod nézni, hogy az adott település x felekezete melyik anyakönyvi kerülethez tartozott. Oda elmész személyesen és kikéred a születési anyakönyvet, de ennek a költségeit nem ismerem. A bíróság elfogadta a hiteles levéltári másolatot, de ebben a marha nagy bürokráciában nem vagyok benne biztos, hogy az anyakönyvi hivatal elfogadja.


Off: én is szeretném visszaállíttatni a születési nevemet, nekem azt találták mondani, hogy mivel történelmi név, szerezzem be az összes! ilyen néven élő hozzájárulását, még akkor is ha nagyon távoli, oldalági rokon.

2011. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ismételten köszi a segítséget.

Velem nagyon segítőkész volt a kisasszony. Határozottan állította, hogy ha a felmenőmnek ez volt a neve és elírás történt valamikor, akkor ingyen kijavítják.

2011. ápr. 14. 20:48
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert :-)
2011. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!