Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szegényebb ember ha van...

A szegényebb ember ha van neki többet költ?

Figyelt kérdés
Kifejtem mire gondolok. Hozzáteszem nem vagyok gazdag. Ma feljött munkatársnőmmel egy olyan dolog, hogy sok fiatal nem gondol a spórolásra, ugye sokan megkeresik ugyan a pénzt, de azt el is költik az utolsó fillérig, és legtöbb esetben, a "megkerestem, ki is élem ha már megdolgoztam érte" filozófiával. Ez okés is, van olyan, nekem is volt családban, hogy nem volt eleresztve, de mégis hatszáz ft-okat adott büvében borravalónak, nagyzolt, és ő is ezzel indokolta, hogy a "szegény családban ha felnősz....." szóval mért van ez? Nem csak csupán felelőtlenségnek lehetne ezt nevezni? Most azért, mert láttál egy ilyen példát, arra hivatkozva te neked sem kell előreláthatóan gazdálkodni? Hozzáteszem a válaszom saját kérdésemre. NEM. mert szerintem ez hagyagság sok fiatal részéről.Szerintetek?
2011. szept. 13. 23:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Apám pont ilyne, ha kéz kerül hozzá elkölti egyből az egészet, aztán megint szegény...
2011. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
41%
Miért kinek spróljon?Az ő pénze, ja majd nem veszem meg a saját pénzemből amire szükség van mert sóherkódni kell,mert más ül a pénzen.Amúgy senkinek semmi köze a másik pénzéhez,keressen mindenki magának pénzt.Amúgy én soha nem szoktam bórravalót adni,de ha megtetszik egy smink ,vagy egy ruha,urambocsá egy mikrósütő a régi szar helyett meg veszem,attől nem érzem magam szar embernek,hogy nem azon filózok,hogy 10 év múlva mi lesz.
2011. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

hát nem tudom, én nem szoktam borravalót adni, diák vagyok, nekem sincs miből, a másik meg azért kap pénzt, hogy kiszolgáljon...

Majd amikor annyi pénzem lesz ott hagyom a fogyasztott cucc 10%-át borravalónak, addig nem...


Én úgy vagyok vele, nincs nekem se, miből adjak?

2011. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szegényebbek meggondolatlanul bánnak a pénzzel általában. Érdekes kérdés egyébként, hogy az ok-okozati viszony milyen irányba működik vajon.
2011. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 x) ***** válasza:
79%
Egyébként az a legjobb ha minden fizetésből 4-5 ezret félreraksz, vagy ha többet keresel akkor értelemszerűen többet... jól jöhet az még ha nagy bajban leszel és nem lesz pénzed. Persze nem mindenki tud spórolni, de akik nem tudnak ugyan úgy megvannak a pénzből amit szereznek. És egyébként én sem mindig tudok, egy idő után megunom és elköltöm. De hát fiatalok vagyunk, nem alakult még ki annyira az érzékünk ehhez, nem mindig tartjuk számon a kiadásainkat, néha anyagi segítséget kell kérnünk a szüleinktől de megvagyunk. Senki sem tökéletes mindenkinek vannak néha pénzügyi gondjai, pont ezért jó ha mindig van tartalék. A borravaló meg nagyon is szép szokás tessék megőrizni a hagyományt. Mi a párommal mindig adunk de csak ott ahol meg is érdemlik!
2011. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mikor megnézik a lottónyertesek anyagi helyzetét kb. 5 év múlva, döntő többségük ugyanolyan szegény mint a nyeremény előtt volt. Nem tanultak meg bánni a pénzzel, a legnagyobb butaság mindent elszórni. Azt mindenki tudja, hogy saját maga keresi, tehát nem szólhat bele senki hogyan bánik vele, de csak magával tol ki. A pénzt nem elszórni kell, hanem dolgoztatni. Pénz hozza a pénzt.
2011. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy azt csinálsz vele amit akarsz. Csakhogy mint pl a közeli esetben is, ő nagyzolt, utána meg a család segítse ki már több éve mert túlnagyzolt, stb stb. És nem hiszem, hogy mikrót meg ilyen cuccokat évente cserélsz mondjuk te sem. Sokkal jobban elmegy ha pl nem figyeli mit vesz, hol veszi és mennyiért. Valaki írta, hogy ok okozati dolog érdekes lehet. Szerintem is, és ezek valósak. Gondoljatok csak bele, mikor hallani, hogy megkapja pl a segélyt, egy hétig daj-daj, parasztkolbász, csipsz meg pepszi kóla, utána meg a nap nézése, meg a postás várása a következőig.
2011. szept. 13. 23:35
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes példa Anyu családja: van két testvére. 15 éve meghalt az anyukájuk (nagyim), egyenlő részben kaptak pénzt. A bátyja vett hifit, tévét, mikor nem is volt áram náluk, egy deszkákból összetákolt viskóban éltek; öccse pedig aznap elbulizta a pénz nagyját, meghívta a fél várost ide-oda. Aztán persze Anyunál tartották a markukat, hogy adjon nekik pénzt, ő a nő, neki kell gondoskodni a férfiakról...


Szerintem aki munkával szerzett sok pénzt, kemény munkával, és van benne önmegtartóztatás, hogy ne vegyen meg minden hülyeséget, az jobban értékeli a pénzt.

2011. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 son of satan válasza:
100%
Sokan szeretnének többnek látszani mint amik valójában, ezt úgy hívják kisebbségi komplexus. Magamat a gazdagabb emberek közé sorolom, mégsem adok hatalmas borravalókat egy ebédnél, vacsoránál, stb, csak amennyi az adott helyen szokásos. Felesleges feltűnősködni, főleg olyan helyeken ahol más is könnyen kifigyelheti, majd a nagy fogás reményében kiszemelnek maguknak. Van egy nagyon pénzes ismerősöm, ő egy orvosnak adott akkora hálapénzt, ami az ötszöröse volt a szokásosnak. A felesége szült, nehéz szülés volt, és ő nagyon hálás akart lenni. Másnap az orvos a feleségének visszaadta majdnem az egészet. Szegény barátom, aki csak hálás akart lenni, nem mert utána az orvos szemébe nézni egy jó darabig. Más történet, de gondoltam tanulságos.
2011. szept. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

A gazdalkodast, penzkezelesi kulturat, ismereteket otthon tanulja az ember.

Én eleg jol kepzett vagyok etéren. Most munkanelkuli vagyok, es siman kijovok a segelybol.

35N

2011. szept. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!