Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy derítsem ki kik az igazi...

Hogy derítsem ki kik az igazi szüleim?

Figyelt kérdés

nem akarom szüleimet megbántani ezért úgy szeretném hogy ne tudjanak róla... szóval nagyon érdekel kik az biológiai szüleim és szivesen megismerném őket csecsemő kortmtól ők a szüleim de nagyon kiváncs vagyok hogy álljak neki hol kezdjem el a kutakodást?

14/l véleményeket is kérnék hogy szerintetetk jó ötlet-e őket felkeresni...


2011. máj. 14. 21:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%
És a legfontosabb: elég érett vagy ahhoz, hogy feldolgozd? Ha megtalálod őket, és számukra idegen vagy? Nem akarnak kapcsolatot tartani?
2011. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A 14. életévét betöltött örökbefogadott gyermek jogosult a vér szerinti szülője adatainak megismerésére. Erre vonatkozóan kérelmet kell ebnyújtania, ezt zemélyesen, törvényes képviselőjének hozzájárulása nélkül is előterjesztheti.


Amennyiben az örökbefogadott kiskorú, úgy a tájékoztatás megadásához a gyámhivatal meghallgatja a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, nagykorú örökbefogadott esetén csak a vér szerinti szülőt.


A gyámhivatal meggyőződik arról, hogy az adatok megadása nem áll a kiskorú gyermek érdekével ellentétben a vér szerinti szülő adatairól történő felvilágosítás megadása előtt. A gyermekvédelmi szakszolgálat pszichológiai szakvéleményét kéri ki a gyámhatóság indokolt esetben a tájékoztatás megadása előtt, arra vonatkozóan, hogy a gyermek személyiségfejlődését az adatokról történő tájékoztatás nem veszélyezteti-e.

2011. máj. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért ne legyünk már megint álszentek... Ha elvetetik a gyereket az a baj, de ha tényleg örökbe adja helyette az a baj. Döntsétek már el...


És nem kell utálni a vér szerinti szülőt (hacsak nincs nyomós ok), lehet nem bírta volna anyagilag, bármi lehetett a háttérben... Gondolkodjatok már kicsit, ne ítélkezzetek rögtön...

2011. máj. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó! Láttál te már vérhasban, szalmonellában megbetegedett 3 hónapos gyereket, aki 4,30 kg-mal született, és 3 hónaposan 3,6 kg? A gyerek egy tanya pincéjébe van zárva, hogy ne hallja az "anya" új partnere a sírását? Hogy véletlenül találják meg a gyereket? Nos ez a gyerek én voltam.

Elvettek tőle, nem ő adott örökbe. Utána rengeteget foglalkoztam örökbefogadással, Bár csak 40 éves koromban tudtam meg ezeket, de sikerült belenéznem minden aktába. Rengeteg hasonló eset volt, és VAN ma is. Akkor miért is féltjük ezt a 14 éves, aranyos kislányt? Attól féltjük, ne érje nagyon nagy csalódás, vagy sokk. Mert azok, akik jó családban szülnek "örökbeadható" gyereket, meglehetősen ritkák, ott általában vagy elvetetik a gyereket, vagy a család felneveli. RITKÁN előfordul, hogy örökbeadják. Lumpeneknél viszont nagyon gyakori.

Ne kelljen már szeretni valakit, aki világrahoz egy gyereket (ezt bármelyik állat is meg tudja tenni), utána meg rá se néz.

A 14 éves korhatár számomra még új, de elképzelhető, mostanában már nem foglalkozok ezzel, amikor én kerestem, még 18 év volt a korhatár.

Természetes, hogy kíváncsi a kislány a gyökereire, ezért is írtam meg, mi az útja. Az én esetemben semmiről nem kérdezték meg a génadót, csak megadták az összes adatot, amit tudtak.

Végül: legjobb lenne bemenni a gyámhivatalba, ott mindent pontosan elmondanak. Én is ezt tettem annak idején.

2011. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

8:37: ne idegeskedj már, oda írtam, hacsak nincs nyomós ok... Az miért nem jutott el hozzád? Mindenféleképp az igazad akarod hangoztatni?

Nem írtam egyáltalán, hogy szeresse a vér szerinti szülőt, csak, hogy ne utálja (még egyszer hangsúlyozom a Te kedvedért, hacsak nincs nyomós ok), mert az utálat teljesen felesleges egy ismeretlen személy felé, tönkre teszi magát az ember vele, felemésztheti. Én se szeretem apám, mert alkesz, na,szóval nem vagyok annak a híve, hogy minden szülő tökély, mert van gyereke...

Azonkívül én jelenleg a kisbabák örökbe adásáról beszéltem, de semmi baj. "Ha elvetetik a gyereket az a baj, de ha tényleg örökbe adja helyette az a baj."

2011. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Odáig oké,hogy teszem azt nyomós ok miatt adta örökbe(pl.anyagiak,vagy túl fiatal volt)na de látogatni,vagy valami?hogy azt se tudja hogy néz ki??hogy a thökömbe nem hiányzik az ember édesgyereke?az nem is szülő!akármilyen nyomorúságos nyomorban is éljen....(!!)
2011. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam örökbe kisbabát.

17 éves voltam, mikor egy buli után mentem haza. Megerőszakoltak. Féltem (a szüleim nem tudták, hogy bulizni megyek), szégyeltem magam. Teherbe estem. Nem szóltam senkinek öt hónapig.

Kérdés. Valyon szerettem volna azt a gyereket, aki életem legszörnyűbb pillanatára emlékeztet?

Vajon nem vádoltam volna az apja bűnéért, akit azóta sem kaptak el?

Örökbeadtam. Fájt, mert szerettem, de tudtam, hogy így lesz a legjobb. Az új szüleit megkértem levélben, hogy ne mondják el neki, hogyan lett. Mert ha egyszer meglátogat, én sem árulom el neki. Nem akarom, hogy szenvedjen.

Most tíz éves.

2011. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Utolsótól kérdezem.

Mennyit gondolsz a gyerekre? Tudod a születésnapját?

2011. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kérdező és válaszolók hada honnan tudjátok, h esetleg a szülei meghaltak egy balesetben és ezért vannak nevelőszülei.
2011. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
*nem-e meghaltak
2011. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!