Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik név tetszik jobban:...

Melyik név tetszik jobban: Iván vagy Flórián? Milyen ember jut eszetekbe e két név hallatán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokak azt fogják írni, hogy az ilyen és ehhez hasonló neveket a kisebbségek szokták adni a gyermekeiknek. Igaz, hogy én nem vagyok kisebbség, de mindkét névhez személyes okok fűznek, és nagyon tetszik mind hangzásuk (főleg a Flóriáné), mind a jelentésük (itt pedig az Iváné). Nektek melyik tetszik jobban? 10-es skálán hány pontot adnátok rá? Milyen ember jut eszetekbe róluk? Adátok a gyermekeiteknek?
2011. jún. 24. 12:17
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim válasza:
100%

Nekem egyik se tetszik.://

Ivánról egy nagydarab orosz ember jut eszembe.

Flóriánról pedig egy kis vékony fehér bőrű gyerek.

Szerintem mindkettőnek a becézése lányosabb:Flrói(Flóra)Ivi(Ivett)

De ha választani kell akkor inkább az Iván.((:

2011. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
Flórián Söröző! :D Szerintem jó név ;D
2011. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Mi az Iván nevű ismerősömet Ivancso-nak becséztük:D Bolgárul ez a -ka -ke :)
2011. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

A kettő közül nekem a Flórián tetszik jobban. Igaz, egy Iván és Flórián nevű ismerősöm sincs. Ami hirtelen eszembe jutott a 2 névvel kapcsolatban (de csak hirtelen, semmi rosszindulatból):

Ivanról: Lev Tolsztoj - Ivan Iljics halála

Flóriánról: Flora margarin :-)

2011. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
nekem egyik sem tetszik. Az Ivánról egy elkeseredett öreg ember jut eszembe. A Flóriánról meg egy nagy nőcsábász. Bocsika, remélem nem sértelek meg a véleményemmel.
2011. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

sztem az Iván jobb..de nekem is 1 nagydb. orosz jut eszembe

a Flórián meg...olyan kis törékeny alkatú anyuci fiacskája


azt Ivánt becézni...hmm...Ványa,Ványka, Ványocska, Vanyesz

de én nem becézném, max. amíg pici

2011. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

Vannak olyan nevek, amiket egyszerűen nem kell, nem lehet becézni, mint pl. a Dávid, Ábel. De az Iván is ilyen, az benne a jó, hogy nem lehet agyonbecézgetni, sokan pont ilyen nevet keresnek.


Nagyon sok szép, könnyen becézhető név van, ha ez is szempont, akkor olyat válasszatok.


Szerintem pl. a Flórián is csak így szép, becézve (Flóri) lányos.


Az Iván egyébként tetszik.

2011. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

Iván tetszik. Volt egy ilyen nevű pasim, jó emlék.

A Flórián lányos nekem, meg túl hosszú. Nem tetszik.

Iván becézése: Ivuska, Ivóka, Ivádlak:-)

2011. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

Szerintem is az Iván a jobb. És Ivó becézéssel sincs különösebb probléma, de én nem becézném! Iván egy rövid név, nem úgy, mint pl.: Ferenc vagy Pál, ami hülyén hagzik, ha hívod, hogy Pál gyere ide! Ferenc hol vagy?

Na szóal, érted? Meg persze a vezetéknévvel is passzolnia kell. Legalábbis nem árt.

2011. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

Ivike! :)


Én egyiket sem adnám. Az Iván nagyon zord (mindig az oroszok jutnak róla eszembe), a Flórián meg pöppet b.zis.


Ami nekem tetszik: Álmos, Gilbert, Gábor, Lóránt, Bálint, Bence, Miki, Csongor, ...

2011. jún. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!