Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik név tetszik jobban:...

Melyik név tetszik jobban: Iván vagy Flórián? Milyen ember jut eszetekbe e két név hallatán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokak azt fogják írni, hogy az ilyen és ehhez hasonló neveket a kisebbségek szokták adni a gyermekeiknek. Igaz, hogy én nem vagyok kisebbség, de mindkét névhez személyes okok fűznek, és nagyon tetszik mind hangzásuk (főleg a Flóriáné), mind a jelentésük (itt pedig az Iváné). Nektek melyik tetszik jobban? 10-es skálán hány pontot adnátok rá? Milyen ember jut eszetekbe róluk? Adátok a gyermekeiteknek?
2011. jún. 24. 12:17
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a Florián.
2011. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Rettegett Iván. Iván= Orosz, orosz= megszállás.

Flórián:= a tűzoltók védőszentje.


első impilzus. Semmi + nem jut eszembe,ami Iván.

2011. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
89%

Iván



A név eredete:

A János névnek a szláv formájából, illetve a régi magyar Jovános, Ivános alakjából származik.


Férfi név


A név gyakorisága:

Igen ritka.


Becenevek:

Ivánka , Ivanuska , Ivi , Ivike


Névnapok:

június 24

2011. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Flórián

Képeslapot küldök Neki!


A név eredete:

A latin Florianus rövidülése.


A név jelentése:

virágos, virágzó.


Férfi név


A név gyakorisága:

Igen ritka.


Rokon nevek:

Flóris , Fóris


Becenevek:

Floresz , Flóri , Flórika , Flóris , Floti , Fola , Lóri , Lórika


Névnapok:

május 04.

2011. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő tetszik! Ha muszáj választani, akkor a Flórián... abban van vmi herceges vagy nem tudom :). Skáláán nem tudok pontot adni, nálam a tetszés nem mérhető pontokban :D.
2011. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim válasza:

az Istvan jobban tetszk, ne nyomoritsd meg azzal a gyereked h Floriannak. Akkora egy okorseg manapsag az h az en fiamnak v lenyomnak kulonleges legyen a neve...

Inkabb az leygen a neve h Taksony v Porcinkala na a Florian is ilyen

2011. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Ivánt nem ismerek, de oroszos, amiről nekem határozottság, magabiztosság jut eszembe.

Flórián nevű személlyel eddig csak Romániában találkoztam, ott elterjedt név, akit én ismertem az férfi létére elég önimádó, akaratos és erőszakos egyén volt, tipikus utcai macsó.

Egyértelműen az Iván tetszik jobban.

2011. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Tényleg senkinek nem jut eszébe a Flóriánról Albert Flórián? Nekem ő ugrott be elsőre és nekem tetszik a név.
2011. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Iván: nekem tetszik, egy markáns férfit tudok a név mögé képzelni.

Flórián: Szent Flórián a tűzoltók védőszentje, először ez jut eszembe a névről. De nem adnám a fiamnak, nem tetszik annyira:)

2011. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:

Nekem is a Flórián tetszik jobban :)))))


Az Ivánról azok a kommunisták jutnak eszembe, akik elfoglalták az országunkat, egy idegen rendszert építettek ki, honfitársaink százait vitték kényszermunkára vagy épp ölték meg, mert nem voltak hajlandóak a nagy "vörös csillag"-ot követni. Plusz a Flóri cuki becenév ;)

2011. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!