Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik név tetszik jobban:...

Melyik név tetszik jobban: Iván vagy Flórián? Milyen ember jut eszetekbe e két név hallatán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokak azt fogják írni, hogy az ilyen és ehhez hasonló neveket a kisebbségek szokták adni a gyermekeiknek. Igaz, hogy én nem vagyok kisebbség, de mindkét névhez személyes okok fűznek, és nagyon tetszik mind hangzásuk (főleg a Flóriáné), mind a jelentésük (itt pedig az Iváné). Nektek melyik tetszik jobban? 10-es skálán hány pontot adnátok rá? Milyen ember jut eszetekbe róluk? Adátok a gyermekeiteknek?
2011. jún. 24. 12:17
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
49%

Ivánról egyből egy Ladás orosz jut az eszembe.4 pont

Viszont Flóriánról pedig a tűzoltók védőszentje.7 pont

2011. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Iván nekem kicsit oroszos, de ezerszer inkább Iván legyen, mert a Flóriánról az unokatesóm jut eszembe, aki azt várja, mikor halnak ki a szülei a házból.

Iván 10 pont, Flórián 1 pont.

2011. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Hallottam már, hogy az Ivánt 'Ivi'-nek vagy 'Ivánka'-nak becézték, de az előbbiről ('Ivi') nekem az Ivett jut eszembe, az 'Ivánka' pedig egyátalán nem tetszik.
2011. jún. 24. 12:35
 14/54 A kérdező kommentje:
Szóval, milyen beceneveket tudtok az Iván névre? :) (Ivánka és Ivi kilőve!)
2011. jún. 24. 12:35
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek Flóriánt, tényleg tipikus menő csávó, mindenféle gerinc nélkül - és igen, előkerült már vele kapcsolatban a pávián kifejezés:)

Az Iván tényleg oroszos, ami számomra előny, nekem jobban tetszik. Becézni nem tudom, hogyan lehet, de nem is kell. pl. Ákos névvel is elélnek az emberek anélkül, hogy Ákinak becézzék őket:)

2011. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 napietus ***** válasza:
nekem van egy Iván ismerősöm, akit ha becéztünk, Janinak becéztük (merthogy az Iván oroszul a János megfelelője).
2011. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
Iván. :) Váni,Vává, Mást nem tudok becenévnek..
2011. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a Flórián nagyon tetszik, olyan lágy hangzású, de mégsem lányos. Még a gyerekemnek is adnám.

Az Iván viszont borzasztó, egy kövér, vodkát vedelő agresszív ruszki képe villan be.

2011. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Ivánról az egyik kedvenc színészem Kamarás Iván jut eszembe. De becézése igen nehézkes.


A Flórián jobban tetszik, s szerintem még jó is, ha nem mindenki Ádám, Máté, Balázs, Martin, Milán stb.

Jobban is lehet becézni : Flóri, Lóri, Fló


De jó lenne tudni, hogy a vezetéknévvel együtt hogyan hangzik.

Az egyik ismerősöm fiát Árminnak hívják. A vezetékneve snassz, így tök jó, hogy különleges neve van.

2011. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Iván (június 24.)


Két azonos eredetű név újból való találkozása, egybeesése.

1. A régi magyar Ivános rövidülése.

2. Az orosz Ivan késői átvétele.

Becézés: Ivánca, Ivánci, Iváncsa, Ivánka, Ivó(ka)


Ezt találtam. De én egy Ivánt nem becéznék. Az olyan komoly méltóság teljes név nekem.

2011. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!