Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Amikor magad helyett mást...

Amikor magad helyett mást érzelmeit helyezed előtérbe?

Figyelt kérdés
Sokan vannak e így? Én nem szeretek, és ez a megfelelő szó rá, mást kellemetlen helyzetbe hozni, olyan szituba, ahol mondjuk sarokba van szorítva, beégetni, stb stb. Mit szóltok ehhez a történethez: Fősulira jártam, elég nehéz volt, éppen ezért, hogy négy év alatt is végezzem el, már nem volt időm nyelvizsgát is csinálni. Vége lett az államvizsgámnak, felmentem a koliba, ott mesélem ikerszobatársamnak, hogy na meglett, persze bennem nagy feszültség már kezd oldódni, mondja is a barátnője a srácnak, hogy na végre te már le tudtad.... erre a srác szerintem meggondolatlanul "hát oszt mit ér vele, nincs még nyelvvizsgája" ez akkor xarul esett, hisz abban a pillanatban ezt érzéketlenségnek tartottam, mégsem akartam őt kellemetlen helyzetbe hozni, hogy most ezt mért kell, most örülni kéne... de nagyon sok más helyzetben is ha megsértenek, nem akarok visszavágni, talán ezt is a filmekből átvett hülyeség van bennem, hogy a megsértett, megvágott, kellemetlen helyzetbe hozott emberek bosszút állhatnak, és inkább kikerülöm ezt. Tudom gyerekes, de na... van valaki más is így? :D
2011. jún. 13. 08:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

na látod! Pont ez az amit mondani akarok: MINDIG LESZ KIFOGÁS, MINDENRE!


Jah, hogy nem az van benne a szerződésben aminek benne kell lennie? Akkor addig nem írom alá, ameddig nem az van benne amit előzőleg megbeszéltünk, akármilyen kifogással magyarázattal állnak elő! Nyugodj meg ha ennyire kell oda ember és ilyen rövid idő alatt, akkor a közvetítő cégnél dolgozó túlórázni fog, vagy másnap reggel egy fél órával előbb bemegy és elintézi. Jah és igen: a közvetítő cégnél dolgozó kis pixának is van főnöke: erre még nem gondoltál??? Én a helyedben felkeresném a közvetítő csajt, hogy nem ez lett megbeszélve és ha nem tesz valamit akkor mész a főnökéhez...stb


Fősulis kolitárshoz: de igenis ki tudnak jönni a korkülönbségek, csak egy határozott ember kell aki azt mondja a kis kopasznak: na ezt azért már ne! AKkor meg nyugodtan visszaszólhattál volna, hogy: én már a célegyenesben nagyok, neked meg még szinte semmi sincs a kezedbe, és van még hátra 3 év...


Meddig fogsz még nyelni?


Visszatérve a melóhoz: keress egy másik állást, de most már hagyd ki a közvetítőcégeket, és csináld te magad! És akkor nem lesznek ilyen gondjaid. Ja és egy másik jó tanács: addig ne számolj le az addigi munkahelyedről, ameddig alá nem írtál a következően! Ha ez nem megy, akkor annak megvan az oka, és jobb az ilyet kirostálni, mert ugye azt is tudod hogy te is rostálhatsz, nem csak a munkaadók!!! ez az egész csak tárgyalási technika, nagy valószínűséggel a közvetítő cégnél csak egy név vagy a listán... azt adnak amit akarnak, de tudd hogy ők ezért és érted is kapnak pénzt! Hát szorongasd meg őket, ne a semmiért kapják már meg a munkabéred x %-át!!!

2011. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
na igen: de épp hogy amit telóban mondtak, az is más volt, a szerződésben az egyszerűség kedvéért is más van, és tényileg is mást csinálok a cégnél. addig meg amíg nem számolsz le máshonnan, nem írhatsz alá szerződést, hiszen kellenek a papírok az előző melóhelyedről. Igen, valóban meg lehetett volna válaszolni. De szarul is esett amit mondott, meg hidegzuhany is volt, hiszen tényleg, utána még egy év volt meló mellett, hogy meglett az alapfok, bár mondom, bunkóság volt tőle. Tudom, hogy sokat lenyúlnak, sőt még amihez nincs közük a prémiumból is, amihez már tényleg nem értem mi a fene közük van. És még múltkor ők mondták, hogy ha mégegyszer megbeszéljük munkatársammal, hogy ki mennyit keres, szerződést bontanak... jó igaz, hisz nem lehet, de tényleg konkrétan ezt ők nekem nem mondták, de váltig állították, hogy tabu témának mondták ezt. Pedig egy fenéket.
2011. jún. 13. 15:01
 23/27 anonim ***** válasza:

kislány!!!


Ilyenkor mondhatod, hogy ahhoz tartod magadat ami benne van a szerződésben! Benne van az egyáltalán, hogy nem beszélhetsz a fizudról? Nem! Akkor meg ez alapján ki sem rúghatnak! (amúgy én ilyenről nem, is hallottam hogy ezért valakit kirúgnának! Amúgy mennyit keresel? :))Tessék már végre kinyitni a szádat! És tessék MINDENRŐL PAPÍRT ÍRNI!


És tényleg KOMOLYAN mondom, hagyd ott őket a pics_ába! Egy év eltelt, (ha jól olvasom) és áttettek téged a megbeszélt pozícióba? Gondolom nem, akkor tessék lépni! És mondhatnád a kis sz@rom b@szom pi_csa ügyintézdnek, hogy mész a főnökéhez mert más mondott a telefonba, mint ami a szerződésben van és más munkát is végzel, majd akkor meglátjuk hogy kit és hogyan rúgnak ki, mert itt valaki elég nagyot hibázott és az NEM te vagy!!!

2011. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
De most figyi: tényleg nem akadékoskodok, de ha mindenki ilyen flegma lenne a munkaadójával akkor mi lenne, szóval vegyük sorra. Van a közvetítő cég, aki engem kinyomott egy céghez, a már fent leírtak alapján. Ahol vagyok ők nem tehetnek róla, hogy a közvetítő mit mondott, hisz nekik ebbe a poziba kellett ember. A közv.cég meg csak ilyen himi humi gyárakkal áll kapcsolatba. Amúgy tényleg mindenhol ez van, nem lehet beszélni róla, csak a fene gondolta, hogy a csaj megsem hallgat hanem leállít és közli, hogy szerződést is bonthatnak velem ezért. Tudom, ki kell nyitni a számat, de albit fizetek, ráadásul eljöttem egy jobb pozícióból is, ott nem álltaluk voltam, csak messze volt, és nem akartam két szék közé esni. itt három és fél hónapja vagyok amúgy. csak épp ez bosszant, hogy jönnek mennek az emberek, az itteni főnököm meg rám sem gondol, pedig még ő kérdezte állásinterjún, hogy nem e lesz degradáló nekem tanárság után ezt melózni. Igaz, mondtam, hogy nem, de az nem egyenlő azzal, hogy ha van lehetőség akkor nem is akarok. Milyen szemét egy világ ez apukáim. :(
2011. jún. 13. 17:45
 25/27 A kérdező kommentje:
ja, amúgy minimálbér. és még duplán is menni kéne ha lehetne.
2011. jún. 13. 17:45
 26/27 anonim ***** válasza:

és miért nem keresel közben mást? Legalábbis titokban..aztán ha találsz jobbat akkor dobbantasz?!


Amúgy helyileg merre fele vagy?

2011. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
hát itt nem nagyon van a keleti régiókba semmi sem. de ha lenne valami irodai féleség mennék átfele az tuti.
2011. jún. 13. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!