Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hunor, Nimród, vagy Zalán?

Hunor, Nimród, vagy Zalán?

Figyelt kérdés
Útban van a kisfiúnk és már tervezgetjük a nevet. Én vagyok a biológiai apja, de nem szeretném ha a párom elhanygolva, vagy mellőzve érezné magát, mivel szeretném ha érzelmileg az ő kisfia is lenne. Tehát én szeretném, ha Hunor lenne, de a párom Nimródot akar, amiről nekem egy hagyományörző bolt jut eszembe. A píci édesanyja azonban a Zalán nevet kedveli, így patthelyzet alakult ki. Kinek melyik tetszik jobban?
2011. jún. 27. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok dönteni, akkor találjatok ki egy negyediket, amelyik mindhármótoknak bejön!


Hasonlóan szép eredeti magyar nevek például: Álmos, Bátor, Benedek, Csanád, Gellért, Hunyad, Kende, Kolos, Lehel, Levéd, Nemere, Örs, Regő, Szabolcs, Szilágy, Zétény, Zombor, Zsadán.

Választhattok ezekből is! :)

2011. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azokkal, akik leszólják a neveket! Ha Dzsásztint akarnátok, akkor miért kell ilyen utálatos magyarosított nevet adni, ha Zoltánt, akkor miért kell tucatnevet, ha Flóriánt, akkor lányos.. mindenbe bele tud kötni valaki!

Személyes véleményem szerint mindhárom név nagyon szép, nem fog vele feltűnést kelteni a játszótéren, mert ma már sokkal extrémebb nevű gyerekekkel van tele a szülőszoba, kimondani sem nehezebb egyiket sem az általánosan használt nevektől, ráadásul még magyar is.

Én nem tudom, melyiket választanám, de talán a Zalánt pont azért zárnám ki, mert azok választják, akik magyaros nevet akarnak, de félnek attól, hogy túl ritka nevet választanak és ez visszatetszést kelt másokban. Szerintem nem kell mindenkinek megfelelni, a kompromisszum soha nem tesz senkit boldoggá, max mindenki számára elviselhető lesz, de senkinek nem lesz az IGAZI:) Talán az adott nevekből a Nimródot választanám.. egyébként pedig a Leventét, ami tudom, hogy tényleg elég elterjedt, viszont nekem az tetszik:)

Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó szülei lesztek a picinek, teljesen mindegy, hogy azonos nemű pár vagytok, a baba szerető környezetbe fog érkezni, ami a gyerekek felének hetero szülők mellett sem adatik meg. Valószínűleg toleránsabb lesz felnőttként mindenféle mássággal kapcsolatban, ami jó dolog, de azt, hogy végül milyen irányba fog vonzódni, úgyis a génjei határozzák meg, ne hallgass a rosszmájúakra.

Sok sikert a babához, sok boldogságot!

2011. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:
A Szabolcs is nagyon tetszik... Egyébként én 30 vagyok, a párom pedig 42 éves.
2011. jún. 27. 13:52
 44/71 anonim ***** válasza:

Nekem a Hunor tetszik a három közül legjobban.

Volt egy fiú ismerősöm, akit Kolosnak hívtak, eleinte nagyon furcsa volt, hogy ez egy keresztnév, de annyira illett rá, hogy a végén egészen megtetszett.

Szerintem minden azon múlik, hogy a gyerekre illik -e a név, a Hunor lehet is büszkén viselni és lehet gúny tárgya.


Mindezek mellett nekem pl. a Szabolcs ennél sokkal jobban tetszik. Ha az tetszik Neked, próbáld meg azt felvetni.

2011. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 3 nagyon tetszik!!! Alapból jobban tetszenek a magyar férfinevek, mint a külföldi nevek. Viszont a női magyar nevek között kevés van, ami nagyon tetszik. Szóval :) nem azért választanék magyar nevet a fiúnknak, mert hogy húúú ettől nagyobb magyar lesz, mint ahogy egy nagyon intelligens válaszoló írta, hanem azért, mert tetszik! Szépen hangzik, jó a csengése...

Egyébként, azt vegyétek még figyelembe, hogy hogyan hangzik a vezetéknévvel együtt. Ha nem tudtok dönteni, akkor döntsön ez! Amelyikkel a legszebb, a leggördülékenyebb, válasszátok azt! Pl én a Nimródot azért nem adnám, mert a vezetéknevünk is N-re végződik. Pedig nagyon szép név. Ami nekem még nagyon tetszik, az a Botond, és a Zsombor.

2011. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
Húú, Szabolcs! Maximálisan az a befutó nálam, kérdezd meg a párodat is, illetve az édesanyát, hogy arról mit gondolnak, szerintem nagyon szép név! :)
2011. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de akkor a Szabolcs legyen! Az legalább szép név!
2011. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:

Szabolcs! Mindenképpen! Nekem egy kínszenvedés volt az általános és a gimnázium. Tasnak hívtak (7 vezér, mi?), és állandóan azzal szórakoztak, hogy Tas, itt egy tasli, és megpofoztak. Nevet változtattam. Igaz, így megkomolyodva, 20-onévesek már biztos nem kötöttek volna bele, de annyi sz*r emlék fűződik ahhoz a rohadt névhez, hogy nem bírtam. Az anyámnak-apámnak sokszor említettem, hogy ez nekem sz*r, de semmi, mert hogy én legyek büszke a nevemre, mert jó magyar név. Erre csak egy dolgot mondtam: a k*rva anyátokat, máson éltétek volna ki a nagymagyarságotokat. (ez 15-18 éves korom között minden héten elhangzott).


Szóval, legyen a Szabolcs. Nem magatokkal b*sztok ki 18 évre, ha ilyen nevet választotok a gyereknek.

2011. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem halálra szívatták a Máté, Gábor, Ágnes, Henrik, Viktória, Tünde, Pál, Zoltán, Viktor nevű ismerőseimet/osztálytársaimat is gyerekkorukban. Pedig nekik nincs semmi a nevükben.. Az egyik szemüveges volt, a másiknak jól cikizhető vezetékneve volt, a harmadik szeplős, a többi duci vagy csontos, magas, vörös, bajszos, fogszabályzós, a szülei gazdagok voltak, szegények voltak, stb. Akik szívatták őket, pontosan ugyanolyanok voltak, mint ők, csak nagyobb szájúak. Egyáltalán nem a névtől függ, hogy kit piszkálnak és kit nem. Ha valakire áldozatként néznek, akkor találnak benne valamit, amibe beleköthetnek, ha viszont olyan a személyisége, akkor hívhatják Konstantinnak vagy Bélának is, akkor is istenként tekint rá a többi gyerek.

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, előző, de ha nem Tas lett volna a neved, akkor az a bajuk, hogy nincs rajtad sapka.

Az én nevem is abszolút normális, mégis maradandó lelki sérüléseket szenvedtem, úgy pokollá tették az életemet - alacsony voltam.

Mellesleg ismerek egy Tast, aki olyan életet futott be a nevével, amiről mások csak álmodhatnak..

2011. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
Fúj egyik se!!!Mondd, ártott neked az a gyerek?
2011. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!