Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy derítsem ki kik az igazi...

Hogy derítsem ki kik az igazi szüleim?

Figyelt kérdés

nem akarom szüleimet megbántani ezért úgy szeretném hogy ne tudjanak róla... szóval nagyon érdekel kik az biológiai szüleim és szivesen megismerném őket csecsemő kortmtól ők a szüleim de nagyon kiváncs vagyok hogy álljak neki hol kezdjem el a kutakodást?

14/l véleményeket is kérnék hogy szerintetetk jó ötlet-e őket felkeresni...


2011. máj. 14. 21:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell 18 évesnek lenned.

Hívd fel a gyámhivatalt, a megyeit, kérj egy időpontot, mondd el, h mit szeretnél.

Bemész, ha nem megyén belül fogadtak örökbe, akkor addigra kikérik a papírjaidat, és megnézheted.

A szüleidnek erről semmit nem kell tudniuk, de én azt ajánlom, h kérd a segítségüket, komolyan ülj le velük, beszélgessetek arról, h miért szeretnéd megtudni, h kik a vér szerinti szüleid, h szereted őket, de tudnod kell a gyökereidet, h honnan származol.

Higgy nekem, sokkal könnyebb a szüleiddel ezt végig csinálni, gondolj bele, h fogod titkolni, ha megtudsz valamit?

Nekem már nem élnek a szüleim, én nem rég kerestem meg az életetadómat, könnyebb lett volna, ha anyu mellettem van.

30/N

2011. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
"véleményeket is kérnék hogy szerintetetk jó ötlet-e őket felkeresni..."
2011. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Azt szokták mondani, hogy a történelemben nincs HA. HA így lett volna, HA úgy történt volna. Az biztos, hogy nevelőszüleidnek hálával tartozol. Lehet, hogy ha megismered igazi szüleidet még inkább.

De az is igaz, hogy az embert izgatja: ki vagyok, honnan jöttem. Megnyugtatna, ha megtudnád: mi vezette oda édes szüleidet, hogy lemondjanak rólad. Lehet, hogy nem is kereshetnek, mert ez volt a rólad való lemondás, az örökbeadásod feltétele.Lehet, hogy nem életmódjuk, hanem pl éretlenségük vezetett ide. Kár, hogy nem akarsz erről beszélni nevelőszüleiddel. Ők tudják talán az igazságot is.S megértenék, hogy felnőttként foglalkoztat a ki vagyok, honnan jövök? kérdés. Szerintem az önkormányzatnál találsz olyan irodát, ahol segítenek a problémádon.

2011. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

18 éves korodban a gyámhivatal minden adatot megad, ha kéred. De csak neked, fordítva nem! Tehát aki megszült, az semmilyen adatot nem kaphat meg rólad. Én megkerestem anno, 40 évesen azt a nőt, aki megszült, mit mondjak... felejthető élmény volt. Azért annyi hasznom volt belőle, utána még tökéletesebbnek lássam a szüleimet (akik felneveltek, s 40 évig úgy tudtam, vérszerinti szüleim), pedig ekkor már nem éltek.

Ja, még azt is megtudtam a gyámhivatalban, hogy van 3 bátyám, de őket nem tudtam,(mertem) megkeresni, ki tudja, lehet, hogy ők sem tudják, hogy örökbefogadottak.

2011. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
utolsó 2 nagyon köszi sokat segítettetek 4 évig még várni áhh nem vagyok vmi türelmes tipus... :) köszi mégegyszer :) :*
2011. máj. 14. 22:30
 16/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos hogy szándékosan hagytak el. Szerintem kérd a szüleid segítségét is :)
2011. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, h elsiklottál a válaszom felett.

Nem kell 18 évesnek lenned, kiskorúként is kérheted az adatokat.

2011. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
nem csak az volt amikor írtam a választ azalatt megírták ezeket és én azt akkor még enm láttam :$
2011. máj. 14. 22:48
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Amenyiben megtalálod öket szerinted mi lesz? Úgy gondolod hogy a szüleid együtt élnek 3 tesodat nevelik boldogságban és alig várják az elveszet csemete betoppanását?
2011. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a sok sárdobálást.. szóval szemét az, aki nem akar gyereket vállalni, aki abortuszra meg, meg az is aki örökbe adja, és az is, aki rossz szülőként megtartja a nem akart gyereket.. Szánalmas, hogy egyesek milyen tökéletesnek érzik magukat, bizonyára ők jobban tudják, mi volt akkor a jó döntés, hiszen ehhez nem szükséges ismerni a körülményeket..

Csak akkor keresd a vér szerinti szüleidet, ha képes vagy elfogadni a kiábrándító valóságot is. Lehet a szüleid 14 évesen együtt töltöttek egy féktelen éjszakát, utána pedig nem is látták egymást.. Lehet csak későn kapott észbe a lány, és az is lehet hogy szeretettel vártak, de aztán történt valami, ami miatt mégsem tarthattak meg.. Mindenesetre megszülettél, és esélyt adtak számodra egy normális életre. Ez a legtöbb, amit tehettek érted. Szerető szüleid vannak, ne zárd ki őket egy ilyen fontos dologból szerintem.. csak eltávolodnátok egymástól, hiszen ez a ti és a vér szerinti szüleid ügye lenne, holott az igazi bizalmadat a nevelőid érdemelték ki. Mondd meg nekik, hogy szeretnéd ismerni a születésed körülményeit, és akár ellenzik, akár nem, te utána fogsz járni. Többet érdemelnek annál, hogy a hátuk mögött cselekedj.. Az is lehet, hogy ők tudnak ezt-azt arról az időről, és segítenek neked a keresésben, megértik a kíváncsiságodat. De érezniük kell, hogy őket szereted igazi szüleidként!

Sok sikert hozzá! A helyedben ha tehetném, én felkeresném hasonló helyzetben a vér szerinti szüleimet, de mielőtt felfedném a kilétemet megpróbálnám kideríteni, hogy mégis milyen emberek. Ha nem szívesen tartanál velük kapcsolatot, akkor jobb ha nem is tudnak rólad.. Számtalanszor hallani olyan történetet, hogy a vér szerinti szülő megpróbál ráakaszkodni a gyerekére és annak családjára, holott terhes a társasága.. (pl. alkoholista) De az is lehetséges, hogy jól szituált embereket fogsz találni, akik szintén sokat gondolnak arra, vajon milyen életet élhet a lányuk?

2011. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!