Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hunor, Nimród, vagy Zalán?

Hunor, Nimród, vagy Zalán?

Figyelt kérdés
Útban van a kisfiúnk és már tervezgetjük a nevet. Én vagyok a biológiai apja, de nem szeretném ha a párom elhanygolva, vagy mellőzve érezné magát, mivel szeretném ha érzelmileg az ő kisfia is lenne. Tehát én szeretném, ha Hunor lenne, de a párom Nimródot akar, amiről nekem egy hagyományörző bolt jut eszembe. A píci édesanyja azonban a Zalán nevet kedveli, így patthelyzet alakult ki. Kinek melyik tetszik jobban?
2011. jún. 27. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
89%

A Botond pl. tetszik, tetszik a Réka is, legalább olyan régi magyar név. Csakúgy, mint az Iringó (csak ugye ezek női nevek...).

Kicsit feljebb le is írtam, szerintem miért szívás ezeket a neveket viselni. És mivel (félig)burkolt minősítést is kaptam, hadd jegyezzem meg, hogy talán jobb hazafi vagyok, mint sok magyarkodó "jurtalakó".

2011. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:

No térjünk vissza a kérdéshez.

Hogy hoztatok össze egy gyereket hárman?

2011. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
Először is: igen, két férfi vagyunk, akik szereti egymást, és dajkaanyátóĺ lesz gyerekem. Ketten fogjuk nevelni a párommak, csak az édesanyának is szeretnénk teret engedni. Másodszor: mindegyikünk szereti a régi magyar neveket.
2011. jún. 27. 12:50
 24/71 anonim ***** válasza:

Oké, hogy mindketten szeretitek, de vajon a gyerek szeretni fogja? Rengeteg bajuk lesz emiatt gyerekkorukban. Én mondtam, hogy a Hunor nagyon szép név, de gondolni kell a gyerek életére is.


19f

2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ez esetben viszont az édesanyának nincsen köze a névadáshoz szerintem.

De ha ennyire nem juttok dűlőre ezzel a három névvel, akkor 1. miért nem kerestek egy negyediket, ami mindenkinek tetszik?

2. miért nem várjátok meg, hogy megszülessen, és akkor ránéztek és úgyis meglátjátok majd, melyik passzol hozzá?

2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
Bocsánat, második voltam!
2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:

De ezt engedélyizik Mo.-n?

Sose érdekelt ez a téma, mindig távol tartottam magam ettől a témától, így nem tudom.

2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

Akartok még 6 fiút? Mert akkor kezdjétek el a törzsfők neveit adni, az egyszerűség kedvéért, legalább nem lesz nehéz a kölköknek, amikor törin fel kell sorolni a hét vezért. ;) Csak a testvérkéket kell végiggondolni...


Egyébként ha abban sikerült megegyezni, hogy kié lesz biológiailag az apa, akkor névben hogyhogy nem?!

2011. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:

Húú és hogy történt a megtermékenyítés? Bocsi, csak tökre érdekel? Mesterséges úton vagy lefeküdtetek? Ne haragudj, csak tényleg a kíváncsiság... :$


Egyébként szerintem mindhárom szép, de legjobb a Hunor. :)

De csinálhatjátok azt is, hogy beteszitek egy kalapba mindhárom nevet és valaki kihúzza! ;)

2011. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy hivatalosan engedélyezik. Ettől függetlenül nemhivatalosan szinte bármit lehet... :-/
2011. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!